Hodí sa to na maturitu?

Príspevok v téme: Hodí sa to na maturitu?
OutfitPrincess

Dobrý večer.

Čakajú ma písomne maturity a rozmýšľam nad outfitom zloženým zo sukne, čiernych siloniek a klasickeho čierneho bolerka na vrchu. Uvažujem ale či k silonkam doplniť aj čierne nadkolienky, predsa len dokáže to outfit skvele ozivit, ale nie som si istá, či to nie je príliš 'neformalne' alebo vyzývavé na maturitu. Prikladám aj foto, pre tých čo nevedia :) ďakujem za úprimný názor.

rusmarkar

No a ešte pridaj k tomu hlboký výstrih a možeš isť ale nie na matury - ja hovorim určite nie!! Ach jaj, toľko nevkusu...

Lollka

Ja ked som sa pripravovala na maturitu sedela som od rana do vecera zahrabana v uceni a co budem mat v den maturit na sebe som vobec neriesila. Ani si nepamatam co som vtedy mala na sebe. Ale tak chapem, som asi exot ked ma zaujima ucenie a nie moda. Toto mi pride prilis vyzyvave, tam nejdes predavat svoje telo tak nechapem naco by si sa mala tak odhalovat.

nicollette12

Tak to sa urcite nehodi taka kratka sukna a tie nadkolienky uz vobec nie.... to je ako do baru.... urcite nieco minimalne po kolena ak chces zvolit saty alebo suknu a cierne silonky mozu byt... ked tak to ozvlastni nejakym sakom moze byt aj modre ak nechces aby to posobilo tak cierno....

oubabe

daj si do google "čo si obliecť na maturitu" a daj hladať obrázky...
nechceš snád vyzerať ako na konkurz do "verejného domu" alebo na "luxusnu spoločníčku"...

ved chod do obchodu, porad sa s predavačkou,...
ak chceš suknu tak tuším 10 cm nad kolená, a nie mini že ked zafukne vietor bude ti vidieť riť.. alebo ked sa zohneš...
myslí na to že ti spadne pero na zem a budeš sa musieť pod zohnuť,..
v obchodoch máš vela čiernych nohavíc na výber X-strihov, k tomu nejaká blúzka, alebo nejaký elegantný top..

npdrvAD

Podľa mňa sa toto nehodí na maturity. Maturita je vážna udalosť v živote mladého človeka a aj oblečenie by malo zodpovedať vážnosti tejto udalosti. Teda staviť na spoločenskú klasiku v oblečení. Nie natiahnuť na seba všelijaké extravagantné módne výstrelky. A ešte niečo: dosť veľa skúšajúcich si dobre všíma oblečenie maturantov pri skúške dospelosti...

ides

Radsej by som zvolila nohavicovy kostym alebo klasicky kostym so suknou, keby som sa teda mala rozhodnut za seba, ale zase na druhej strane nepovazujem ani toto tu za zly napad a celkom by to slo najmä preto, lebo na pisomnej maturite sedis v lavici, takze v com mas oblecenu spodnu cast postavy, to nikto nepostrehne a ten vrch ked bude bolerko a bluzka, tak uplne v pohode sa to da. Na tu ustnu potom ale fakt uz radsej nieco elegantne, klasika, kostym. A hlavne cim skor prec z tohto fora, treba sa ti ist ucit, nech vsetko dobre dopadne.
Dodatok: dievcata, ktore sa vo volnom case a na bezne nosenie obliekaju viac-menej sportovo alebo casto nosia jeansy a nejake to elegantne oblecenie v skrini vlastne ani nemaju... najlepsie urobia, ked si kupia jeden jediny klasicky kostym, ktory bude cely cierny. Lebo v dnesnej dobe castejsie chodi clovek na pohreby ako na svadby, takze to sa da vyuzit aj na pohreb, aj na nejake tie maturity, cierna posobi elegantne a damsky a vzdy moderne, je to vseobecne oblubena farba, tak naco zaplnat skrinu celou kopou kostymcekov a elegantnych kuskov, ked to clovek nikdy nebude nosit s vynimkou pohrebov a maturit? Na svadbu radsej elegantne saty ako kostym pre peknu mladu dievcinu bez vrasok a bez kopy roztrasenej slaniny, obzvlast ked v dnesnej dobe si vyzyvave saty bez hanby davaju na svadbu aj stare a tucne 50 plus ritate a bruchate sadlove zeny s roztrasenou slaninou, so striami a vraskave a hor sa tancovat a pit a rehotat sa :) Nieco je pekne a pekne to ukaze na mladej teenagerke, ale na starej vraskavej a tucnej 50rocnej ropuche to uz je len na smiech :)