Mliečne produkty, chudnutie a zdravie

Príspevok v téme: Mliečne produkty, chudnutie a zdravie
Insolienka

Už nevie ako sa v tom vyznať. Prešla som si obdobím kedy som prešla na vegánstvo (asi 2 roky) a teraz som nejak začala znovu jesť vajíčka a mliečne produkty. Dlho som mala na ne veľkú chuť a to hlavne na acidko, biely jogurt a tvaroh. Vyrábala som si aj svoje vlastné sojové jogurty ale nejako mi nevyhovovali.
Môj problém je, že v tomto svete som úplne stratená. Baví ma zdravá strava ale absolútne už neviem čo to je. Milujem zeleninu, obilniny ako pohanka, pšeno a podobne. Rovnako mi ale teraz zachutilo veľmi aj to acidko, tvaroh a jogurt, len dlho som bola presvedčená o tom, že sú pre naše telo zlé, že sa z nich priberá. Teraz si kupujem iba nízkotučné produkty ale aj tak sa to vo mne bije. Neviem čo je správne, je mi po nich fajn ale potom si prečítam nejaký článok kde sa dehonestujú a je mi úzko. Rovnako by som chcela aj schudnúť, len rada papám, a teraz sa bojím, že priberiem, zvykla som si totiž dávať si na olovrant nízkotučné acidko a po večeri nízkotučný tvaroh so stéviovými kvapkami (nejak sa neviem zdať dať si niečo sladké po obede a večeri). Neviem chcela by som si vypočuť nejaké názory