Nevládzem

Príspevok v téme: Nevládzem
DepressedOne

Už nevládzem, mám pocit, že sa mi všetko rúca priamo pred očami. Trpím silným komplexom menejcennosti, sociálnou fóbiou, vždy, keď som v spoločnosti, cítim neskutočnú úzkosť a správam sa hrozne divne. Neviem ani poriadne vychádzať s ľuďmi, cítim sa v ich prítomnosti nesvoja, mám pocit, že im nesiaham ani po členky a že ich svojou prítomnosťou len obťažujem. Som hrozne škaredá, nemôžem sa na seba ani pozrieť, chce sa mi zo seba plakať a grcať zároveň. Okrem toho som aj hlúpa, neviem sa poriadne vyjadrovať, ani súvislo uvažovať, nie som schopná sa sústrediť pri učení. Tento rok idem na strednú a obe SŠ, na ktoré som si podala prihlášky, sú nad moje možnosti a ľutujem, že som si nevybrala jednoduchšie školy. Nemám šancu spraviť na ne prijímačky a zrejme ich ani neurobím. Okrem toho sa bojím novej školy a nového kolektívu (ak sa na nejakú školu vôbec dostanem). Veľmi túžim byť ako ostatní ľudia, tešiť sa zo života, mať priateľov, záujmy, možno aj vzťah. Naozaj, veľmi o tom snívam a úprimne závidím ľuďom, ktorí také niečo majú, vážte si to. Aj som sa pokúšala nájsť si nejakú záľubu, ale mne nič nejde, ani ma nič nebaví. Je toho na mňa veľa, bojím sa budúcnosti. Nevládzem už, mám chuť to ukončiť. Pri písaní týchto riadkov mi tečú slzy. Vlastne ani neviem, prečo som to sem napísala. Aj tak mi zrejme nikto neporadí, no musela som to zo seba dostať von.

marvel81

Ahoj, po precitani tvojho prispevku som zistil, ze sa vies celkom dobre vyjadrovat,myslienky su usporiadane a logicky tiez v poriadku, z toho sudim, ze asi nie si tak velmi neschopna ako pises. Si vsak velmi pesimisticka, mas o sebe nizku mienku, najskor mas aj depresiu lebo v takom stave vidi clovek vsetko cernejsie nez naozaj je. Na depresiu su lieky, ktore predpisuje psychiater, to mozno na zaciatok. Najviac vsak pokial chces byt stastna pomaha zmena alebo aspon okresanie hlavnych charakterovych vlastnosti cloveka. To znamena dostat zo seba prec negativne myslienky,hnev, zacat mat ludi a vsetko zive rad, snazit sa im pomahat a to sa potom vsetko pretavi v tvoje stastie. Su o tom aj mudre knizky napr od Lazareva a mnoho dalsich. Tu sa mozes na pozriet a potom si aj objednat www.biblik.sk . Dost pomaha aj viera v boha,v Ježisa Krista alebo uz akekolvek nabozenstvo, ktore si vyberies, vsetko aj tak smeruje k tomu jednomu, milovat boha,milovat seba a vsetkych ostatnych ako seba, Ked to zacnes pomalicky robit, tak sa tvoj cierny pohlad na svet upne zmeni a ty budes konecne stastna. To pisem z vlastnej skusenosti. Tiez som bol kopa nestastia a pesimisticky zmyslajuci clovek bez nadeje na buducnost ale potom som odprosil uprimne boha za to som ho preklinal a vinil zo svojho nestastia a vsetko sa zmenilo. Teraz som stasny ,pozitivne zmyslajuci clovek, ktory veri v dobru buducnost a dokonca sa mi odblokovalo dovtedy zablokovane myslenie a ja som zacal pouzivat predstavivost ako zlozku inteligencie a iq mi stuplo asi o 50 bobov. To mam aj overene profesionalnymi iq testami. Tak ti prajem vela stastia a zacni na sebe trosku pracovat ,pretoze vsetko sa da len treba vediet ako.