Poznáte súkromný zdravotnícky sektor v BA (nie Procare)?

Príspevok v téme: Poznáte súkromný zdravotnícky sektor v BA (nie Procare)?
subaa

Obraciam sa s prosbou o radu na Bratislavcanov.
V davnejsej minulosti som sa stala klientkou nemocnice Medissimo. Bola som nadmieru spokojna, pracuju tam uzasni a skveli odbornici, ozaj klobuk dolu pred nimi. Vedomosti, odborne znalosti, mily a ludsky pristup, ochota, vsetko toto dokonca predcilo moje ocakavania, takze velmi pozitivne hodnotim. Plus termin vedeli vzdy dat zo dna na den aj na alergo, na gastro... co bola obrovska vyhoda.
Problem nastal, ked sa tato nemocnica dostala pod Procare. Lekari zostali sice ti isti, ale co z toho, ked dnes uz je takmer nemozne cakat na termin ku komukolvek tam menej ako 7 mesiacov, co je z mojej strany absolutne neakceptovatelne. Ale hovorim, len tie cakacie lehoty na termin su jedinou pricinou, preco mi tam uz nevyhovuje chodit.
Pokial ide o ceny, pred rokom som bola klientkou Procare s balikom Exclusive, ale kedze k terminom nebola absolutne ziadna realna sanca sa dostat v normalnom case a kvoli prehliadke Maxi som musela cakat takmer rok, kym k niecomu konecne doslo, tak som si tento rok dala uz iba balik Smart (to je ten lacnejsi), nakolko balik Exclusive nesplnil moju hlavnu poziadavku a moje hlavne ocakavanie, ktorym boli rychle terminy. Uprimne, radsej by som platila za rocny balik aj ovela viac ako hoci tych 700, ale len pod podmienkou, ze dostanem termin ku komukolvek tak do dvoch tyzdnov. Lenze to bohuzial nejde.
V novembri som bola na prehliadke Maxi, potom som odisla pracovat do zahranicia, vratila som sa teraz pred par dnami, nasla som si vysledok prehliadky, ktoremu samozrejme nerozumiem a niet sa s kym o tom porozpravat, poradit. Vo vysledku prehliadky sa odporuca urobit endokrinologicke vysetrenie, ale nerozumiem, preco. Chcem nan ist, ale nie tak, aby som musela cakat 7 mesiacov. Uz o dva tyzdne straca platnost moje zdravotne poistenie na Slovensku, nevratim sa zo zahranicia skor ako o rok, ale to uz tu poistena nebudem a ako samoplatca by som to tu musela riesit... V zahranici mame vela roboty a niet casu chodit po doktoroch. To mozem len v case svojho volna (par tyzdnov 1 az 2x rocne, napriklad teraz).
Dlhe roky som bola nespokojna s mojou praktickou lekarkou (nepatri pod Procare a kazdy od nej uteka...), ale kedze som byvala poistena striedavo na Slovensku a v zahranici, nebol cas vybavit prenos kartoteky, hoci som to uz dlhe roky planovala a podarilo sa to az teraz, tak prenasam do Procare. Povedali mi tam, ze az ked k nim dorazi kartoteka, bude sa mi ich lekarka (ku ktorej prenasam) venovat. Co ale nebude skor ako o dva tyzdne a to uz budem zase v zahranici.
Tak sa chcem spytat, ci vy, ktori ste klientami/byvalymi klientami Procare, pocitujete spokojnost s cakacimi lehotami na terminy, ci ste kvoli tomuto problemu z Procare nakoniec odisli inam a ak ano, kam (v ramci BA) a ci uz ste teraz s terminmi spokojni tam, kde ste, pripadne ake sukromne nemocnice, kliniky este v Bratislave su, idealne s viacerymi odbornymi lekarmi pod jednou strechou, ale bez takychto brutalne dlhych cakacich lehot, ktore su este dlhsie ako tento moj prispevok v nazve temy.Vygooglit sa mi nepodarilo nic a ani nebol cas velmi. Pripadne ci existuje v BA nejaky sukromny endokrinolog, ktory by mi vedel dat termin do tyzdna, do dvoch. Nech by aj ceny vyssie boli, nevadilo by mi, ale aby sa necakalo na terminy celu vecnost. Nebojim sa ziadnej bolesti, ani odberu krvi, ani pichania do zily, ani ziadnych vysetreni a ani liekov, len proste nemienim platit 400 € za cestu na Slovensko, plus dalsie vydavky vyplyvajuce z oznacenia mojej osoby ako samoplatcu... Preto by som si to rada vyriesila, kym som este tu poistena. Alebo ak nie, tak aby som si ten termin k endokrinologovi na april 2019 telefonicky rezervovala uz teraz a pripravila sa na to, ze sa asi nedoplatim, pripadne ze ked bude pan doktor z endokrinologie nahodou na dovolenke/marodke, tak si mozem trhnut nohou a cakat na termin dalsi rok...
Ja sa citim zdrava. A citila som sa tak aj pred prehliadkou Maxi. Ale neda mi nepolozit si otazku, ako by sa asi citil clovek, ktory napriklad dnes dostal zdravotny problem a ma podozrenie, ze by to mohol byt slabsi infarkt, ked mu nevedia v Procare dat termin ku kardiologovi s cakacou lehotou kratsou ako 7 mesiacov. A aky zmysel potom ma platit im tam tie vysoke rocne poplatky, ked sa clovek terminu ziadneho nedocka... A ako dlho musi na terminy potom cakat clovek nepatriaci pod Procare? Napriklad k endokrinologovi nepatriacemu pod Procare? Sto rokov?
Ako najrozumnejsie riesenie sa mi javi dat si cely vyseldok prehliadky maxi prelozit do jazyka krajiny, v ktorej pracujem a tam sa poradit s mojou zahranicnou praktickou lekarkou, nech mi vysvetli veci ona... A na Procare sa nateraz vykaslat, pripadne pre buducnost rezervovat terminy s rocnymi, dvojrocnymi odstupmi a dufat, ze neochoriem tazko... kedze k terminu sa tam chory clovek dopracuje asi len cez svoju vlastnu mrtvolu...
Naco im mam potom platit tie rocne poplatky??? Vsak to by ma v medzisezonovych obdobiach (ked som par tyzdnov v roku nezamestnana) lacnejsie vyslo ubytovat sa na par tyzdnov v nejakom hoteli v krajine, v ktorej pracujem a riesit si svoje veci s doktormi radsej tam...
Moje velke stastie je, ze sa aspon citim zdrava. Lebo kto sa citi chory, toho asi smrt zastihne skor ako termin do Procare.

