milujem svoju pracu ale .......

Príspevok v téme: milujem svoju pracu ale .......
ninus02

Ahojte ludkovia po vysokej skole som ziskala svoj prvy flek vo svojom odbore praca ma strasne bavi a ide mi len problemom ktory tam mam su kolegyne. Tu sa totiz nesmie marodit aj ked umierate pretoze vas nikto nezastupi. Bola som s anginou v 40tkach teplotach na pnke a to co ma cakalo po tyzdni ked som sa vratila bola katastrofa. V nicom ma nezastupili aj ked som ich prosila na stole ma cakala kopa papierov... Povedala som im ze ak by niekto potreboval zastupit ci pomoct rada im vyhoviem a zaroven som ich poprosila ze tyzden potrebuejm za seba zaskok. Sme totiz cisto zensky kolektiv a to je uplna pohroma. Riaditel mi zvysil o par eur plat a nadriadenej z toho preskakuje pretoze aj ona to musela podpisat a odvtedy mi naklada pracu a sprava sa ako sialena. Dalsia kolegyna ked mala prednedavnom narodeniny vsetkym rozdala chlebicky len mne nie normalne na surovo . Teraz je jedna kolegyna uz vyse mesiaca chora kasle dusi sa v kancli ale nejde ani k lekarovi a chytili to od nej vsetci v kancelarii :-D A pytam sa toto ma clovek zato ked je mily , ochotny a snazi sa pomahat neintriguje... Preco musia byt slovenky v zamestnaniach take spiny na seba? To sa fakt nevedia vpratat do koze? Ved sme na jednej lodi a este si budeme podkopavat aj nohy a za nic...

nicollette12

Tak toto sa urcite nedeje vsade, mozno na tych vyssich postoch kde uz o nieco aj ide, ale ja co som robila aj kedysi cez VS v obchode napriklad, ale aj v inych pracach, tak toto tam vobec nebolo, co som si aspon stihla povsimat, kedze som tam travila dost vela casu, lebo som si musela zarabat... a aj ked bol cisto zensky kolektiv, tak vzdy sme sa aspon super porozpravali o hoci com, mala som aj starsie kolegyne, tie nam stale nieco nosili do prace (kolace, jedlo...) vzdy bol smiech iba a ziadne podkopavanie ani zavist.... ani teraz ked uz som dostudovala tak nemam v praci problem s takym niecim a to tiez mam skoro 80% kolegyne zeny, je tam naozaj iba par muzov, no to je asi tym ze nepracujem na SK...

Snailovnik

Asi nieje nic co by sa dalo poradit. Ludia si casto zavidia v zivote a v robote tak isto. Asi sa len psychicky obrnit a nevsinat si ich. Prajem Vela stastia nech si zvyknes na tie individua a hlavne nech sa casom nespravas jak Oni

Keita

Nie je pravda, nedeje sa to vsade. Zamestnaj sa v muzskom kolektive a uvidis zmenu. Pripadne zacni podnikat, a nemusis do ziadneho kolektivu na 8 hodin denne ani chodit. Moznosti je vela. Na co chces dobrovolne pracovat s hlupymi sliepkami ked mas na viac?

S3DA

Normalka, závisť závisť a ešte raz závisť. Závidia aj nos medzi očami preto radi kladú polená pod nohy, intriguju a vymýšľajú si kadečo aby človeka čo je o trochu krajší, šikovnejší, inteligentnejší, potopili... Poznám to tiež z práce, bolo mi to dlho ľúto, ale nejak som sa časom odosobnila a nepripúšťam si to už tak. Ďalšia vec, naučila som sa už aj povedať nie a myslím že som tým získala aj určitý rešpekt. To že zmenis prácu, nepomôže, lebo toto sa deje všade. Ide o to aby ty sama si k tomu zmenila prístup a uhol pohľadu.