Strava

Príspevok v téme: Strava
Erikk135

Dobrý deň. Som 16 ročný chlapec.
1. Chcem sa spýtať či je vhodný tvaroh pred spaním a či mi to nepokazí nejako trávenie, ak budem jesť tvaroh pravidelne na noc pred spaním.
2. Chcel by som sa tiež spýtať ohľadom vajec. Môžu mi vážne zvýšiť cholesterol alebo je to len mýtus. A ak je to mýtus prečo si to ľudia myslia?
3. A ešte by som chcel poslednú otázku ohľadom mäsa. Keď budem jesť 2 porcie mäsa denne môže to ublížiť nejako mojím obličkam alebo to bude v pohode.
Za odpovede vopred ďakujem

Snailovnik

vidim ze zacinas cvicit a chces nabrat. podla mojho nazoru je to obrovske mnozstvo prijatych bielkovyn zbytocne. vzhladom na tvoj vek si nemyslim ze pocitis nejake problemy. to skor keby si takuto stravu drzal po desatrocia tak v neskorsom veku urcite. nato aby si naberal hmotu rovnomerne po celom tele pravidelne poriadne cvic, a jedz malu trosku kalorii naviac ako denne spalis. vacsie porcie sacharidov ako ryza, zemaky alebo cestoviny by mali spravit trik. sam si musis odsledovat ako ti telo reaguje. a vykasli sa aj na proteinove napoje, gainery a ine kraviny. je to vyhadzovanie penazi. ja by som uprimne poradil len riadne makat vo fitku a pokial budes prijimat dost kalorii budes v pohode a vysledky sa dostavia

Erikk135

Ďakujem že ste odpísali.
Tvaroh je ťažké jedlo? O tom som sa nedočital. Môžete mi to prosím objasniť.
Všade sa píše ze by som mal prijímať 2gbielkovin na kg telesnej váhy. prečo stratím vápnik z kosti?
Mam okolo 187cm a vaha74kg.
Ďakujem za odpoveď.

Erikk135

Ja túto stravu dodržiavam už okolo pol roka a cítim sa zatiaľ v pohode.
1. Prečo by som nemal 4 hod pred spaním nič jesť?
2. Prečo nie viac vajec ako 2? Ak si myslíte, že vajcia obsahujú cholesterol tak je to podľa mňa aj podľa všetkých článkov na internete mýtus.
3. Maju problémy s kĺbmi kvôli mäsu? Prečo by mali mať problémy kvôli mäsu?
Áno chcem prijímať veľa bielkovín. A prečítal som o tom už fakt veľa článkov. A techniku ešte vychytávam.
Diky za odpovede. :)

Bohatier

Erikk135 - Vidim ze tu niekto chce mat svaly.:P Ja by som tesne pred spanim take tazke jedlo ako je tvaroh nejedol. Ked uz musis dodrzat to mnozstvo bielkovin tak aspon take 3 hodiny pred spanim. K tomu masu mozes kludne mat dve porcie za den len rataj ze ak budes jest vela bielkovin napr nad 100 gramov tak si po rokoch znicis oblicky plus prides o vapnik z kosti. Takze je dolezite si to velke mnozstvo bliekovin rozdelit do viac chodov aby si stratil co najmenej vapnika z kosti. Ja ked som tlacil na lavicke 150 kg tak som cvicieval 3x do tyzdna a nic specialne som nejedol a ani nebral, Proste normalne strava a to cca 50-70 gramov bliekovin za den. Moja vyska 180cm. Sice svaly som nemal nejak extremne obrovske ale skor takeho vytvrlastneho charakteru. Ak ti teda ide o co najvasie svaly tak hlavne dodrzuj 48hodinovu pauzu lebo inak hadzes peniaze za jedlo do kosa.:P

Kubo11

1. 4 hod pred spaním by si už nemal jesť nič ani tvaroh.
2. Záleží koľko vajec chceš zjesť. 1-2 nie je veľa. Ak viac, tak môžeš jesť iba bielky.
3. Záleží aké mäso. Bravčové, hydina ? Doporučujem králičie. Nízky cholesterol, málo tuku, veľa bielkovín a vysoká stráviteľnosť.
Poznám ľudí, ktorí jedli veľa bravčového a hovädzieho a majú problém s kĺbmi - dna.

Podľa tých otázok chceš prijímať veľa bielkovín - asi chceš cvičiť a mať svaly. Ak je to tak, mal by si si o tom naštudovať viac info lebo si môžeš uškodiť, alebo si nájdi niekoho kto sa v tom vyzná, lebo aj zlým spôsobom cvičenia si môžeš napr. zničiť chrbticu.