subaa

Vsak prave o to ide, ze ako je mozne, aby neprokeracky pacient dostal u neprokerackeho endokrinologa termin zo dna na den, alebo tak maximalne do 4 tyzdnov. Lebo podla mna ktory lekar nevie dat uvodny termin novemu pacientovi do 4 tyzdnov, ten nech ide do haja zeleneho. Tu nejde o neschopnost zmenezovat si veci. Alebo mam pod schopnostou vediet si zmenezovat veci, chapat to, ze o terminy si treba volat dva, tri roky dopredu? A potom naschval dat vypoved v zamestnani a prist tym o tisicky eur, lebo ja teraz bezpodmienecne musim mat vseobecnu zdravotnu? O peniaze sa mi nejedna, poplatky rocne v Procare sa mi nezdaju vysoke vzhladom nato, ze by som na ne nemala. Ale ja by som radsej bola, keby Procare zaviedlo rocny balik sluzieb nech by hoci za 3000 € rocne, ale so zarukou, ze s tymto balikom do tyzdna u kohokolvek termin bude. A neprokerackych pacientov neprijimat. Alebo zriadit pre nich akusi druhotriednu pobocku a len tam ich prijimat. Alebo zriadit aspon jednu prvotriednu pobocku v BA, kam by neprokeracki klienti/klienti nemajuci rocny balik nemohli. Aby bol poriadok. Clovek by aj zaplatil... ale? Ako je mozne, ze ani klienti exclusive, ktori tam platia asi 700 eurove rocne za balik, nedostanu termin raz k nikomu skor ako o 4 mesiace? Za co potom peniaze platia? Lebo ja som toho nazoru, ze platit ano, ale nieco zato. A nielen platit, platit a nic zato, ziadne vyhody v podobe rychlych terminov. Cakat na terminy minimalne 4 mesiace a cudovat sa, preco neprokeracky pacient u neprokerackeho lekara dostane termin zo dna na den a nemusel ziadne 700 eurove poplatky platit nikdy nikomu. O terminy si volat roky dopredu. To ozaj nemusim.

