Zakomplexovany otec

Príspevok v téme: Zakomplexovany otec
Grab

Zdravím vás potrebujem radu čo mám robiť môj otec je zakomplexovany a mňa to už doma nebaví bývať. Napr. Venujem sa cvičenie, posilňovaniu vidí že ma to baví že som šťastný keď si idem zacvičiť a on normálne čaká kým nespravím niečo zlé, či nedostanem zlu známku v škole aby mi to mohol zakázať a potom sa v duchu z toho teší. Alebo keď není podľa jeho čo on povie napr. cez zimu došiel za mnou či sa nejdeme lyžovať ja som mu povedal ze sa necítim dobre a moc sa mi ani nechce a hneď to začalo zobral mi telefón počítač zakázal mi ísť von a musel som sa cely víkend len učiť, potom som chvíľku na telefóne a už začne čo stále do toho tukas, vypni to, alebo mi telefón rovno zoberie, a proste stále takéto veci a už som z toho zúfalý mam ináč 16 ďakujem za radu

Jana Lukacova

Grab:

z toho, čo píšete Vy máte 16, ale otec sa správa ako 6-ročný.

V prvom rade sa potrebujete vysporiadať so situáciou po emočnej stránke, aby Vám otec s telefónom, nebral vnútornú silu a radosť zo života...

Potom sa môžete zamerať na to, aby ste sa začal postupne osamostatňovať, môžete sa aj zdôveriť niekomu v rodine, kto je "zrelší" (mame, tete, ujovi..) a prípadne sa môžete s otcom porozprávať sám, ak to budete chcieť - v pokoji, bez urážok mu poukázať na to, že Vám svojim správaním ubližuje a opýtať sa prečo to robí, či sám niečo podobné nezažíval, z čoho pramení jeho potreba mať nad Vami kontrolu...tým, že mu nastavíte zrkadlo, mu -možno- pomôžete uvedomiť si, že má problém...

Tomas12345

No vieš ono dovod preco sa ku tebe tvoj otec správa tak ako sa správa moze byt uplne iny ako si myslis. Je to tvoj otec, a je preto velmi nepravdepodobne aby svojho vlastneho syna nemal rád a chcel mu zle.

Pravdepodobne sa ku tebe správa takto preto, lebo si myslí že ho nemáš rád, že ho zanedbávas, ze sa onho nezaujimas. Na toto su totiz otcovia velmi hákliví. Rovnako to tak bolo aj u mna, ked som sa s otcom moc nebavil, tak sa správal rovnako ako ten tvoj k tebe. Tiez mi vsetko vyhadzoval na oči a hladal kazdu vec za ktoru by ma vyhrešil. Ked som sa s ním ale začal normálne baviť, a tak celkovo sa mu venovať tak jeho správanie sa znormalizovalo.

Zbytocnooost

Gramatiku mas fajn.
A to s tym mobilom som mala tak isto, ja som mala 19 rokov a brat mi menil heslo na wifi (stastie ze som vedela heslo od routera a mohla si ho zistit). Ked sli rodicia okolo, proste som ten mobil schovala aby nevideli ze som na nom.
Hold niektori rodicia su takí.. je fajn ze cvicis a urcite v tom neprestavaj. Bolo by fajn najst si brigadu a byt castejsie vonku ako pocuvat tie dristy. Ved budu prazdniny za chvilu