Dilema ohľadne zamestnania

Príspevok v téme: Dilema ohľadne zamestnania
Nicole4

Dobrý deň, mám veľkú dilemu ohľadne zamestnania. Som absolventkou v súkromnej oblasti jedného odvetia.
Dostala som dve pracovné ponuky a neviem sa rozhodnúť.
1.ponuka:
- 30 minút cestovania od bydliska (náklady približne 100eur mesačne)
- 13. a 14.plat
- jeden pracovník
- nižšia zodpovednosť
- všetko odvádzané do poistovne a tak ďalej
- v čistom 500eur
- zatiaľ staré priestory
2.ponuka
- úplne na inom konci SK (potreba hľadať ubytovanie)
- viacero ľudí (kolektív)
- vysoká zodpovednosť
- minimálka + ostatok doplatiť na ruku (1000eur)
- nové, moderné priestory

Poraďte mi čo robiť. Lebo nie som absolútne rozhodnutá.

Odpovedam1

Ja som pracovala s človekom z tej druhej možnosti, takze vie ako pracujem a tak ďalej. Nie je to tak že by som to nedokázala nakoľko mám na to jedna z mala urobenú školu.
Neviem načo by som si to vymyslela, potom by som nemala dilemu :) len vtedy bol zamestnancom tej istej firmy ako ja, teraz ma vlastnú.
Naozaj je to veľký krok do života a keď si vyberiem tu prvú možnosť tak viem že nebudem môcť odtiaľ tak skoro odist :)

Defcon

Ta druha moznost si uplne protireci, bud je to nejaky podvod na teba, alebo si si ju vymyslela. Si absolventkou a niekto ti chce dat velku zodpovednost a na starosti velky kolektiv. Navyse je zamestnavatel druhotriedny týpek, kedze ide odrbavat na odvodoch.......od moznosti 2 ruky prec.

mate59

Volil by som prvú možnosť.Vyskúšaš,možno sa ti časom pritrafí nová možnosť zamestnania a prejdeš inam.Precestuješ 100 eur,nebudeš mať náklady na bývanie,keď budeš "doma".Známe prostredie,vyskúšaj,máš na to i skúšobnú dobu.