Na právo so štvorkami

Príspevok v téme: Na právo so štvorkami
Greta3

Dobrý deň,
má človek, nie veľmi študijný typ, ktorý má na gymnáziu štvorky na vysvedčeniach, prospech horší ako 2,00 šancu dostať sa na právo? Čo sa týka dejepisu a občianskej, horšie sa učia, nejdú tak ľahko do hlavy a pletú sa pojmy... ale je tam ten zápal byť právnikom... Má to zmysel alebo nie? Prijala by som rady tých, ktorí majú skúsenosti s týmto. Konkrétne právo na UK BA a UPJŠ KE...

Snailovnik

Hned nazaciatok podotknem ze som nerad pesimisticky co sa tyka snov druhych. Ale podla mna ako sama pises ze ti veci nejdu do hlavy, pleties si to atd. Pravo je cista biflarina nic viacej. Ziadna logika alebo spojitosti v nom niesu. Proste Len hory hory textov co si treba zapamatat slovo od slova na skusku. Ja si myslim, samozrejme sa mozem mylit, ze aj keby sa tam dostanes pretrpis si par semestrov a budes nutena odist. Mam pocit ze to vnimas ruzovejsie ako to je v realite. Myslim si ze minimum pravnikov ma to stastie a ma zaujimavu pracu. Ta vacsina sa sa prehrabava v tonach papierovaciek a to je ich pracovna napln, ked uz vobec mali znamosti alebo to stastie a pracu pravnika si nasli. Drzim palce nech si najdes nieco co ta bavi...