Tučné prasa/ na dne

Príspevok v téme: Tučné prasa/ na dne
Jubba

Ahojte,
Chcem sa zdôverit, lebo v poslednej dobe nemam komu.... Za par dni budem mat 14 rokov, meriam 185 cm, no vazim 92 kg... Som z toho na dne.. vela ludi si zo mna robi srandu kvoli mojej vahe, ci uz "kamaráti", alebo rodina... Moje sebavedomie na tom nieje tiez nejak.dobre... poslednu dobu si neverim, ale v nicom.... Neviem, co mam robit, uz dlho sa pokúsam schudnut, no neuspesne.... Mam uz par dni depresie a uz som aj myslela na predavkovanie liekmy, len nechcem to spraviť rodine.... prosim pomozte

StanimalWawrinka

Ahoj. Som sportovec, poradim ti. V prvom rade maj rada seba samu taku aka si, viem je to tazke, ale musis to dokazat. Ja mam tiez nadvahu, no a co? Clovek zmeni stravu a za 3 mesiace ma dole 12 kilo cca. Neber si to tak, lebo potom ked budes mat vysportovanu postavu nebudes spokojna, budes ju chciet mat este lepsiu.
V druhom rade zmen stravu a zacni behat a cvicit s cinkami. Neviem aku mas kondiciu, neviem aku silu, to by ti poradili za par eur vo fitku nejaky trener. Hlavne zmen stravu, daj si ranajky bohate na bielkovinu,tuk, sacharidy. Daj si napriklad vajicka s celozrnnym chlebom trocha anglickej slaninky a zeleninu.Alebo ovsene vlocky s proteinom a ovocim. Je toho vela. Potom si daj desiatu ovocie nejake. Obed si daj ryzu, zemiaky, celozrnne cestoviny s kuracinou, alebo rybu nejaku atd... Snaz sa jest kazde 3-4 hodiny aby si telo zvyklo na presny cas prijmu potravy a nastartoval metabolizmus. Vydrzis 3 mesiace a mas paradnu postavu. Mna caka podobna cesta ako tvoja, schudnut aspon 15 kg za 3-4 mesiace. Ale uz teraz viem ze schudnem, pretoze budem dodrziavat pravidla. Zvladnes to aj ty, len zacni zdravo jest, a cvicit, sportovat. Naj bude ked ti niekto poradi presne na mieru(osobny trener) oplati sa. Ahoj

Tomas12345

Tak potom to mozu byt hormonalne problemy. Jedla si ale vynechavat nemala, mala si jest normalne len vylucit mucne jedla a sladkosti ale aj to nie hned naraz ale postupne.

jjoe

Po prvé nadváhu nemáš, tých pár kilov pri tvojej výške je nič. Skutočne. Musíš byť spokojná sama so sebou. Viem, že v Tvojom veku je to ťažké. Človek nemá nadhľad. Ak do teba okolie rýpe, tak ich pekne slušne niekam pošli, agresia ťa zbaví depresie. Každý človek má úprávo existovať taký aký je, to je ich problém, že ťa neakceptujú. Časom si na to zvykneš, aká si.

Max Stirner

Pokial budes mat vydaj energie vyssi ako prijem, tak schudnut musis. Skus si zratat aky tento vydaj je a potom si nastav stravu tak, aby prijem bol mensi. Neni mozne aby si neschudla.;-)

Problem ale casto byva v tom, ze ludia to nie su schopny dlhodobo dodrziavat, lebo su na prijme vysoko energetickej potravy zavisli. Potom treba v prvom rade riesit zavislost a az potom chudnutie.

Bnb

A co tak ist a endokrinologicke vysetrenie aby ti zistili ci mas hormony v poriadku? Alebo zajdi za vyzivovim poradcom, ktory by ti poradil vzhladom ne tvoju konkretnu osobu co by ti mohlo pomoct.

Jubba

Tomas12345 ako som pisala, tak som sa pokusala chudnut, vynechavala som jedla, mucne, ci sladke, cvicila som a nic...

Tomas12345

A co tak zacat chudnut ? Ako tip ty mozem dat vynechanie mucnych jedal a sladkostí a denne pohyb minimalne hodinu chodze.

Jubba

Bejak oblubeny šport nejako nemám..... Uz som skusala behavat, drzat rozne diéty bez cukru, vyprazanych veci a nic.... takze neviem

ped

Ale však keď ti niečo hovoria kritické, tak sa s tým snaž niečo spraviť. Čo sa hneď zmetuješ jak malé decko? Aj mne sa smejú, hoci sú hlúpi ako vedro gittu, ale čo na tom? O rok budem tak silný, že s jedným dospelým človekom pozametám s jednou rukou chodník, keď bude treba. Fight, never surrender, win!!!