Časté afty

Príspevok v téme: Časté afty
MichalMS7

Zdravím vás,
Chcel by som sa opýtať, mávam veľmi často afty či už na jazyku na lícach s každej strany alebo na ďasnách pred pár týždňami sa mi stalo že som mal dve afty naraz a po vyliečený oboch som mal ďalšiu po pár dňoch asi je neodkladné ísť ku doktorke a viem že to dosť súvisí asi aj s imunitným systémom a počul som ževraj je dobre jesť veľa jedla obsahujúcich železo a aj to že na každého človeka platí osobitne niečo iné ale ak by mi niekto niečo o tom vedel alebo mal skúsenosti stým a vedel by mi poradiť aj takto online bol by som mu veľmi vďačný :-) zatiaľ sa držte a Prajem vám požehnaný deň :-)

Idris9966

Ak si sexuálne aktivny a mal si aj nechránený sex tak sa afty tvoria aj pri nakazení HIV . Nechcem ťa strašiť ale radšej si daj spraviť test

Matopobox

Ahoj ludia. Ja som mal tiez problem s aftami. Mal som ich dost casto. Pocul som ze za to moze aj nedostatok vitaminu B. Všimol som si na mojom tele že ak si dám 1 až 2 pivá za tiždeň tak afty odozneli. Je pravda ze pivo obsahuje kvasy a bohate mnozstvo vitaminu B. Tak toto je moja skusenost

Ivik89

Treba hltat wobenzym na zlepsenie imunitneho systemu, aby si tento problem nemala. Aspon u mojej tety to zafungovalo.

MOLINKA33

Ahoj, mas pravdepodobne oslabenu imunitu, ja som mala tiez a robili sa mi afty, tak som zacala brat wobenzym na zlepsenie imunity a uz je to ok. Vyskusaj.

Mimuska34543

Ahoj MichalMS7
Z vlastnej skúsenosti..
Ja som mávala afty minuly rok, presne tak ako opisujes niekedy dve naraz a po skončení sa objavia hneď ďaľšie.... Vitamíny síce užívať môžeš no ja som v tomto nevidela moc rozdiel....
Určite sa mi overil výťažok z čajovníka. To je skôr pre prípady keď niedu task často alebo objavia sa,,, takže potierať jemné tie afty...
Raz sa mi dokonca stalo že som ich mala 5 a bolo to fakt bolestivé, nevedela som piť ani jesť a rozprávať ani nevravím...vtedy mi najviac pomohol Filmogel na afty. Kupis ho v lekárni , máš to takú malú flasticku a na vrchnák je tyčka ktorá je nsmocena v tomto Filmogel, najlepšie sa najesť napit a potom mať pokoj... Čiže ak sa nejedná vypláchnite usta a potdi si to filmogrlom. Ono sa ti vytvorí akokeby taká ochrana nad tou aftou, chvilinku to stipe...ale ja mám 15 a vydržala dom to nič zlé, ale potom príde strašná úľava strpne a necítis...
Dokonca Filmogel má aj Také účinky, že keď mapr večer zacitis uxlz akokeby že ti vylieza afta a na noc si to riadne potreš tak by to do rána mala zmiznúť...mne to fungovala...
Ak by nemali Filmogel tak podobný je ešte kamistad...tie na úľavy... Takže najúčinnejší Filmogel potom kamistad a ten výťažok je iba taká prevencia
Ja som zo začiatku chodila na imunológie tam mi dali iba vitamínové tabletky...no tieto tri produkty sa mi najviac overili... Ale ak ti nepomôže ani ten Filmogel amtak potom si myslím že to treba riešiť... Ja som sa s nimi trápila celý minulý rok. Doslovne deň po dni... A ako som našla Filmogel v priebehu mesiaca bol pokoj... Musím si zaklopať ale afta sa mi zvykne objaviť raz za tri mesiace..a to možno z toho že som mala špinavú lyžičku alebo podobné...