neviem byť sťastná, nie som ani len spokojná so životom,

Príspevok v téme: neviem byť sťastná, nie som ani len spokojná so životom,
amfiliate

Prosím Vás, zažívate to aj vy ? nečakám nejaké rady teraz "internetové" a na povzbudenie.
Prosím ako ste dosiahli šťastie ? myslím, keď vás každá oblasť v živote zradila, a necítite sa v nijakom prípade dobre.
Predstavte si:
Ste chorý, máte viaceré zložité diagnozy, chodíte od dverí lekárov k dverám, ste v permenantnom tlaku a strese, zhone, s rodinou si nerozumiete a nemáte ani čo povedať, neviete si nájsť prácu, akú by ste chceli a to, čo ste vyštudovali, máte toho na seba veľa, robíte brigády, ktoré vám nevynášajú veľa,ale almužny, nemáte peniaze vôbec, vzťah s partnerom sa zosypáva, nerozumie Vám,ani vy jemu, nemáte spriaznenú dušu, sypete do seba lieky, ktoré iba škodia a nijako nepomáhajú, ale musíte ich brať, dľa odporúčaní.
Ste nešťastná vnútorne, tak sa vrháte na kadejaké krúžky zaujímaví, alebo štúdium navyše, ktoré vás vlaste vôbec nebaví,ale kedže neviete čo so sebou, tak študujete, potom ste ešte vo väčšom strese, lebo to nezvládate psychicky( nie ste blbá, ani málo inteligentná,ale nezvládate takýnápor zase další na psychiku). Čakajú Vás dvoje štátnice, z kt. neviete či vôbec nejaké spravíte,lebo máte nervy v kýbli. vaša OL vám povie,že robte niečo so sebou,lebo skončíte zle. Nemám jedinú vec, čo by ma v živote tešila. Zdravie rozspypané, sters stále, tlak na mňa vyvájaný, rodina a priateľ nanič, nič sa nedarí. Nie som v puberte mám už dávno po štúdiach a cítim sa nenaplnená a nešťastná, nespokojná a sklamaná životom.
Vízie aj sny som mala, rozplynuli sa, ako prach. Chcela som saveľmi odsťahovať do Francúzska/ Talianska, a hľadať tam útočisko, a prácu, ale priateľ nemá záujem odísť z dobre platenej slovenskej firmy. Moje sny sa rozplynuli, Chcela som začať nový život.( tento stav nenaplnenia trvá veľmi dlho, asi tri štyri roky)ANo, opýtate sa, prečo taký človek, ešte nebol u psychiatra a psychológa. Summa summarum: pred rokom cca u psychológa, desať sedení- kedže potom sa platí- bez efektu. Cítila som sa ešte viac ubito, psychologička mi nevedela pomôcť. Klasické intermetové rady mi sypala, z rukáva, ktoré si viem naštudovať aj na internete. Mnohé baby mi závidia, vraj aká som krásna, postavička, prsia, tvárička všetko tip top, v kolektíve ma majú radi, usmievam sa nasilu , som milá k všetkým, ale otravuje ma aj to. Otravuje ma aj táto krajina, cítim sa tu choro. Keď som náhodou niekde inde, mimo SR, cítim sa akosi lepšie. Najlepšie v Austrálii, Amerike bolo mi tam lepšie,ako tu. Aj keď som tam bola len na dovolenke s rodinou.
Nemám žiadnych blízkych, ku kt. by som evet. mohla ísť bývať aspoň na nejaký čas, dkesi do zahraničia, nikoho ani kamošku. Proste nič. Nemáme žiadnu rodinu, resp. veľmi blízko mesta,kde žijem, toho hrozného mesta.
Veľmi veľa plakávam,a som v totálnej beznádejnej depke.
Cítim stále nepokoj, nevyrovnanie, mávam aj samovražedné myšlienky, ktoré ma sprevádzajú. Samozrejme navštívila som aj raz psychiatra,ale ha, napísala mi, že odporúčenie: " menej stresu, stredomorská strava, viac vitamínov v strese, vyhýbať sa stresujúcim situáciam, snažiť sa šetriť".A dala mi neurol na mesiac, a na spanie diazepam. (lebo som nemohla istú dobu ani spávať).
nepomohli mi tie lieky, bolo to oničom. Ďalšie mi nechcela dávať, nakoľko som mladá žena, bezdetná.
ja nemám víziu, nemám šancu na život, cítim sa čoraz nanič,

Janka72

Keita vobec s tebou nesuhlasim ja som v zahranici uz 2 roky bola som nutena po rozvode odcestovat lebo by som to doma na Slovensku neutiahla s dvoma detmi sama. Praca chyznej sa tu v pohode da zvladat je nas tu viac robota je rozdelena . To nase Slovensko je ina kava. Pracovala som 12tky v pracovni v stoji za 450 eur a padala po smenach polomrtva do postele. Cize nicis si zdravie a este aj zivoris. Rozdiely medzi platmi a v pristupe nadriadenych su neuveritelne. Takze nerobte zasa zo zahranicia peklo . Je to tu super.