subaa

Ladislava92 ja som nic lepsie sukromne v BA ako Procare doposial nenasla. V uvodnom prispevku pisem, maximalna spokojnost z mojej strany so vsetkym okrem dlhych cakacich lehot na terminy. Ale pokial byvas na Slovensku a nependlujes, tak nejake trojmesacne cakacie lehoty nebudu problemom pre teba. Skus to teda tam, aj ja zatial zostavam tam, ale do dvoch tyzdnov mi uz tu zanikne zdravotne poistenie a o rok v aprili teoreticky by som si tu vseobecnu zdravotnu mohla dat, ale musim si to este premysliet, rozmyslat a kalkulovat zatial, co by ma vyslo lacnejsie a aj casovo co by bolo lepsie. Mam rok casu do zacatia chodenia po vselijakych vysetreniach a do zacatia vybavovania nie zrovna najsurnejsich zalezitosti... a mozno nejake tri mesiace do zacatia telefonovania ohladom terminov, lebo ked chcem termin k nejakemu endokrinologovi na april 2019, to aby som si svihla s tym uz... Kazdopadne si do toho Procare este zavolam a opytam sa na ceny pre samoplatcov, pokial by sa to teda nedalo vygooglit. Maximalne 2x rocne som ochotna trepat sa na Slovensko. Pokial by som prisla v aprili 2019, bolo by to na nejake 4 tyzdne. Takze tam by sa teoreticky mohol urobit nejaky odber krvi, plus o par dni aby som si prisla po vysledok. Pricom do aprila 2019 neexistuje sanca, aby som na Slovensku stravila viac ako pol dna, ked si sem uz odskocim a aj to za cenu 400 E za cestu a za cenu dvoch neprespatych noci, plus niekolko tisiciek za vysetrenie aby som platila ako samoplatca. A take nieco nemienim absolvovat.
Takze v podstate to tak u mna aj fungovalo, ze prachy som zarabala v zahranici a zdravotne problemy (nie surne - dentalnu hygienu, zubara, alergologa, gastroenterologa, usneho, preventivne lekarske prehliadky...) som si zvycajne chodievala riesit na Slovensko, ale nie preto, ze by som bola nejaky blbec a nechapavec, ale iba preto, lebo ked mam viac po sebe nasledujucich tyzdnov casu na taketo vybavovacky, travim ten cas na Slovensku. Co ale nutne nemusim.

