Preco pri 1200kcal nechudnem?

Príspevok v téme: Preco pri 1200kcal nechudnem?
Badday

Ahojte chudnem treti tyzden. Povodna vaha 70kg. Teraz 67kg pri vyske 158 cm. Prvy tyzden islo dole 2,5kg a dalsie dva iba pol kg. ?oj jedalnicek vyzera napriklad takto: ranajky: 1ks banan, 1ks mandarinka, 1ks jablko, obed: 200g lososa + 200g ryze. olovrant ochuteny tvaroh rajo 250g, vecera prosciutto alebo tuniak so zeleninou 200g. Spolu asi 1200kcal. Preco nechudnem? 3x tyzdenne cvicim na stepperi 30min a cez vikend chodim na turistiku kde si dam este piate jedlo bebe keksy 50g. Inak jem 4x denne kazde 3 hod. Uz neviem co mam este robit aby som chudla? A to som mala pred 3 rokmi 50kg ako sa k tomu dopracujem naspat? Mam 33r. Vsade pisu ze ked bude clovek malo jest, bude este aj priberat, ja aj jem a nic nejde dolu! Kamoska mi pise, ze schudla 7kg za mesiac a prijma 500kcal denne tak ma ide roztrhnut ze co robim ja zle ked sa drzim toho, ze clovek ma teda jest? Mam chut hladovat=/

Jana Lukacova

Badday:

prístup, ktorý ste si zvolila nie je pre Vás naprospešnejší...chudnutím čo najrychlejšie a čo najviac si iba koledujete o zdravotné problémy a začarovaný kruh jojo efektu.

Od posadnutosti kilogramami či kalóriami potrebujete prejsť k povenovaniu sa tomu, čo Vás k samotnej nadváhe viedlo (prejedanie v dôsledku emočného stresu?) a uvedomiť si aj to, že udržateľná zmena je dlhodobý proces a vyžaduje si zmenu celkového prístupu k životu... Môžete mať pokojne poškodený metabolizmus a ten za týždeň dokopy nedáte...rovnako sú účinnejšie formy cvičenia ako stepper, ktoré Vám môžu pomôcť - napr. HIIT či silové cvičenie (s vlastnou váhou, so závažím), avšak tréning musí zodpovedať Vašej súčasnej fyzickej kondícii.

Jednou z najlepších možností je poradiť sa s niekym, kto sa výžive či pohybu aktívne venuje a odporučí Vám, čo je pre Váš súčasný stav to najvhodnejšie (pozor však na poradcov či trénerov s víkendovým kurzom). Tí "kvalitní" Vám však povedia, že zázraky sa na počkanie nedejú a keď chcete dosiahnuť trvalú zmenu bez dopingu, znásilňovania vlastného tela (ktorú je posledné udržiavať po celý život) - tá nie je otázka týždňov, ani niekoľkých mesiacov...

Badday

Pijem iba cistu vodu 2,5l denne, nic ine. Mliecne vyrobky nejem, iba kozie mlieko od suseda, sem tam. A bebe keksy davam iba pri ture. Tvaroh samotny nezjem, napina ma z neho na vracanie, preto ochuteny vanilkou. Nechapem tomu, ze jem prilis vela bielkovin, ved vsade sa pise, ze prave pri chudnuti mame jest vela bielkovin, aby nesli dole svaly. Uz nicomu nechapem=/ Akoze ono sa to hybe, ale strasne pomaly, tak ma to demotivuje. Pri cviceni nemavam navaly hladu, iba citim niekedy pocas dna unavu.

Bohatier

Badday - Ryba sa ma jest iba so zeleninou.:P To mnozstvo bielkovin co papas zjem asi za dva dni.:P Nikdy nejedz viac ako 20 gramov bliekovin na porciu... To co ti radi chalan dole (pomala chodza do 130 tepov a to aspon nejake dve hodiny denne lebo telu trva nejaku pol hodinu nez to zacne brat vazne a zacne konecne spalovat tuk) by mohlo fungovat.:P

zuzazuza

ochuteny tvaroh = ZLE
bebe keksy = HROZNE

Vobec nekonzumuj rafinovany cukor a davaj si pozor, kde vsade ho najdes. Byva pod roznymi nazvami v zlozeni potravin a napojov. Ale nemusis studovat zlozenie potravin, ak si jednoducho das pravidlo, ze nekupujes polotovary a vyrobky s prichutami a pijes iba cistu vodu bez prichute.

