Som psychicky veľmi slabý

Príspevok v téme: Som psychicky veľmi slabý
jumbacisko

Ahojte, môj problém je takýto: mám pocit, že mám slabú povahu. Ľahko sa zdeptám, ľahko ma vie niekto vytočiť a veľmi jednoducho stratím motiváciu. Nemám vôbec silnú vôľu a často si radšej sadnem, nič nerobím a obávam sa, že svoj cieľ nedosiahnem. Ale potrebujem niekedy nadľudskú silu, aby som sa prinútil na tom pracovať.
Ďalšia vec je, že sa sám vo svojej hlave zraňujem. Keď nemám nijakú činnosť, je to so mnou strašné. Spomínam na staré krivdy, predstavujem si, čo strašné by sa mohlo stať, vytváram si katastrofické scenáre. Teraz som chorý a som už týždeň len doma a celý ten čas si toto v hlave robím.
Čo s tým, zažili ste to?

ped

Také niečo možno pomenovať slovom lenivosť. Je veľa ľudí, ktorým sa nič nechce. Psych. by ti na to možno niečo poradil:-) Ale posilňovať si vôľu umelo prostred. liekov je trochu zvláštne, niečo ako doping. Keď si zoberieš sú aj iné choroby a máme ich neúrekom, chamtivosť, lenivosť, obžerstvo, sprosťáctvo a pod.

ides

len prosim ta nezahanaj nudu tuna na fore bo z toho len ohlupnut mozes a je to zabijak casu, plus ta bude kde jaky schizak tu a debilko podozrievat, ze pises pod inymi prezyvkami.... co ta nastve ked si slaby, ale ked si silny, sa zasmejes a pomyslis si o takom hlupakovi svoje. Najlepsie je nechodit sem vobec. IDEM OFF; koniec dovolenky, zajtra do roboty.

ides

Normalne si vymysli a naplanuj cinnost, ktorej sa budes venovat, aby si nemal take myslienky. Co tak chodit do dvd pozicovne a pozriet dobre filmy? V telke aj tak prevazne nic moc, iba vlastna tvorba, ktora nestoji ani za prd. Ber komedie, na nich sa nasmejes, Nemusis robit okolo takych veci tragediu. Pravdupovediac, nepoznam nikoho, kto by sa myslienkami zaoberal starymi krivdami. Ludia sa chcu skor bavit a aj sa bavia, mnohi ale su tak zaneprazdneni a casovo vytazeni, ze nemaju cas ani bavit sa a ty tu pises o nude? Tak potom asi len z tej strasnej nudy ta napadaju - nechapem ako je mozne - take myslienky. treba zahnat nudu abude dobre. A ze si pripadas slabsi a sam sa tak hodnotis? No lepsie je byt slabsi ako byt cista schiza a podozrievat kde-koho tu na fore, ze pise pod dalsimi tisic prezyvkami. Taky co takto podozrieva patri na psychiatriu a nie ty, ale to sa tykalo prispevku ktory sa objavil v inej teme - ta posledna veta moja. POINTA: zazen nudu a bude ti fajn.