subaa

Rodicia mi mozu preberat postu, ktora ide mne do vlastnych ruk, ale nechceli mi to otvarat, rypat sa mi v sukromi, tak to nechali tak. Na jednej strane je moja chyba, to chapem, ze som si neodskocila v decembri domov na jeden den za cenu dvoch neprespatych noci a neprebrala si tu postu, neotvorila, no nechcela som platit 400 za cestu na Slovensko, tak som to nechala tak, lebo som vedela, ze pracovna zmluva je na dobu urcitu a v aprili pridem domov, plus som si myslela, ze z vysledku prehliadky vyplynie, ze som celkom zdrava, lebo sa tak aj citim, takze ma to v navale pracovnych povinnosti ani velmi nenapadlo mysliet na to, ze by tam mohol byt nejaky problem a este aj odporucenie na vysetrenie k dalsiemu lekarovi.
V skutocnosti ma len zaujimalo, ci je tu niekde na Slovensku zdravotnicke centrum takeho typu, ako bola kedysi v minulosti nemocnica Medissimo, kym este nepatrila pod Procare. Vtedy to tam bolo s terminmi super, za kazdy vstup do nemocnice sa platilo 15 €, co-to zaplatila aj vseobecna zdravotna a ziadne rocne baliky neboli zavedene, terminy zo dna na den ku kazdemu lekarovi, najneskor do tyzdna. Ale vidim, z nie je, ani som nic nevygooglila.
Zdravotne problemy si riesim ciastocne v zahranici a ciastocne na Slovensku, ale lekarsku prehliadku Maxi som riesila na Slovensku, lebo vtedy som mala cas a v zahranici ten cas nemam, ked nonstop robim.
V zahranici mam velmi dobru prakticku lekarku (po dlhom hladani a niekolkonasobnom vymienani lekarov som ju nasla), s ktorou som nadmieru spokojna. Ale k roznym odbornym aj tam treba dlho cakat, plus v celej spolkovej krajine daneho statu su tak mozno dvaja, traja endokrinologovia, tam su tiez velmi dlhe cakacie lehoty na terminy. Ja mam tam 6 dnovy pracovny tyzden, plus hocikedy rano o piatej mi zaklopu na izbu ze musim do roboty, takze ani ked si tyzden dopredu vidim, ze na niektory den mam mat volno, istotu volna nemam.... takze je dost narocne chodit po doktoroch v case trvania pracovneho pomeru. Naposledy som nieco riesila tam s lekarmi, ked som mala zlomene rebro. To bolo vazne a surne, muselo sa to riesit.
Takze taketo neodkladne a prioritne zalezitosti si riesim samozrejme v zahranici a aj v case pracovnej doby a trvania pracovneho pomeru, ale zase zalezitosti, ktore mozu aj pockat, to jest vselijake prehliadky a vysetrenia a aj teraz toho endokrinologa, co ma k nemu posielaju, tak to uz su veci, ktore sa daju aj odlozit a nie su take surne, aby som si jediny volny den v tyzdni kvoli nim este aj rezervovala a platila drahe taxiky... Ale zase problem je v tom, ze v tych medzisezonovych obdobiach, kedy som nezamestnana a casovo by mi po doktoroch chdit uz aj vyhovovalo, som na Slovensku. Preto je to pre mna lepsie riesit si to teraz, ale vidim, ze to nejde. Keby som to aj chcela v zahranici riesit, tak budem... ale zo Slovenska by som musela zase do zahranicia v medzisezonovych obdobiach si odskocit a daleko chodit a cestu platit, aby som to mohla riesit tam. Preto rozmyslam, ze okolo aprila 2019, ked by bolo najblizsie mozne nieco zrealizovat, uz ani na Slovensko nepridem vobec a rovno si tam zabookujem nech by hoci aj rok dopredu nejaky hotel aspon na dva, tri tyzdne a pochodim si v pokoji po lekaroch vybavim endokrinologa a ine veci, ale uz tam. Platit 400 € za cestu na Slovensko v juli, plus nespat xy po sebe nasledujucich noci, unavena prist na vysetrenie, kde by sa neviem, ci aj meral tlak... aby mi este zlu diagnozu tam dali kvoli unave... to nie a platit tisicky eur ako samoplatca za vysetrenie... Lebo nie som vo vseobecnej uz.

ladislava92

čo sa na tých sukromnych klinikách riesi? A aké su sukromne kliniky v bratislave? ja by som potrebovala nejaku komplexnu starostlivost, pre moje dlhotrvajuce problemy , stale si ma pohadzuju ako horuci zemiak, mam kadejake choroby,a nikto mi nevie povedat,ci mi je zle z toho,ci z toho, som z toho uz vazne nestastna ! Chcela by som nejakych odbornikov, konzulium,ako sa dostat z chorob, ktore mam neustale, zdravie v pi...a neviem to dat naspat do starych kolaji a mam iba 25 rokov..hladam sukromne kliniky,ale neviem,ci najdem nejaku dobru na svk,ale v cr zase mi to nepreplati poistovna ani troska,a teda neviem. Ake kazda klinika riesi iba nejaky problem, kožná kožne veci,a tak, ja potrebujem nejaku taku,co riesi vsetko,do hlavy po paty, je taka ????pripadne nejake konzulium zvolat zo zahranicia,alebo tak.??

PipaJ

Plus, nechapem tomu, preco ti rodicia neposielaju postu do zahranicia alebo teda neotvoria a neprecitaju ti to? Ja som tiez pracovala v zahranici a nemohla som si dovolit aby mi posta pol roka stala u rodicov na stole. Obzvlast vysledky od doktora. Keby ti prisla exekucia, tak dokym nepojdes na SR, nebudes o tom vediet? Snad maju vasi splnomocnenie na preberanie posty. Pises co by bolo ine, keby si vedela, ako by si sa objednala skor na endo.vysetrenie, keby si vedela skor vysledky. Ale ved to je len a len tvoja chyba. Mas to zle zmenezovane. Bud nech ti rodicia otvaraju postu kvoli takymto pripadom, alebo nech ti postu raz za mesiac vsetko postou k tebe.

