vyhodeny z domu, ako sa to riesi?

Príspevok v téme: vyhodeny z domu, ako sa to riesi?
simiona

Minule sa mi stalo, ze ma vecer v piatok oslovil na ulici neznamy chlapec. Ze vraj byval u kamarata a nieco sa nepohodli a ho kamarat vyhodil z domu. A ze nema kam ist. Ze ci mu nemozem pomoct. Ja som mu povedala, ze ok, pojdeme to vyriesit na policiu. A on ze nie, ze tam uz bol a ze mu nechceli pomoct. Tak som mu povedala, ze inak mu pomoct nemozem. Hadam nechcel, aby som ho nastahovala k sebe domov? Alebo co odo mna cakal?

Ako sa vlastne taketo problemy riesia? Naozaj moze policia odmietnut pomoc?

Lollka

Na takych si davaj pozor, niektori vedia dobre hrat na city, dokonca sa aj rozplakat. Mna raz pri robote pri autobusovej stanici oslovila babka, ze jej ukradli penazenku a nema na listok domov, bola uplakana, slzy jej tiekli. Tak som jej dala par drobnych. O par dni na tom istom mieste ma oslovila znova, zase jej slzy tiekli a zase jej ukradli penazenku, uz si na mna nepamatala. Oni sa snazia oslovit ludi co vyzeraju dobracky a hrat na city. Hlavne zeny, lebo u tych predpokladaju ze maju city ktore sa snazia vyuzit a hlavne mlade, lebo u tych je predpoklad este este nemaju zle skusenosti s typmi ako oni.

Cliattsi

no ked bol neznamy, k je mozne, ze niektori ludia takto pytaju od druhych peniaze. Na to aby ich ziskali, si vzdy nieco vymyslia. Ale povedia to vacsinou tak, ze nikdy nevies, kedy je to pravda a kedy nie. Ja uz som na to parkrat naletel.

Prtprt

existuju vselijake utulky pre bezdomovcov a tak... treba ich na toto poslat....ale inak pozor aby si od teba nepytal peniaze lebo moze ist o podvod. Ludia to casto vyuzivaju...

Defcon

Nad tym si hlavu nelam.....radsej pomoz mne, uz tyzden noc co noc opravujem skener v nemocnici. Opravim ho, ale hned rano pride nejaky dementny skriatok a rozhodi mu softver do blba.....co s tym kurva je ? Asi zacnem podozrievat personal oddelenia reanimation, ze si ma tu chcu nechat ako inventar. Zacinam trpiet pocitom zlyhania a navyse prestavam mat chut na ich nemocnicnu stravu.
Vzdy sa pokafre zaloha zalohy napajania a potom to ide ako domino. Fakt ako zasah zvonka, tie zalohy su stavane ako tank. Podrbe sa zaloha zalohy, potom za par hodin nevydrzi samotna zaloha a nakoniec odide samotny zdroj. Pritom by to malo byt naopak, podrbe sa zdroj, a zalohy by mali drzat. Tu je to naopak, moznost poruchovosti celej sarze som vylucil, vlastne som vylucil vsetko a skener musi slapat.....lenze neslape.

simiona

Ja ladova kralovna som mu ani peniaze nedala. Viem, ze mame v meste aj nejake ubytovanie pre bezdomovcov, ale neviem, presne kde, ale tam by ho odviedla policia, ci nie?

simiona

Isla som z prace domov. On isiel smerom od miesta, kde je v meste diskoteka aj bar. Vyzeral, akoby sa mal rozplakat. Asi hral na city, ale u nespravneho cloveka. Videla som uz opilca, ale fetaka som este nestretla. Tak to neviem?

A bolo to iba kratko. Povedala som mu, ze nech znova skusi policiu, ze ja inak neviem, ako mu pomoct. A to odmietol. A isla som od neho prec. Mne bolo aj divne, ze nemam ziadne vycitky svedomia, ze som mu viac nepomohla?

Ale ako pisete vy, mala som z neho pocit, ze chce bud peniaze (mala som vsaj aj tak len drobne na autobus) alebo u mna prespat. To isto. U mna, ako introverta a samotara a cloveka, ktory ma v praci plno ludi a doma chce klud, by nemal sancu.

Lollka

A on nema rodinu a priatelov co by mu docasne pomohli kym si najde novy podnajom? Aj do nejakej lacnej ubytovne pre bezdomovcov mohol ist. Oslovovat cudzich ludi na ulici a snazit sa k nim votriet? Jednoznacne fetak.

Defcon

Hm, neznamy chlapec ? Pravdepodobne fetak, ktoreho policajti poznaju. Len tak skusal, ci sa niekto nenajde, pred tebou v ten den oslovil uz 100 ludi a skusal stastie. Peniaze, prenocovanie, okradnut, vyzobrat.....jemu bolo jedno co a ako. Teda ak to bol fetak.