Chcem sa stať anorektičkou

Príspevok v téme: Chcem sa stať anorektičkou
prvajevaha

Ahojte. Mám 14 rokov a už asi pred mesiacom som mala nápad sa stať anorektičkou ale potom ma to odradilo keď som si čítala čo sa mi bude diať s telom. Teraz si za tým chcem stať lebo vážim 52kg a to mám len 14 rokov cca pred rokom som mala 40kg a teraz toľkoto. To nechcem! Nezvládnem sa každé ráno pozerať na váhu a vidieť tak to veľké číslo.a preto prosím všetky možné baby či uz začiatočníčki alebo už pokročilé,aby ste mi pomohli nechcem cez leto vyzerať ako tucna ... ďakujem...do komentu napíšte Váš email alebo FB... čokoľvek prosím

momentalne_spoko

Ľudia, chápem, že nie ste spokojní so svojou postavou a chceli by ste na sebe niečo zmeniť. Nebudem vám klamať, ale túto stránku som navštívila s rovnakým úmyslom ako vy. Stať sa anorektičkou. Rozmýšľala som nad tým, že teraz po prázdninách dojdem do školy, všetci mi budú hovoriť, ako úžasne som schudla, ako to robím a ja im proste poviem že to ide samo a že stačí pevná vôľa a podobné kecy. Teraz keď som si prečítala recenzie od ľudí, ktorí si tým prešli som svoje zmýšľanie zmenila od základov. Pred tým som si myslela, že schudnem nejakých tých 20 kilov a prestanem, proste začnem znova jesť a všetko bude v poriadku, ale takto to nejde. Prvá vec, rodina a priatelia nie sú takí blbí a po nejakom veľmi rýchlom úbytku váhy aj tak začnú s vami niečo riešiť. Druhá vec, ľudia na toto neexistujú tabletky alebo sirupy, tu je potrebný pri najlepšom psychológ, ak nie tak dlhá hospitalizácia v nemocnici. Toto nieje iba nejaká hračka, na toto sa zomiera! Ak budete jeden z tých "šťastlivcov" tak sa z toho po veľmi dlhej a ťažkej dobe dostanete a váha sa vám časom vráti a to ani nehovorím o tých problémoch potom. Problémy s menštruáciou, tehotenstvom, pečeňou, srdcom a proste všetkého čo sa dá.

xxjxxx

A ešte som zabudla, že mi bola stále veľká zima, bola som bledá a začali mi vypadávať vlasy, ktoré mi vzpadávajú doteraz a vôbec to nie je sranda.

xxjxxx

Síce neviem, či to mal byť pokus o vtip, ale ak nie, tak s tým ani nezačínaj. Ja som mala tiež 14 a niečo cez 52 kg, chcela som schudnúť, začala som zdravšie jesť a cvičiť a bolo to fajn. Lenže potom, ani neviem ako, som si začala pomaly uberať na porciách a skončilo to tak, že som sa bála zjesť aj kúsok ovocia.Schudla som asi 13 kg, každý si to začal všímať a mama mi povedala, že ak nepriberiem na 45 kg, tak ma zoberie...vieš kam. Tak som si povedala, že už to musí skončiť, ale moja hlava mi to nedovoľovala. Ale prišli Vianoce a vtedy som tak nejako začala jesť a pribrala som. No skončili to s obrovským prejedaním a teraz mám viac, ako som mala vtedy. S prejedaním stále bojujem, ale už sa to zlepšuje. Ked sa teraz pozriem na fotky, ako som vyzerala, tak mi je zle. A ver mi, že takéto niečo nechceš zažiť. Ak chceš schudnúť, tak jedine tým, že nahradíš nezdravé jedlo tým zdravším, ale určite nerob to, že prestaneš jesť.

envelin

Prosím ťa hlavne s týmto nezačínaj. Máš 14 rokov, stále sa vyvíjaš a rastieš, ak si teraz takto pokazíš metabolizmus, už nikdy nebudeš normálne jesť... To by si chcela? Takto žiť? Rozmysli si to ešte a nemyslím, že je to vysoká váha, na 14 rokov je to akurát...

pomocnica

lepsie-ty už si. A na tvoj vek je to smutné, že ešte nemáš rozum. :(

Inak súhlasím s komentármi predtým...anorexia je smrť...

lepsie

Aj ja som uz pomaly anorekticka nejedla som 8 dni a teraz mam den pauzu a zase idem nejest 6 dni.Je to super.Budem lahka ako pierko.

orchid

Anorexia je peklo, ktoré ťa zničí navonok aj zvnútra. A to nie sú len také kecy. Neprinesie ti to nič dobré, len obrovské problémy pre teba a tých, ktorým na tebe zaleží, z ktorých sa už budeš len veľmi ťažko hrabať von a možno by ti zničili celý život. Anorexia je jedna z najhorších chorôb (a ty snáď chorá byť nechceš), nemýľ si ju prosím s obyčajným chudnutím. Keď už sme pri tom, tvoja váha vôbec nie je na chudnutie a ak už naozaj chceš trochu (!) schudnúť, tak to urob zdravo, možno o niečo zdravšou stravou a trochou viac pohybu, v každom prípade nie hladovaním či ničením svojho tela v akomkoľvek ohľade. Takže, prosím ťa veľmi, zabudni na tieto anorektické nápady, lebo je to fakt ako začať si stavať rakvu.

if

Nechci sa stat anorektickou. Je to hlupost. Chudnut treba s rozumom. Jest a pit vsetko doradu a denne sportovat. Inak budu tvojmu telu chybat dolezite ziviny. Vitaminy a mineraly, vsetko. A budes v cvokarnach prezivat svoj zivot. To ti hadam netreba.

prezyvka55

začiatočnícky alebo pokročilé? to akože vážne či to bol vtip? chceš zomrieť? lebo tým to konci.....

len tak pre info aby si vedela čo anorexia obnáša: vychudnutost, ano ale smrteľná, obtiahnuté kosti, vypadávanie vlasov až ich uplna strata, lámavosť nechtov, absolútne žiadne prsia, ovisnutý zadok ak vôbec nejaky, uplna a často krat trvala strata menzes, čiže ak by si sa z anorexie niekedy v budúcnosti vyhrabala, tak vlastne deti mat nebudes nikdy, spočiatku kyvavost zubov, neskôr ich vypadávanie, únava ale neskutočná, malátnosť, zadychavanie sa pri par schodoch, depresie a trvale zmeny psychiky na cely život, stále budeš len prepočítavať jedlo a cvičenie a toto ti žiadny chlap tolerovať nebude a často ani kamaráti nepomôžu, čiže si k tomu pripočítaj život bez sociálnych kontaktov, ak som nieco zabudla kľudne doplňte a záverom-smrť alebo skôr vykúpenie z trápenia
(odporúčam si na nete prečítať nejake reálne výpovede anorekticiek, myslím že to je samo o sebe už dosť odstrašujúce)
ak mas problém s hmotnosťou tak sa začni hýbať a buď aktívnejšia, treba začať cvicit, v tvojom veku to ide ešte veľmi ľahko