Týranie ?

Príspevok v téme: Týranie ?
MrsEquestrian

Zdravím ľudkovia,
chcela by som sa vás opýtať, či počiny jednej nemenovanej pani XXX z okolia nášho malebného mestečka na strednom Slovensku (nechcem poskytnúť bližšie informácie) možno definovať ako týranie zvierat, tento príspevok bude pravdepodobne na dlhšie čítanie, tak snáď vás to neodradí ...

Ako prvé by som vám prezradila moje skúsenosti s dotyčnou pani XXX. Strýkov kamarát má farmu zameranú hlavne na chov dojníc, ale má tam aj vlastné 4 koníky + 1 môjho, ktorého tam mám ustajneného. Nie sme JK ani jazdecká škola, sem- tam sa prídu nejaké detičky povoziť a cez víkendy príde niekto na hodinu, alebo vychádzku. Starám sa tam o to popri štúdiu, no som tam len cez víkendy a počas voľna, okrem mňa tam chodia pomáhať ešte 2 baby, takže sme tam dokopy 3. Pani XXX si k nám dala ustajniť koňa a tak sa začali problémy. Chodievala tam bez nášho vedomia, ako mala na to právo, lebo tam mala svojho valacha, ale ak by jazdila len na ňom nevadilo by nám to, ale ona sem brala svoju asi 11r. dcéru a jej kamarátky a robila im tréningy na našich koňoch !!! Zarábala na "našom" pozemku a "našich" koňoch ! Keď ja vediem tréning, na čo mám mimochodom licenciu trénera, dávam všetky financie majiteľovi koní a on ich pre nás odkladá, ak by trebalo kúpiť napr. novú uzdečku, alebo doplnkové krmivo... toto urobila asi 3x a majiteľ jej ostro vysvetlil, že si to neželá. Asi o mesiac som v piatok prišla do stajne a všimla si, že jedna kobylka zo stajne aj jej valach majú srsť zlepenú od potu. Strážnik areálu mi povedal, že tu bola aj s dcérou a vraj ma o tom informovala, čož bol blud. Skoro ma od hnevu porazilo ! Kobylka, na ktorej jazdila a mimochodom ju podľa vzhľadu a zaschnutej krvy na nozdrách vytrápila dosť, je dýchavičná a má 24 rokov, slúži už len ako detský koník. Jej dcéra si ju obľúbila a nechcela jazdiť na inom, tak som jej povolila, ale len krokovky po mäkkom teréne.... tak toto bola posledná kvapka a majiteľ ju od nás vyhnal (skrátila som to ako sa len dalo).
Potom si ustajnila valacha v blízkej stajni a chudák koník dopadol biedne. Vraj sa s ním preháňala dolu kopcom v trysku (ktorý blázon by toto spravil) a natrhla mu šľachy, predala ho cigánom na mäso.
Teraz má doma 4 kone. Kone nie sú pochudnuté a sú chované v režime 24/7. Rozprávala som sa s veterinárom a vraj "zachraňuje" kone, ktoré sú staré, dýchavičné, krývajú, alebo majú podobnú vadu. Lenže ona na tých chudákoch jazdí a otvorila si jazdeckú školu ! Kamarátka je jej suseda a hovorila, že na krývajúcich koňoch chodí na tryskovky a pod. ! Hnus ! Cez obec, kde ich chová chodím denno denne a sem-tam vidím ako sa pasú za oplotkom. Často ich strieda. Jednoducho doslúži a ide ďalší. Zámerne kupuje kone staré a kone so zdravotnými vadami, lebo sú lacné, alebo ich zoženie úplne zadara.Nemá k tomu žiaden cit ! Proste jej ide len o to aby si povozila prdel a vycucla peniaze ! Mám dôkazy aj svedkov. Čo si o tom myslíte ? Pre bližšie info. vás môžem kontaktovať.

Miga

Takej osobe treba urobit verejnu hanbu!!!! Ohlasit a nasledne cez socialnu siet na nu upozornit chovatelov a milovnikov zvierat

MrsEquestrian

Vďaka ♥, hneď v stredu to obvolám, ako ak sa chce takto živiť, nech si zapezpečí zdravé zvieratá. ..
Dnes som sa dozvedela ďalšiu správu. Na svojej kobyle, ktorá je aspoň podľa výzoru vo vysokom štádiu graviditi prešla cca 30km .. zastreliť takého človeka málo ...
Proste vyžmýkať koňa a predať ho na mäso cigánom (čo mám potvrdené, známi pracuje na polícii a práve má na starosti cigánov, prednedávnom našli v osade mrcinu koníka). Len sa bojím jednej veci .. jej sestra je právnička a žijeme na Slovensku..

Zorba

Komu možno týranie nahlásiť?
príslušnej regionálnej veterinárnej a potravinovej správe
polícii SR
prokuratúre na ktorejkoľvek úrovni (radíme ako najvhodnejšie, mimo iného aj preto , lebo prokurátor má vždy právnické vzdelanie a niekoľkoročné skúsenosti, takže bude mať komplexnú vedomosť o aktuálnej legislatíve)

Kde sa môžete poradiť ako postupovať?
na Linke proti krutosti Slobode zvierat
u Zvieracieho ombudsmana.

Podla toho co pises ta rachejtla k tomu nema vztah ale bere to ako biznis.NAHLASIT nech preveria ako sa kone u nej maju.Neupozornovat ju aby nezahrala divadlo.Je to spina moj osobny nazor.