Plus by ma zaujimalo - ked sportujes, ako sa citis pocas dna? Byvas kratko pred sportom a po sporte hladna? Byvas pocas dna unavena v dosledku sportu? Lebo ak si na toto odpovies ANO, tak potom tym sportom ides sama proti sebe, telo zaveli poplach a sysli energiu, ako moze. Zaklad je strava. A vytrvalost v tej strave. Je uplne bezne, ze ludom, ktori chudnu, sa chudnutie aj na par tyzdnov uplne zastavi. Nepodliehaj panike, nic sa nedeje, takze ziadne panikove hladovanie nech ti ani nenapadne! Ziadne prepinanie za hranice tvojej energie. Daj tomu cas. Zvykaj si na zivotny styl. Ziadny rafinovany cukor, nie mliecnym vyrobkom, ovocie len doobedu. A ziadne prkotinky ako cipsy a slane tycinky. Moja prva pomoc keby som bola na tvojom mieste by bola - zvolnit v sporte (nestresovat si tak moc telo) a vyhodit rafinovane cukry skryte kade-tade v prichutiach (jogurty, tvarohy, keksy(!!!! :-o)). A trpezlivost, klud. Pojdes dalej urcite. Len sa nezosyp teraz. Hladovka ti netreba, aby si schudla. A kamoska nech ta netrapi. Kazdy ma inu cestu. Tak sa tej svojej drz s chladnou hlavou.

JurajZA

a ešte jedno.
ješ MÁLO... musíš jesť viac a trošku inak.

zapoj šport" najlepšie beh. podľa teba - tep max do 130TF. možno sa ti to bude zdať že pôjdeš pomaly, alebo pôjdeš len krokom. ale tak sa chudne. Zapoj to aspoň 4x týždenne. dám 500€ že váha pôjde dole.
nedívaj sa na kamarátku, nakoľko ona nie si ty.
príklad - človek s 170cm výškou v posilovni dokáže spraviť svaly za 2 mesiace a ten čo má 190cm na to musí makať pol roka. ďalšia vec, metabolizmus je u každého iný.

rada na záver. nešportuj na lačný žalúdok ráno a šport si treba užívať. Ak budeš robiť niečo len preto, že chceš schudnúť, tak jojo sa dostaví skôr, alebo neskôr. Šport ťa musí baviť, aby si ho pestovala čo najdlhšie.

J.

JurajZA

Prosím ťa.

Ty dievča máš za problémy. na to že máš 33r. by si mala začať študovať.
1. píšeš, že si dáš BeBe keksy - vieš koľko je v tom cukru???
2. neváž sa často. stačí vždy v pondelok ráno nahá po stolici.
3. naštuduj si čo to o strave
4. nejedz ovocie, teda žiadnu fruktózu poobede. vtedy by mala nastupovať zelenina. po cvičení večer rýchle bielkoviny. hydina, ryba zelenina.
5. nepočítaj kalórie.
6. nepísala si koľko vypiješ vody - ale len čistej vody. Kúp si Britu, to máš najlacnejšie a pi to. alebo ak máš veľa peňazí tak si sprav Kangen ionizátor.. Voda je základ. Alebo pi minerálku neperlivú. musíš ako žena prijat teraz 2,5-3,0 L čistej vody.
7. nepoužívaj rafinovaný cukor a kúp si radšej stéviu.
8. vyvaruj sa mlieku a mliečnym veciam.

jedálniček napríklad.

raňajky: ovsená kaša - jednoduche ovsené vločky kaufland 0.70€ balík s VODOU uvariť. stévia, škorica, banán pokrájať
desiata: pomaranč + 2 stredné mrkvy zmixovať dolievať vodou
obed: pečený losos bilinky, zelenina dusená
olovrant: 1/2 šalátová uhorka
večera: kuracie prsia vo vode ochutené zelenina.

je to easy, len musíš trošku študovať.
smieš aj chlieb, ale len celozrnný. ja kupujem Kaufland za 0,79€ 8ks tam asi je nie som si istý.

Juraj