Stredná škola - psychológia

Príspevok v téme: Stredná škola - psychológia
Lucy 23

Chcela by som vo svojej budúcej profesii pomáhať ľuďom a to najmä deťom. Som INFJ.
Moje plány do budúcnosti sú asi takéto: ísť na VŠ, napríklad - Psychológia, Školská psychológia, Pedagogika - MŠ alebo 1. stupeň, Učiteľstvo ps. a AJ, Špeciálna pedagogika. Najradšej by som pracovala ako kariérna alebo manželská poradkyňa, príp. ako učiteľka. Rada sa rozprávam s ľuďmi a riešim ich problémy, vyhovuje mi práca s jednotlivcami alebo menšou skupinou ľudí.

Aká sš je pre mňa vhodná? Teda okrem gymnázia. Učím sa veľmi dobre, základka je malina, avšak: 1.: Nechcem sa učiť zbytočnosti, radšej sa budem doučovať psychológiu a biológiu ako samouk. Fakt nemám rada fyziku a chémiu, pokazili by mi priemer a niekedy berú na vš podľa neho. 2.: Neznášam totiž neistotu a stres. Na vš by som to asi nezvládla, ak by som mala pocit, že bez nej nemôžem robiť prakticky nič. 3.: Ak by som vš nedokončila, mohla by som pracovať len ako predavačka za pokladňou v Kauflande, ak dovtedy nebudú všetky samoobslužné :D.
Takže otázka znie: Dostala by som sa na vyššie uvedené školy zo strednej pedagogickej? Ďakujem za odpovede, ale aj za prečítanie tejto slohovky :D. Ďalej už nečítajte, ak sa vám nechce :).

P.S.: prihlášku mám na SPgŠ Levoča - učiteľstvo pre MŠ, som prijatá; Gymnázium D. Tatarku Poprad; OA Poprad.

Neviem prečo tam mám OA. No teda rodičia chcú, aby som tam išla - kvôli uplatneniu. Lenže mňa by účtovníctvo a práca s papiermi nebavila :(.

Moje budúce uplatnenie bude pravdepodobne mizerné. Psychológov je tu sakra veľa. Prečo študujú psychológiu ľudia, ktorí na to nemajú predpoklady? Nás, INFJ, je len necelé 1%. Podľa mňa, keby si ľudia vyberali povolanie podľa svojich záujmov, typu osobnosti a predpokladov, mala by som šancu sa zamestnať.

philips

Počuj, Lucy, robíš zo seba niečo extra špeciál, ty 1%. :) Vyberať si štúdium a školu podľa osobnostných predpokladov nie je ideálny stav, môžeš mať predpoklad na niečo iné, ale proste baviť ťa to nebude, svet nie je taký jednoduchý.
Čo sa týka uplatnenia z OA - hej? A kde? Ekonómov máš ešte viac ako psychológov. A ešte keď ti stačí ekonomický kurz...
Na VŠ sa dostaneš podľa prijímačiek alebo kritérií stanovených danou katedrou a fakultou. Je jedno z akej ideš školy (pozn, maturita je povinná).
Veľa šťastia. :)