Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

o samote alebo ako nájsť priateľov

Príspevok v téme: o samote alebo ako nájsť priateľov
biosamota

Ahojte, píšem tu možno aby som našla povzbudenie alebo aby s ami uľavilo, vypočula som si názor niekoho? Sama neviem...
Ide o to že som prišla do nového mesta...mala somt u veľa známych...a tak som sa im začala ozývať a volať na kávu do mesta..aby som nebola sama...párkrát sa to aj podarilo..že niekto sa našiel..ale po čase som si uvedomila, že dostávam stále viac neg. odpovedí..že tí ľudia nemôžu a ja si pripadám že som ako kamoška zlyhala.dokonca sa mi k tomu pridružila úzkosť až taká paralýza...najmä večer pred spaním že som nemohla ani spať....neviem sa zbaviť toho pocitu opustenosti..povedala som si že asi je čas prestať sa ozývať tým ľudom kedže hoci občas idú von, všimla som si že veľmi málo alebo niektorí vôbec ani raz nezavolali spätne mňa
no zároveň netuším ako nájsť nových...v práci mám kolegyne čo už maú rodiny deťmi a síce aj nejaké v mojom veku..ale mám takú zásadu že kolegyne by mali ostať kolegynami iba..a tiež sa bojím ďalšieho odmietnutia.dosť mi to znižuje sebavedoie ked sa ozvem piatim ľuďom či by nemali chuť stretnúť sa zašportovať si či na túru alebo kávu..a samé neg. odpovede..
Už som aj rozmýšľala že možno sa treba toho všetkého vzdať..a jednoducho už len žiť sama so sebou..no vnútri mám túžbu po vzťahoch..lenže vôbec to nejde...a neviem čo robiť :(

lemur

No vidite, najprv sa bijete do hrude, ako vam je dobre samim, single, ze nechcete ziadny vztah, naco by vam bol frajer. A potom placete, ze nemate kamosky, nemate dobrodruzny zivot, vsade len same. Mate to pomylene, zivotny priatel ma byt manzel, nie kamaratky, kamosi.

Romicek 123

Ahoj, no nie si v tom sama čo máme podobný problém ako máš ty :) Mám 26 rokov a všetci sa mi len čudujú ako to , že nemám kamarátky ... ale možno je chyba aj vo mne lebo málokomu už verím v tejto skazenej dobe a málokoho si pustím do svojho sveta ...takže ak náhodou aj niekam chcem ísť , tak idem sama nič iného mi neostáva, je to na hovno lebo mám dojem , že všetci naokolo majú dobrodružnejší život len ja som stále niekde sama heh

ides

Normálne aj nadalej zavolat niekedy von tych istych ludi, ale nerob to prilis casto. Staci tak 3x za rok. Netreba 2x za tyzden volat jedneho a toho isteho cloveka von napriklad, lebo to by uz bolo moc. Dalej brat ohlad na to, ake oni maju aktivity. Ked niekto z nich napriklad studuje popri zamestnani ekonomiu, tak ho radsej nechat na pokoji, lebo praca na plny uvazok, plus dlhe hodiny stravene tym, ze sa uci, to ho totalne vytazi casovo a nema cas, ani keby zrovna chcel. Ale zistit si, v ktorom je rocniku a intenzivnejsie volanie na kavu aby prislo az ked dokonci skolu, urcite s tebou pojde rad. Aj v case letnych prazdnin pojde rad, tomu verim. No v juni a v januari ho treba nechat na pokoji, lebo vtedy ma skuskove obdobie a dost stresu okolo toho, len by mu tvoj telefonat pokazil naladu zbytocne v takom case. Kto ma rodinu s malymi detmi, ten uz je fakt mimo hry, bohuzial a to raz a navzdy. S mladymi a nezadanymi kolegynami v pohodicke nadviaz kontakt. Nevidim na tom nic zle, po robote zajst napriklad spolu na nakupy a aj na tu kavu. Ked mesto, v ktorom teraz zijes, nie je velmi daleko od mesta, kde si byvala predtym, povedzme tak do 200 km, tak niekedy by bolo fajn aj odskocit si domov a pozvat byvale kamosky, povedzme tak raz za dva mesiace, ale tiez s ohladom na ich sucasnu situaciu a ci maju dostatok casu, ci nahodou nestuduju a nemaju prave skuskove obodbie. Tie peniaze za cestu netreba lutovat zase, lebo nestalo by to zato, aby ste sa navzajom odcudzili s tymi, s ktorymi tu vzdy boli dobre vztahy. Potom by tu boli este aktivity, pri ktorych vies spozat novych ludi, napriklad jazykove kurzy, ale aj sportoviska ako fitko, plavaren, zimny stadion. Aj chlapa si mozes najst takto a uz sa nebudes citit sama. Dolezite!!! Najdolezitejsi faktor pri hladani toho praveho nech je ten, aby to bol muz skromny, slusny a uctivy. Ruky prec od hnusnych namyslencov, nafukancov, narcisov, ktori sa o inych ludoch v tvojej pritomnosti vyjadruju, povysenecky, podcenovacne, ponizovacne a opovrhovacne. Lebo ako rozprava dotycny pred tebou o inych ludoch, tak bude /frajerka-nefrajerka/ rozpravat aj pred inymi ludmi o tebe. Ina moznost by bola, ze ked napises sem na forum svoj e-mail a mesto v ktorom byvas, tak sa ti moze ozvat niekto, kto ma rovnaky problem a ziskas tak partacku na kavu a na nakupy. Hlavu hore, samota netrva vecne, teda obdobie bez kamaratok a obdobie bez partnera tiez nie. Vyvijas aktivitu a je dobre, ze to tak robis. Zotrvaj v tom aj nadalej a vysledok sa dostavi, co nevidiet.

nicollette12

Ja si myslim ze to vela ludi teraz riesi hlavne ak pridu do noveho prostredia a podla mna je problem v ludskej komunikacii a otvorenosti.... nie je v tebe odvaha nadviazat kontakt.... a s kolegynami sa kludne bav, nevidim v tom ziadny problem

susi30

ahoj, ja riešim podobný problém.... rada by som šla aj na dovolenku, alebo divadlo, wellnes ale tiež nie je s kým..... ked myslíš môžeme si vymeniť kontakt a popísať