Vitamin D v tychto mesiacoch

Vitd

Oplati sa kupit aj 5000 IU a staci si davat raz za niekolko dni, ked je to vitamin rozpustny v tukoch a skladuje sa v peceni.

mineral

zlatko to si mala papat vitamin D uz od oktobra kedy bolo malo slnka co tu teraz v marci riesis?
Kde si zila doteraz? V afrike?

ped

Ešte počkáme do konca septembra a potom môžeme emigrovať do Afriky, tam je celý rok teplo, savana, sloníky ako v Zoo, vitamín D možno voľne dostať, stačí len vyjsť von z domku. Ešte musíme počkať, kým dôjdu poslední a potom balíme kufre?

Bohatier

Ahoj udajne ak sa budes teraz opalovat tak skor ten vitamin D bude telo vraj teraz stracat! Jeho ziskavanie je mozne asi az od Juna do konca Augusta a to v casoch len okolo obeda. Toto som niekde davno pradavno cistal ale uz si nepamatam zdroj a tiez ma to dost prekvapilo.:P

Kubo11

Asi nestačí. Veď teraz je slnko slabé a nesvieti každý deň. Chodíme naobliekaní. A niekde som čítal, že starší ľudia (nad 60) potrebujú 3x viac vit. D než mladý. Neviem koľko máš rokov. Ženy sú náchylnejšie na osteoporózu. Ja som kúpil na zimu pre celú rodinu Jamieson Vitamín D3 1000 IU 240 tbl. za 6,9€.