Ockovanie proti rakovine krcka maternice

Príspevok v téme: Ockovanie proti rakovine krcka maternice
anonymka23

Mam tesne pred tridsiatkou, som este panna a rozmyslam o ockovani proti virusu HPV / rakovine krcka maternice. Vakciny by som si platila sama, ale ak by mali byt ucinne, obetujem tie eura pre moje zdravie. Len ma vydesili webove stranky, kde sa hovori o vedlajsich ucinkoch a ockovanie sa neodporuca. Rakovinu nemame v rodine. Je tu este nejaka podobna zena, ktora uvazuje o ockovani, pripadne sa uz dala zaockovat? Pripadne dal sa niekto testovat na HPV? Ma s tym niekto skusenosti? Partner uz panic nie je a pripadne, ze by sa dal testovat, ci virus v sebe ma alebo nie, v tom pripadne by som sa asi nedavala ockovat.. Aky mate nazor na toto ockovanie? Dakujem za prispevky.

MnJ

Absolutne zbytocne ockovanie v tvojom veku.....olizujete sa s frajerom? Fajcila si mu niekedy? Ak on uz v sebe virus ma, mas ho aj ty....pokial frajer spal uz s nikym a ty uvazujes, ze sa nechas nakazit aj tak, naco ockovat? Tak sa daj nakazit a sirte tuto pliagu dalej....

Rene1337

Urcite neockovat. Ockovanie je najvacsi podvod aky bol urobeny na pacientoch. Vela zahranicnych studi poukazuje na neskorsie ucinky tychto zazracnych ockovani. Dr. Klinghart to pekne vysvetluje ako funguju ockovania ako sa potom nove generacie rodia z vysokym poctom autistickych a inych deti.

Emily opat

Samozrejme očkovať! A informuj sa u odvorníkov na vakcíny a nie internete, ten je plný bludov o škodlivosti vakcín. Sú to DRÍSTY.
Vakcína ta neochráni proti všetkým tipom HPV ktoré spôsobujú rakovinu maternice
ale aj tak je vysoko účinná a bezpečná.

Dinkaa

tak za prve...pises do anonymneho fora. Ak chces odbornu a absolutne k veci odpoved, pytaj sa doktorov, nie laikov na fore. Druha vec - toto je diskusia, clovek diskutuje a ak si myslim, ze si kakas do pusy, tak ti to poviem. Lebo mozem, je to moje pravo a ak citam nieco, zamyslam sa nad tym a nepisem mechanicky. Za tretie - to ze si panna vo svojom veku je v poriadku a myslim, ze nikto ti to tu "vycitat" nebude. Ale! A to je za stvrte, chces sa dat vo svojom veku ockovat, aby si super duper chranila svoje zdravie, ale v pripade ze partner hpv uz ma, tak sa ockovat nedas, lebo ved spat s nim chces a teda ta nakazi na 100% ale to ti uz nevadi :D Tak bud ti na zdravi zalezi a ak partner hpv ma, nedas sa dobrovolne nakazit, alebo ti na zdravi az tak enormne nezalezi a teda kasli na injekcie a testy. Rozne druhy virusov z radu hpv uz v sebe mate, som o tom presvedcena. Pokojne si to daj overit. Nerozumiem naco toto cele. Ano ockovat - nie, nakazi ma. Tak si vyber :D

anonymka23

Dinkaa, prepáč, ale ak neveríš tomu, čo tu napíšem a ešte ma aj mieniš kritizovať, na čo prispievaš do diskusie? Veď kašli na to, nie? Zbožňujem takýchto ľudí, ktorí nevedia nič iné len poučovať a kritizovať. Nabudúce si podobnú odpoveď radšej nechaj pre seba a nereaguj, keď nevieš poskytnúť relevantnú odpoveď. A za to, že niektoré dnešné pubertiačky nie sú už v 15 pannami, neznamená, že všetky nie sú a že nemôžu mať partnera...

Dinkaa

Tesne pred 30tkou, panna, s frajerom nepanicom...hmm...zaujimave. len ci pravdive. Tak ja ti napisem nieco, o com ti gynda, ak je ziskova z toho, ze ti predava najroznejsie sajrajty, co aj je, tal ti toto nikdy nepovie....virusov druhov hpv je niekolko....niektore sposobuju typicke problemy pre vaginu a okolie, ine sposobuju herpers na operach. Mala si ho niekedy ty alebo tvoj partner? Ak ano, virus hpv v tele uz mate. Dalej...a to ma najviac, najviac pobavilo... straaasne si cenis svoje zdravie, straaasne sa chces dat ockovat, ale ak partner tuto pliagu uz v sebe ma, tak sa ockovat nedas a radsej sa nechas dobrovolne nakazit....Akoze.... :D Logika hodna tak 15 rocnej a 30 rocnej.