Dedko vie psychicky ničiť

Príspevok v téme: Dedko vie psychicky ničiť
jumbacisko

Zdravím, nejde ani tak o problém, skôr chcem počuť vaše názory. Môj dedko vie byť veľmi vtipný, viem sa s ním cítiť dobre, väčšinou je to fajn. No niekedy sa akoby úplne zmení na iného človeka. Keď to naňho príde, vie človeka úplne zdeptať a znížiť mu sebavedomie. Vie takým spôsobom presvedčiť človeka, že na to nemá a že to nedokáže, že až by ste tomu neverili. V rodine máme aj duševne silné povahy, no aj tie boli už párkrát po rozhovore s ním totálne zdeptaný, či dokonca odišli s plačom. Obdivujem svoju babku, že to s ním tak dlho vydržala.
Ja tieto jeho výstupy vôbec nezvládam a práve preto s ním trávim čoraz menej času. Keď sa do človeka "zahryzne" nepustí ho, až kým z neho nevycicia všetku energiu. Najhoršie je, keď vás o niečom presviedča, že to nedokážete, a vy ozaj zlyháte, zdeptá vás ešte viac slovami typu "Vidíš, ja som ti to hovoril, mám skúsenosti." To už tomu človek úplne uverí a stratí akúkoľvek chuť niečo skúšať znova.
Poznali ste niekedy takého človeka? Ja okrem neho nie. Ale čo robiť? Ako naňho odpovedať? Ako si nenechať vziať sebavedomie?

Snailovnik

Trav s nim co najmenej casu.. si ludia ktori nic positivne nevypustia a Len vyciciavaju energiu. To nezmenis. Obklopuj sa co najviac pozitivnymi ludmi. Starsi casto byvaju zatrpknuti. Mozno aj my raz budeme :). Nenechaj si nim otravit zivot chlape