Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Stále jsem se nevyrovnal s ....

Príspevok v téme: Stále jsem se nevyrovnal s ....
Nevyrovnany

Nevyrovnal jsem se se svými životními neúspěchy. Na základní škole jsem byl prospěchově slabším žákem a i při velkém snažením jsem dosahoval maximálně průměrných výsledků. Na první střední škole-maturitní obor, jsem byl velmi slabým studentem a školu jsem musel po neúspěchu opustit. Nějakou dobu jsem měl jen základní vzdělání, ale později jsem díky snaze a úsilí dálkově vystudoval poněkud lehčí soukromou školu, ale díky i za ní, jinak bych neměl nic.

Stejně i tak jsem narazil na své hranice, na vysokou školu jsem ani po opakovaném snažení neměl-nešlo mi to! Nevím čím to je, že se mi ve studiu nikdy nedařilo, ani při velké snaze, maximálně průměr a někdy ani to ne. Mé IQ je 90, tak nevím jestli to s tím souvisí? Že mám nižší IQ jsem si vědom už od základní školy, protože druzí nemuseli tak dřít a měli dobré výsledky. Co mám dělat, díky za radu.

Anonym_93436

noano - nič nie je nemožné a myslenie sa dá zmeniť , to že človek robí chyby neznamená že je slabý a že ich robí s radosťou. Chyby k životu patria , sme ľudia , nie sme dokonalí a irónia je že práve vďaka chybám sa učíme a budujeme .. dokonalejšie ešte keď sa učíme z chýb ostatných. Ide hlavne o to učiť sa z nich a poučiť sa.

Nevyrovnany - Neber IQ ako tvoje najväčšie bremeno života. Tie testy netreba brať vážne. Skús nájsť nadanie niekde v umení atď. Tak ako som písal , robiť to čo ťa baví a ak nevieš čo ťa baví tak hľadať a skúšať .. život máme len jeden a je na nič ak sa ním len pretrápime.

Nevyrovnany

noano: jak jsem psal, na základní škole jsem měl zvláště ke konci problémy s učením-nějaké trojky i čtyřka, nešlo mi to. Měl jsem jít na učební obor a já šel na maturitní-tam to byla katastrofa, odešel jsem a až později si dokončil školu, jinak bych nic neměl. Ke všemu jsem musel vždy přistupovat s úsilím, jinak bych to neměl! Prostě dřít! Ne jako někdo, komu to jde hladce. Takže na střední jsem si udělal IQ test-bylo mi 17 let a měl jsem IQ mezi 91-95, tak nějak. To mě nepotěšilo, ale ukázalo to na určité meze, přes které už nepůjdu.

Třeba když jsem se hlásil na vysokou školu, tak jsem měl z testů OSP-obecné studijní předpoklady-percentil jen 4! Tak málo, takže asi to IQ mám dost nízké, jiní bez přípravy mají mnohem více!

Takže jasně že mám problém jak kariérně, tak studijně a navíc to trochu podkopá i sebevědomí. Jinak se snažím chápat svět, normálně diskutuji a přemýšlím, mám názory, jen málokdo ví, že mám takové IQ.

noano

Nevyrovnany: A z akeho dovodu ti to nizsie IQ tak velmi prekaza, ci pripisujes tomu tak velku dolezitost? Ked by si mal vyssie, tak si myslis, ze by si sa mohol realizovat v odvetvi, ktore je pre teba za takychto podmienok (pre tvoju osobnost) nedosiahnutelne alebo preco?

BielyTesak4 : Tak to by bolo idealne....odhodit zbytocny strach ako cierny kabat. Dost tazke opustit taky proces, ked je toho ludska mysel sucastou. Pretavit strach z robenia chyb v radost z dovolenia si robit ich...dovolit si byt slaby, omylny a nerobit z toho ziadnu vedu.

