Krátkosrstý pes, plznutie

vcielkamaya

a niektorí ludia tvrdia, zavádzaju ze yorkšir neplzne... plzne a ešte ako.. kamoska má 2, ked som bola u nej a zavbavala som sa s nimi, bola som celá od chlpov, ešte aj v papuli som mala psie chlpi..

napriklad. ešte SHI-TSU tušim neplzne...
to tiez susedovci mali, aj kamarat mal 2 a hladkala som ich a nebola som od chlpov...

vcielkamaya

zlatinko , to že je pes krátkosrstý neznamená že neplzne,..
napr. francuzsky buldoček ma kratku srsť ale plzne...

ALE maltezák ma dlhu srsť, ALE je to jediné plemeno ktoré neplzne..
ja mám westíka a spaval so mnou v posteli a srsť bola uplne všade..
a mám maltezáčku a neplzne.. strihám ju ,lebo ťažko sa stara o srsť, lebo v dlhej sa rbia žužvance.. vela ludí u nas na sidlisku ma práve maltezákov..

jadaja

No a ešte k otázke som zabudla.... myslím, že krátkosrsté psy pĺznu rovnako,ako dlhosrsté, len sa chlpy horšie odstraňujú. Ale sú plemená, čo vyslovene menej pĺznu, majú srsť skôr, ako ľudské vlasy, napr jorkšír, maltézák, pudel....

jadaja

Ahoj, neviem,či všetci krátkosrstí psíci to tak majú,ale moja skúsenosť je,že chlpy z krátkosrstého psa sa horšie odstraňujú,ako z dlhosrstého. Napríklad,ja mám jazvečíka dlhosrstého a svokra mala francúzskeho buldočka. Často sme ho varovali a poviem ti, že tie krátke chlpy sa pozapichujú do oblečenia, do gauča atď...z nášho jazvečíka stačí dlhé chlpy zobrať krúživým pohybom s mokrou rukou trebárs z gauča,ako vlasy,prípadne povysávať....hentie krátke chlpy nebolo možné ani s vysavačom dať preč.Možno iné plemaná,čo majú srsť aj krátku sa ľahšie odstraňujú, neviem...