realistamiro

Keita nikto necaka ze bude v zahranici sediet nic nerobit a brat velke peniaze a fakt nechapem preco ked sa na tomto fore spomenie praca v zahranici kazdy slovak tu musi napisat ze ten kto tam ide pracovat to nebude mat zadarmo. Ved to uz do prcic vsetci vieme. Ale je rozdiel mat plat za ktory mozes aj byvat a slusne zit ako robit na Sk na 3 smeny a dostat 500 eur v cistom na vyplatu . Vela ludi si ide do zahranicia aj zarobit na vlastne byvanie lebo z 500 eur si na byt ci dom nikdy nenasetris len zivoris. Ja som tiez tak zil po par rokoch v trojsmenke kedy nevies ci je den ci noc a nenasetris nic bokom lebo musis platit auto jedlo a vsetky vydaje som aj ja odisiel prec. Je to tu naozaj uplne ine a kazdy kto chce slusne zit a mat vlastne byvanie tomu odporucam cim skor vycestovat. Lebo je rozdiel mat plat ze si nemozes nic dovolit a namakas sa cely tyzden jak hovado a je rozdiel konecne zit z platu a dovolit si aj byvat bez stresu co bude zajtra

Keita

Milujem tie komentare plne nenavisti, take produktivne, naozaj :) A este viac milujem, ked niekto odporuca cloveku, ktory ledva zije ist robit chyznu za hranice a vraj budes mat aj dovolenku :D WTF? Split shift, od 9 do 3, od 6 do 10 a ked nestihnes, makas aj cez volno. Ked stihnes, si rada, ze zijes. Robi sa 6-7 dni v tyzdni a oddych je vylozit si nohy a zaspat. Nie ze este chodit po okoli alebo nakupovat, tieto naivne predstavy ma vzdy vedia pobavit. :) Rozhodne nikoho od zahranicia neodradzam, ale ak si niekto predstavuje, ze tam padaju pecene holuby to huby je na omyle. Co sa vsak rozhodne neda upriet je ina mentalita, ak pravda neskoncite medzi ´svojimi´. Takze na zmenu v zivote je zahranicie idealne, len netreba mat velke ocakavania, vela krat je za tym fyzicky narocna praca.

Toiste

amfiliate akoby si hovorila moj pribeh, len z pohladu chlapa. Mam presne to iste - chcem ist odtialto prec, niekam, kde nie su takito ludia ako tu, kde je cisto, kde veci funguju, kde je pozitivna energia - nebojim sa to risknut - vobec, len priatelka sa boji. Ona tvrdi, ze ma rada Slovensko, ale ked jej ukazujem, co sa tu robi a porovnavam to so zahranicim, tak na to nedokaze reagovat. Nechapem vobec z coho ma taky strach. Tiez som z toho uplne zufaly a na prasky. Velakrat sa mi ani nechce zit, ze ma ona nedokaze v tomto podporit, navyse ked ide o to, ze chcem evidentne pre nas nieco lepsie. Ach...

denisaf

moja a co si myslis ze druhy to vyriesi za teba? Aj ja som robila kadejake prace vo vyrobe na 3smeny aj na 12tky , v kuchyni, upratovacku a nestazovala som sa vedela som ze potrebujem peniaze vedela som ze chcem vlastny byt tak som si za tym isla . A paradoxne aj v tych podla teba podradnych robotach som nasla fajn ludi ziskala som pracovne navyky a bolo tam mozno lepsie ako niekde v kolektive vysokoskolakov . Ty si mlada bola si v Amerike a Australii tak financne zle na tom asi nebudete. Vies niekto si toto nesplni za cely zivot maka a ma to ovela horsie. Zdravotne problemy sa tiez daju riesit . Len sa treba snazit a neplakat

menoo

amfiliate

existujú napr. 3 zdroje šťastia, radosti : ste to vy sama, robte čo chcete, čo máte rada .. alebo Vás teší niekto z vášho okolia .. alebo vás teší kľud napríklad, život :)

ste múdra rýchlo si to všimnete: keď sa pozrieme naspať na to, čo máme radi - v skutočnosti sa dívame na Boha v jeho "začiatkoch", v začiatku nášho života ... preto keď sa pozrieme do minulosti, vieme byť šťastný ... rovnako keď nie sme šťastní v prítomnosti, chceme ísť dopredu, ku smrti ... pretože vieme že potom je kľud.

v oboch prípadoch chceme v skutočnosti znovu Boha, radosť, zábavu, pohodu, kľud, chceme prosto ŽIVOT :_)

preto sa snažíme zničiť to fyzické ... nenávisť je vždy len voči niečomu čo existuje ... ako keď zavrieme niečo živé do škatule, tak tá bytosť sa snaží to zničiť .. ako človek čo robí zle keď mu druhí robia zle, ako psík čo trhá pelech keď chce behať.

keď sa na to pozriete čo som napísal popozeráte sa po svojom živote, a po všetkom čo existuje .. a pozriete sa na seba ... môžete pekne vidieť, ako duša môže ničiť tento fyzický svet.
každý máme možnosť nenávidieť.
nenávisť má jednu jedinú nevýhodu : že sa snaží minúť čas .. je to niečo ako snaha zničiť život, pretože ho odmietame.

