Ako mam prosim postupovat?

Príspevok v téme: Ako mam prosim postupovat?
recept

Ahojte.Vecer 1.3.mi bola ukradnuta kabela-mala som tam vsetky osobne doklady,okrem toho aj zdravotnu karticku poistenca.Bola som to okamzite nahlasit na policii,bola spisana zapisnica-trestne oznamenie na neznameho pachatela.Od 2.3.si vybavujem nanovo vsetky doklady.Dali mi zatial na policii doklad-ako nahradu za obciansky preukaz.Od zdravotnej poistovne mam len kopiu ziadosti o vydanie novej karticky poistenca.Dnes som bola u mojej lekarky.Dala mi recept na lieky.
Prosim vas.Viete mi poradit,ci mi v lekarni vydaju lieky,kedze este zatial nemam vyhotovenu karticku poistenca? Tie lieky samozrejme,ze surne potrebujem.A neviem,ako mam teraz postupovat..
Dakujem vam za radu,pomoc

philips

Tá žiadosť stačí a ak by chceli, všetko sa dá overiť online, či si poistenec a či nemáš voči ZP dlh.

nicollette12

recept - treba ist do inej lekarne, vyskusat... ako ja som bola v milion lekarnach aj ked som ja brala na predpis lieky a kolkokrat mi to aj sestra vyzdvihla, nikto od nej nic nepytal pokial viem, takze asi chodis do nejakej blbej lekarne

recept

nicollette12,praveze odo mna vzdy pytavaju aj karticku poistenca,preto sa pytam.Vsak pojdem do lekarni a uvidim,ci mi lieky vydaju aj bez toho.Bodaj by to bolo tak-ako mi sem pises,lebo mam uz z toho az bruchobolenie

nicollette12

Ja som sa este nestretla s tym ze by si odomna pytali zdravotnu karticku v lekarni ked mam recept od lekara. Ved lieky ti moze vyzdvihnut aj niekto iny. Napriklad ja som tak babke chodila brat lieky a nikto si odomna nikdy nepytal kartu poistenca. Takze fakt neviem do akej lekarne chodis.....