Stále jsem se nevyrovnal s ....

Príspevok v téme: Stále jsem se nevyrovnal s ....
Nevyrovnany

Nevyrovnal jsem se se svými životními neúspěchy. Na základní škole jsem byl prospěchově slabším žákem a i při velkém snažením jsem dosahoval maximálně průměrných výsledků. Na první střední škole-maturitní obor, jsem byl velmi slabým studentem a školu jsem musel po neúspěchu opustit. Nějakou dobu jsem měl jen základní vzdělání, ale později jsem díky snaze a úsilí dálkově vystudoval poněkud lehčí soukromou školu, ale díky i za ní, jinak bych neměl nic.

Stejně i tak jsem narazil na své hranice, na vysokou školu jsem ani po opakovaném snažení neměl-nešlo mi to! Nevím čím to je, že se mi ve studiu nikdy nedařilo, ani při velké snaze, maximálně průměr a někdy ani to ne. Mé IQ je 90, tak nevím jestli to s tím souvisí? Že mám nižší IQ jsem si vědom už od základní školy, protože druzí nemuseli tak dřít a měli dobré výsledky. Co mám dělat, díky za radu.

Nevyrovnany

noano: dost hodně negativních zážitků mám ze školy, zvláště, když se mi něco nedařilo, nebo jsem dostal špatnou známku. Na střední škole jsem měl rovněž problémy a dokonce jsem ji musel-ale rád-opustit. Potom jsem absolvoval ten IQ test a vyšlo mi, že mám jen IQ +-95. Pro mě to bylo málo, styděl jsem se za to, bylo mi v té době 17 let. Když se mě někdo zeptal, jaké mám IQ, tak jsem raději řekl jinou hodnotu, prostě každý měl nad 100, ale já jen přes 90.

noano

Nevyrovnany: Nevim, ale tipujem, ze istym druhom perfekcionizmu, ktorym sa clovek cepoval alebo ho cepoval ktosi z rodiny. Ak si okrem toho vnimave dieta, dost ta nieco takeho moze poznacit na roky rokuce ci nadosmrti, zacnes sa pozorovat, aby si nespravil nahodou nejaku hroznu chybu za ktoru by si mozno v buducnosti trpel a od toho sa zacne odvijat i tvoj zivot a rozhodnutia zalozene prevazne na strachu a neschopnosti, lebo strach do znacnej miery oslabuje, ak je prhnany a stane sa chronickym.

BielyTesak4:Ano, no to je asi systematickost, ktoru si musi urcit kazdy tak nejak sam, co j dost tazke, ak ta dana latka ci dokonca vacsina rpedmetov absolutne nezaujima a tym padom chyba aj prirodzna motivacia, ktora by bola zalozna aj na comsi uzitocnejsom a zmysluplnejsom, nez dobra znamka a pripadne zmaturovat.

Anonym_93436

noano namiesto bifľovania je dobré tu látku pochopiť , keď to pochopíš tak sa ti to aj uloží do pamäte. Je to lepšie ako sa bifľovať.
Inakšie je dobré si spraviť aj krátke poznámky do mobilu aby si si to trocha zopakovala , pripomenula a tak.

Nevyrovnany a zaujimave - na chvíľu zastaňte a porozmýšľajte čo vám už ide ? čo by ste robili radi ? ... hľadajte čo vám ide lepšie ako inému človeku. Poviem vám ako som objavil svoje nadanie .. Mám dobrú genetiku a postavu na jeden šport avšak choroba mi to znemožnila.
Tak som prišiel o jedno nadanie avšak zistil som že po celý čas som mal dobrú predstavivosť , tak som objavil svoje nadanie v písaní príbehov :-). Je to niečo čo som mal už ako dieťa avšak bral som to ako samozrejmosť a začal využívať až teraz.
Môže to byť čokoľvek , ide len o to že vás to baví a o tom to práve je.
Hľadajte čo by ste robili radi , skúšajte , nevzdávajte sa a nájdete svoj talent. Chce to len trpezlivosť .. každý ho máme len ho musíme nájsť a niekedy je aj priamo pred našimi očami.
Držím vám palce a prajem hodne šťastia aby ste ho našli :-)

Nevyrovnany

BielyTesak4: díky, ale jak píše "zaujimave" v čem je vlastně člověk opravdu nadaný?

pedag: kéž by tomu tak bylo, ale není to tak jednoduché uskutečnit a být navíc spokojen.

bonwo: s něčím už jsem samozřejmě začal, ale jde to pomalu.

noano: já jsem navíc v učení a v testech pomalý, někdy i zmatkuji a musím si vše po sobě mnohokrát kontrolovat. Nevím čím to je?

noano

Aj mne to vzdy robilo problemy, preto som na vysku ani nesla. Vzdy sa so mnou ucila mama a ja sa to snazila nabiflovat. Predstava, ze sa prebiflujem aj vysokou skolou mi prisla strasne vycerpavajuca, okrem toho nemam moc dobru fotograficku pamat, cize zabudam velmi rychlo a ostavaju len pocity neschopnosti, ktore mi znemoznuju sa cokolvek skutocne naucit, to sa tyka aj praktickeho zivota.

bonwo

Podľa mňa riešiš úplne zbytočné veci a to, prečo sa ti nedarí. Mysli skôr na to, čo spraviť, aby ti to šlo. V tom by sa mohol začať tvoj úspech

pedag

V živote ide najmä o to, aby si mal veľkú rodinu a veľa kamarátov, vtedy sa budeš cítiť lepšie, ako než keby si bol intelektuálne ťažký kaliber. Človeku stačí pre život aj jedna prac. činnosť, nemusíš ich ovládať desať.

zaujimave

BielyTesak4 - Ako zistiť, v čom som nadaná, čo mi ide ? Vieš, ja si teraz myslím, že som grambľavá a neviem nič. Preto sa pýtam, ako zistiť, v čom som dobrá ?

Anonym_93436

Asi sa s tým vyrovnať .. to by som spravil byť tebou a hľadal by som v čom inom som nadaný. Držím palce.