PipaJ

Chapem tomu spravne, ze si v zahranici a chodis na SR na vysetrenia? Ako prepac, ale toto je tvoje rozhodnutie a s tym naozaj oni nic nemaju. Keby si zila na SR, vedela by si si urobit cas ako ja napriklad, ked som presla 4 doktorov, ktori ma sice vzali zo dna na den a v ProCare som dva mesiace cakala na termin, ale vedela som si urcite urobit skor volno ako ty v zahranici. Ku prikladu, myslis, ze ked pojdes do ineho zariadenia, ktore bude 100% sukromne, lebo inak to nevidim, tak ze sa skor dohodnes na vysetreni? Pochybujem. Opat to bude o tom, ze ti mozu dat vysetrenie aj o tyzden po telefonate a zas nebudes ty moct. Plus tam budes platit peniaze, co si myslim, ze tolko uz by si dala aj za osetrenie v zahranici (cesta+platit ukony v zariadeni na SR, sa uz podla mna vyrovna osetreniu v zahranici). Takze tebe podla mna nepomoze zmena zariadenia, ale sak skus. Urcite nadabis opat na ten isty problem. Lebo je rozdiel pobehat doktorov behom dvoch mesiacov, lebo som od zariadenia 250 km (ako je to v mojom pripade) a nevediet sa dohodnut na jednom riadnom termine ako je to u teba, lebo si od zariadenia xxxyyy km, a nemozes hoc kedy ist na vysetrenie

subaa

Akoze aj mne vedeli ponuknut termin o tri mesiace napriklad, ale co z toho, ked vtedy zase ja nemozem. Takze raz nemozem ja, raz oni a tym padom sa to potom taha a na kazdy termin cakam viac ako pol roka vzdy. Ked v zahranici dostanem vypoved, tak zamestnavatel je povinny este 6 tyzdnov mi tam platit zdravotne poistenie, takze teoreticky by som sa vobec nemusela registrovat ako samoplatca do vseobecnej a platit to tam. Ale ja sa vzdy zaregistrujem a platim, lebo si myslim, ze tu za tie tri, styri tyzdne, co som tu, nieco vybavim a nakoniec tu nevybavim nic. Ze mi treba endokrinologa, to som nevedela do vcerajsieho dna. Hoci vyseldok prehliadky bol doma u rodicov uz v decembri na papieri, ale ja som sa k tomu dostala az teraz. Keby som to bola vedela, tak zavolam uz v novembri na aprilovy termin, bolo by sa dalo. Ale takto sa uz neda a ja zistujem, ze sa mi jednak neoplati davat sa ako samoplatca do vseobecnej, a jednak sa mi neoplati ani tam platit za tie ich klientske rocne baliky, lebo ci ma clovek balik smart, ci exclusive, ci je vobec nepatriaci pod procare, v cakani na terminy je to jedno. Prokeracki lekari beru aj neprokerackych pacientov, takze chodi kazdy ku kazdemu a kazdy vsade caka cele mesiace. Pre niekoho je dostat termin do dvoch, troch mesiacov super rychle a este sa z toho aj tesi, pre mna ale uz bezpredmetne, lebo ja nestojim o to, aby mi dali termin na jul s tym, ze si budem musiet pytat dovolenku, ktoru mi v case vrcholu sezony nikto neda, lebo u nas je na jul a august zakazane pytat dovolenky, takze by som odrobila jeden den, potom by som precestovala celu noc a potom by som sla na termin, zase precestovala celu noc a odrobila cely den a dohnalo by ma to k totalnej vycerpanosti, plus zaplatit 400 za cestu na Slovensko a neviem, kolko tisic este za vysetrenie ako samoplatca a dalsich minimalne 400 za rocny balik - ale ziadne vyhody v podobe rychlych terminov z neho. A vrazat do toho tisice nemienim, endokrinologovia su aj v krajine, kde pracujem, tak radsej pojdem tam a zadarmo. Keby sa nedalo, nebudem to riesit vobec. Koniec koncov - citim sa zdrava. Nemozem proste kvoli nejakemu endokrinologickemu vysetreniu vypustit moje zamestnanie a zostat nezamestnana roky, aby som si tu na Slovensku kadeco s lekarmi riesila. Obzvlast, ked sa citim zdrava.

PipaJ

Poradit ti neviem ine zariadenie, len napisem, ze normalne otvaram oci nad tym, co pises. Ja som do ProCare zavolala, objednali ma behom dvoch mesiacov. Nemala som v tom case este zaplateny ziaden program. Z diagnozy vyslo, ze musim na operaciu, ktora nebola zivotu ohrozujuca, ale napriek tomu mi nasli najskorsi mozny termin. A toto sa deje do dnes. Vsetko tam zazivam "velmi rychle", preto sa cudujem, aku mas skusenost ty...Verim ti, len je to naozaj cudne