Nie som najšťastnejší medzi gaymi

Príspevok v téme: Nie som najšťastnejší medzi gaymi
Ma-tias

Ahojte, nadobúdam pocit, že spoločnosť už gayov neodsudzuje, ale radí ich medzi takých pojašených ufňukaných debilkov, ktorí žijú izolovane, majú svoje podničeky, kde pred dverami píše "Je piatoček, buzny majú sviatoček." A keď sa prihlásim na nejaký portál pre gayov, cítim sa opäť ako nie medzi svojimi. Vždy som sa cítil ako normálny chlap, ktorý nepotrebuje na seba upozorňovať a ktorý si vydobyje svoje miesto medzi mužmi normálnymi, nie ponižujúcimi spôsobmi. Je to pre mňa ťažké prijať, že nie sme vnímaní ako chlapi, ale ako slabý odvar chlapa. A nič z toho, čo vidí okolitý svet, nám nepomáha.
Potom ma napadla ešte jedna vec. Kamarát mi minule písal, že ako veriaci gay má strašný problém zapadnúť. On študuje prvý rok v Prahe a tam na neho každý pozerá ako na retarda, keď povie, že je veriaci a že ak chce mať sex len z lásky, tak je vraj totálne *ebnutý. To už keď sa vieme medzi sebou odsudzovať a zhadzovať za normálnu odlišnosť a iné životné priority, tak to je pekne smutné. Cíti to niekto podobne? Alebo ako to vidíte vy ostatní?

Jana Lukacova

Ma-tias:

to, že ste gay neznamená, že musíte byť v kontakte iba s gaymi...na druhej strane, muži, ktorích stretávate Vám pripomínajú ten "slabý odvar chlapa", obraz, pred ktorým sa Vy sám snažíte uniknúť a nechcete, aby Vás tak ostatní ľudia videli...bohužiaľ, predsudky z našej spoločnosti (tak rýchlo) nevymiznú...potrebujete im čeliť (prejaviť to, čo vo Vás vyvolávajú - strach, smútok, hnev..) a nenechať sa nimi ovládať. Ľudia Vás budú súdiť, je to však na Vás, aby ste ich nenechal ovplyvňovať Vaše šťastie ;).

Biela Kobra

Nebudem sa tváriť, že o tvojom probléme viem viac, než ty sám. Len ti predostriem svoj pohľad.
Pri svojej práci, ale aj pri svojej povahe sa poznám s veľkým množstvom ľudí. Potom je užší kruh ľudí, ktorých považujem za kamarátov - spájajú nás záujmy, koníčky a čiastočne práca. Nikdy som to nerátala, ale mám pocit, že medzi mojimi kamarátmi - mužmi, je viac gayov než tie prezentované 4 %. Myslí, že medzi homosexuálmi (G + L) sa nájde vyššia koncentrácia ľudí s istými vlohami či záujmami (empatia, kreativita, umelecké cítenie...).
Samozrejme, niektorí ktorí nepriznávajú svoju sexuálnu orientáciu. Ale ani jeden z tých, ktorí ju priznávajú, ju nedeklamuje široko ďaleko verejne, ani verbálne, ani svojím správaním. Sú to proste normálni bežní chlapi, ktorí svoje lásky a sexuálne preferencie považujú za svoju súkromnú vec, maximálne vec svojej rodiny, priateľov a bližších známych. Rovnako ako v heteosexuálnom vzťahu. Podľa toho, čo si všímam, to takto funguje u väčšiny gayov, najmä tých, ktorí si svoje preferencie už nejaký čas uvedomujú a majú nejaké životné skúsenosti.
Skreslený pohľad spoločnosti na vec majú na svedomí podľa mňa tí gayovia, ktorí sa potrebujú z istého dôvodu zviditeľniť a explicitne prezentovať svoju sexuálnu orientáciu. Z rôznych dôvodov, napr. z pocitu výnimočnosti, z pocitu krivdy, z túžby po mediálnej popularite, pozitívnej diskriminácii, možnosti otvorenej promiskuity (ktorú by IMHO prevádzkovali, aj keby boli heterosexuálni), prípadne je to jeden zo spôsobov ako sa vyrovnať sám so sebou v tomto svete plnom neistoty (nehomosexuáli majú zasa iné spôsoby), alebo proste chcú niekam zapadnúť a napodobňujú zažité stereotypy. Títo ale tvoria podľa mňa len zlomok všetkých homosexuálov. Problém je, že je ich viac vidieť a počuť. Nenadarmo slovo "gay" znamená "krikľavý, prehnaný".
V Prahe žijú dvaja z mojich kamarátov gayov. Jeden z nich je chlap ako hora, má trvalý vzťah a svoju "krikľavosť" prezentuje len v úzkom kruhu známych. Myslím, že v jeho práci ani nevedia, s kým žije. Druhý mal tiež dlhoročný vzťah, rozišli sa, ale "neloví", proste tiež čaká na lásku.
Verím, že keď sa lepšie zorientuješ, začneš prehliadať tých "krikľavých" a narazíš na niekoho normálneho, kto chce normálne žiť. A možno si padnete do oka. Držím palce.

Hg

Pre pripad, ze by niekto nevedel o com tu pise, je to o jeho orientacii, ktoru uz nezmenis a o tom, ze v komunite homosexualov sa neciti dobre. Ma to rovnaky logicky vztah ako biely medzi romskou rasou. A verim, ze Boh, Jezis i Duch Svaty je natolko rozumna nadprirodzena bytost, ktora pochopi, ze na svate su i ini....

toto

Matias, veriaci gay? To sa dá? Prečítaj si v božom slove, čo Boh píše o tých, ktorí sú rovnakého pohlavia...zamenili slávu neporušiteľného boha za podobnosť obrazu porušiteľného človeka, vtákov..... mužovia s mužmi páchajúc hanebnosť a odplatu, aká bola treba za ich šialený blud, dostávajúc sami na sebe. Muž je stvorený pre ženu.

kafe

prosím ťa a kto ti nabulikal, že medzi gaymi budeš šťastný? Slovo gay, hovorí len o tom, koho má dotyčný v posteli, nie že je to zrelý, rozhľadený človek, s rozumnými názormi, že dokáže tolerovať odlišnosti, byť trpezlivý a zhovievavý k druhým...
A to ako sú gayovia vnímaní svetom :D prečo ti na tom záleží, čo si o tebe myslí celý svet? Máš mať pár ľudí, možno 5, na ktorých názore ti záleží a názor ostatných ti môže byť ukradnutý. Lebo aj kebyťa celý svet zbožňoval a miloval aký si mužný... aj tak by si sa necítil lepšie. Proste je to nepodstatné a riešiš tu smrť chrústa. Si chlap? Správaš sa ako chlap? Páči sa tebe ako sa správaš, čo si dosiahol, kam kráčaš, si s tým spokojný? Toto je dôležité, nie ako ťa vníma svet.

pedag

Ja nie som gay a celý čas si to o mne mysleli. Pobavil som sa na tom teda dobre. Tie keci a tak, to je na román.