žiadna bytosť (duša) nie je povinná byť šťastná...toto je prvé čo Vám treba pripomenúť ... nikto Vám nekáže byť šťastná .. my Vám kážeme aby ste boli nešťastná predsa :D !

prečo? no lebo nám to je jedno :D nesnažíme sa Vás manipulovať aby ste boli šťastná :D keď si uvedomíte, že ste to vy kto sa nútite byť šťastná ... tak sa zrazu na seba alebo niekoho nahneváte :D
a to je správne :) robiť zle je lepšie ako byť ticho
prečo? pretože ked clovek spravi nieco zle, tak si vyhodi z kopytka a hned sa uvedomi :D :D

pretoze fyzicka nenavist je normalna .. rovnako fyzicka radost je normalna :D .. co je chybne je psychicka nenavist voci sebe samému .. pretoze to reprezentuje pokazenu bytost

predstavte si, zeby ste mali malu dedinku a v nej 10 ludi..a kazdy by bol stastny .. a zrazu by dakto vsetko co ma zjedol a znicil a stazoval by sa ze on nic nema ... co by ste spravili? no normalne by ste mu to vysvetlili ze je druk vsetko si minul :D a ze si ma vyrobit ked daco chce

a o tom je presne zivot :D o vsetkom !!
zrejme zivot bol aj je o vsetkom ... : )

to je vsetko, alfa omega, zaciatok koniec, zivot .. vsetko

skuste sa spytat seba, co je to vsetko .. no vsetko .. skuste lepsiu otazku ..ziadne neni pretoze vsetko je mnozina vsetkeho ... nie je otazka mimo vsetko .. pretoze vsetko obsahuje vsetky otazky

stastie je, ked mame to co chceme ... co chcete vy?
podla mna ak nic nechcete, tak to je moc .. chceme byt mocna, cize sama a robit zle, resp. byt oddeleny od zlych.

nejake konkretne kroky ak stale malo ... ked spojite psychicku energiu a fyzicku energiu .. mozte vnimat z coho je zlozeny tento svet .. zvacsa z týchto 2 .. ovládate, vytvarate, prijamate tieto energie

napr. ked polozite ruku na stol, kto tu ruku tam polozil .. ked pisete, kto pise

ked chcete byt stastna, kto to vie spravit :D v skutocnosti hocikto predsa

naco chodíte za obvodnym lekarom ked nechcete.. nenavist vzdy potrebuje dokaz, aby sme vedeli ci to chceme, alebo nechceme .. v zivote sa netreba hrat na glupeho.

treba ist na zaciatok alebo na koniec .. preco? pretoze tam je zivot v tych najjednoduchsich podobách.

napr. skuste prijat pritomnost, ze zivot je taky naprd aky je ... je to dobry pocit slobody vsak, ze zivot je nanic .. zrazu ked mame co chceme tak mozme byt stastny :) :) :)

stastie je vediet co chceme :D srandovna vec je to, ze neexistuje nejaky predpis co nas robi stastnymi :D pretoze je to 1. sloboda 2. hocico co chceme :D

napríklad mna bavi zdielat co vsetko som v zivote pozbieral .. je to skvely pocit vsetky mudrosti, vnimania, vsetko to ovládanie .. je to skvelé

mám rád ten pocit moci, ze chapem svetu ... je to skvela schopnost ako sa kopirovat . je to skvele fakt :) pretoze tym mozem co chcem

co vy vnimate ako velky problem je premna uplna drobnost :D
to je zmyslom kazdeho nepriatela - nie ho znicit, ale dokazat mu ze sa mýli

napr. ja tvrdim ze neviete byt stastna a neverim tomu ze mi dokazete opak !

zivot je hra, mozme hrat co chceme :)
aj to co teraz robite je hra, hrate to, co hrat chcete...je to lahke

vsetko vytvarame preto, aby sme mohli hrat co chceme. ked napr. chcete byt stastna muste hrat stastneho cloveka :)
vidite, nechce byt :D to je sloboda :) je vsade aj vzdy bola ... sme to my koho zivot zijeme :)

ach tieto zeny .. kym boli v kuchyni bol pokoj .. teraz su vsetky na internete a len same problemy