Anonym_93436

Nevyrovnany preto je si treba vyriešiť minulosť .. minulosť nám dláždi budúcnosť , či už v dobrom alebo zlom. Už nie si v škole , zhoď zo seba tu záťaž porovnávania.

noano čo ti na to povedať .. strach je najväčší nepriateľ , tu si treba uvedomiť že vlastne čoho sa bojíme ? Nie je to zbytočný strach ? Nebolo by mi lepšie bez neho ? je to buď ja alebo on .. ak sa ním nechcem nechať ovládať tak ho treba zo seba zhodiť ako ťažký čierny kabát a ísť ďalej bez neho.

Nevyrovnany

BielyTesak4: já se je právě bojím dělat, asi je to následek školy-prostě dětství-neúspěch mě vždy děsil! Prostě jsem chtěl vyniknout, anebo se raději nezúčastňovat, ve škole to takto nešlo.

noano: škola bohužel byla založena na porovnávání a když byl člověk slabší, tak to nebylo příjemné-já byl v té slabší půlce-vždy. Byl jsem spíše trojkař, když jsem se snažil (matematika a čeština).

Cliattsi: odpovím stručně, nic u mě nebylo v extrému, učil jsem se pomaleji, ale byl jsem snaživý a zvídavý.

AnaLusia: o svém IQ vím a vždy mi vycházelo IQ mezi 88-98. Já vím, že na vysokou školu nemám, ale chtěl jsem to dokázat-vyzkoušet, nešlo to. Práci mám, už pracuji několik měsíců-po delším čase-byla to chyba, že jsem nic nedělal! Živím se manuálně, ale jde to.

AnaLusia

mna by hlavne zaujimalo ze ked vies o svojom IQ od zakladnej školy, tak asi si bol u psychologičky ktorá ti robila IQ testy...

ja som prechádzala so 4rkami a mala som totálne u riti!
prečo chceš silou mocou isť na vš, ked na to nemáš?
čo tak si nájsť prácu?
ale tak je jasne ze dnešnym darebnym "deťom" je lepsie ked ich živia rodičia...

Cliattsi

nevyrovnany-1.) a nemas nahodou taky pocit vnutornej prazdnosti?
2.)Si nespolocensky typ?
3.)Keď si doma, tak sa nevies skoro do nicoho dokopat?
4.)Si pomalý už odmalicka?
5.)Ked si chodil do skolky,tak si plakal (česky: brečel) viac nez ostatní?

noano

Nevyrovnany: Ja si IQ nikdy nemerala, no asi to tiez nebude nic moc. Porovnavat sa s druhymi ci uz v dobrom alebo v zlom sa nevyplaca, ale v tomto si clovek asi velmi nepomoze zvlast ak mu chyba potrebna stabilita, ktoru takym sposobom balancuje na utvrdeni sa o vlastnej hodnote.

BielyTesak4: Ako vravim, strach moze byt v tomto az ochromujuci a tak vsetky padne argumenty odsunie nabok. Ktovie, co za tramy clovek zazil alebo prijal za svoje, ked sa stali komusi inemy, moze ho to bloknut na velmi dlho a ak si chybu spajas s bolestou ( v mysli sa ti to tak proste spoji), tak sa im budes snazit za kazdu cenu vyhnut, v opacnom pripade si zvolis cestu samodestrukcie ci uz fyzickej alebo psychickej.

Anonym_93436

noano - viem , ťažko študovať niečo čo ťa nebaví ...

Rozhodnutia založené na strachu a neschopnosti sú najhoršie .. neboj sa robiť chyby pretože práve tie nás učia , spravíme chybu , poučíme sa z nej a ideme ďalej .. dokonalejšie je keď sa ešte učíš aj z chýb ostatných. Sme len ľudia , nikdy nebudeme dokonalý .. všetci mám svoje chyby ale môžme ich meniť , odstraňovať a zdokonalovať to čo nám ide a čo je dobré.