Mam skoncit okamzite, alebo?

Príspevok v téme: Mam skoncit okamzite, alebo?
opatrovanie

Dobry vecer.
Budem rada-ak mi poradite.Predsa len ste nezainteresovani,lebo ti co ma poznaju osobne,mi radia skoncit toto cele okamzite.O co ide?
Studujem na VS.Mam opatrovatelsky kurz.Nasla som si cez inzerat brigadu - opatrovanie jednej babicky.Islo o to,ze jej rodina hladala niekoho hlavne na jej hygienu-pomoc pri sprchovani a umyvani vlasov.Babicke funguju pluca uz len na par %, ma problemy so srdcom a dost vela inych zdravotnych problemov.Takze som ju mala vzdy 1x do tyzdna umyvat.Najali ma na 2h tyzdenne.A zvysok casu som mala pomoct upratovat,co bolo treba.Ale nic blizsie nespecifikovali-len ze prevliect postelne pradlo,povysavat,utriet prach,atd. Odmena bola 5e za 1h. Takze som dostavala vzdy 10e za 2h tyzdenne.
Fungovali sme takto asi 4mesiace.
Dosla som k nej vzdy v dohovorenom case a naozaj takmer 1h trvala vzdy len hygiena babicky. Povyzliekat ju, pripravit kupelku, vziat ju tam, pomoct jej do vane-umyt ju,plus vlasy,potom von z vane. Nakremovat ju. Obliect.
No a zvysny cas prebiehal takto: Cez radio pocuva babicka take nabozenske pasmo.Je to modlenie.Takze som sa s nou vzdy tych 15.minut modlievala.A ked to skoncilo-vzdy som jej povysavala cely byt-chodbu, wc, kuchynu,spalnu a obyvacku. Umyla som jej kupelku-vanu,umyvadlo,zrkadlo.Potom WC.No a vzdy som jej stihla este utriet prach v obyvacke aj v spalni.Vzdy raz do mesiaca som jej menila postelne pradlo.Na konci som jej vzdy este vzala vyhodit sacok s odpadom-vyhodit a dat jej novy sacok do smetneho kosa.Vzdy som sa jej pytala,ci este nieco nepotrebuje.Niekedy som toto vsetko robievala aj 10-15.minut navyse.Lebo za tie 2.hodiny sa nedalo vzdy vsetko postihat.Vsetko bolo doteraz v poriadku.Chodila som za nou aj pocas vianoc ci noveho roka.Len kvoli nej som chodila do mesta,lebo som vtedy skolu ani nemala.Az teraz som 1x ochorela,ako je tato epidemia.Takze za tie 4mesiace som 1x u nej nebola.Vcas som informovala rodinu-ze som PN.Aby rodina vedela,ze nepridem a aby zabezpecili hygienu oni babicke.Dnes som u nej uz bola.
No a problem nastal dnes.Babicka ma doslova hresila-ze ju bola nevesta umyvat a ze chudiatko tam drhla u nej dlazky do vecera,lebo ako tam ja chodim,ze podlahy este neboli umyvane.A ze jej syn mi kupil a nechal tam pre mna gumenne rukavice,ze ked nechcem rukami umyvat saponatmi podlahy. Takmer 30.minut mi o tom dokola vypravala,ako chudera jej nevesta musela dlazky umyvat,ktore som ja nerobila. No a mne bolo doslova do placu,ze naozaj sa tam za tie 2h tyzdenne za 10e nezastavim,vzdy je tam poriadok po mne,a teraz toto.
Vsetci znamy mi hovoria,nech tam uz viac nejdem,ze si zo mna urobili doslova sluzku,ze za tak malo penazi ma doslova vyuzivaju. Mne je zas blbo skoncit z minuty na minutu a chcem napisat jej detom,ze budem robit uz len do konca februara a nech si hladaju za mna nahradu.
Co mi prosim radite vy? Mam skoncit okamzite,alebo dokoncit este tento mesiac? Zas nechcem im napisat-kym si nenajdu za mna nahradu,lebo mozu natahovat cas aj do leta.
Dakujem vam za rady. Opatrovala som takto prvy raz a nemam moc skusenosti.

Iveta Michael

Ta vobec obdivujem že si sa vobec na to dala nahovorit - opatera stareho človeka je to najtažšie čo existuje a je to fyzicky velmi tažka praca a vyčerpavajuca ...

Ty sa musiš vediet obhajit a spytat sa babkinej rodiny a teda ja osobne by som tym praštila okamžite, ale ja k tomu nenam vztah a nikdy by som do toho ani nešla, predsa len babysiterku som robila ale to sa neda zrovnavat

Aliss

To, ze ta babicka hresila, ok...ale teba nezaujima nazor rodiny? Nevolala si im hned a nepytala si sa na to? Ja by som okamzite zdvihla telefon a chcela vediet, ci to nie je len babickine prehananie alebo naozaj "chudaci" museli okolo clena svojej rodiny robit tieto veci....

opatrovanie

Dakujem vam za vase nazory.Studujem v Bratislave,takze tu aj opatrujem.Ja som vedela od zaciatku,ze je to malo penazi,ale tak pre studenta je kazde euro dobre.Vybrala som si opatrovanie babicky,ze ja uz starych rodicov nemam a mam rada starych ludi.Ale tento dnesok bol pre mna zlomovy.Lebo som si bola vedoma toho,ze odvadzam vela roboty aj starostlivosti za takyto peniaz,ale tie dnesne vycitky a kupene rukavice pre mna,aby som mohla drhnut podlahy-rozhodli.Nie som fajnovka-vsak keby to bolo slusne zaplatene,kludne drhnem aj tie podlahy. Ale za takuto doslova charitu ma to dnesne buzerovanie a kupene rukavice na drhnutie podlahy,dost vytocili..

Rene1337

Nuz ked si nevies otvorit usta na svoju sebeobranu tam kde treba tak potom necakaj utechu na tomto fore. Zaklad je vzdy medzi ludmi spravna komunikacia. K comu potrebujes nas ? Mas vysvetlit situaciu co sa stalo kolko ti to berie casu atd lebo tvoja povynost to nebola oznamila sI ze neprides vcas co z tvojej strany seriozne jednanie. To ze musela umyvat kdo iny sa ma postarat o svoju rodinu ako nie oni ? Takze nabuduce ked dojde k podobnemu oncidentu tak sa neboj komunikovat a povedat napriklad aj to ze si bola navyse x krat atd. Najednoduchsie je kritizovat. A 5e na hodinu za taku pracu je malo ale budis.

Rene.

mmoonna

To, čo hovorí tá babka nie je až tak dôležité. Lebo starí ľudia to mávajú v hlave popletené. Tým by som sa moc netrápila. Dôležité je, čo si o tom myslí tá jej rodina a nevesta. S nimi si sa o tom nerozprávala? Či to má babka z ich hlavy, že jej niečo nahovorili? Pokiaľ toto vyšlo od jej rodiny, tak by som so to tiež ukončila. Za 10,- nenechaj so sebou zametať.

pedag

Ono to opatrovanie je pekná vec, ja som poznal jedného deda a ten v kuse nadával, ale čo som mu mal povedať? Občas ma presvedčil, tak sme spolu nadávali, mal aj víno. A kde robíš to opatrovanie? V Nemecku? Ja sa tam tiež chystám.

nicollette12

Takze moj nazor- 10€ je smiesna suma, to ta obdivujem ze tolko veci robis a oni ti daju smiesnych 10€.... v rakusku napriklad za opatrovanie mas min. 2500 za 2 a pol tyzdna, niekedy aj viac... tak mi chodi kamoska a o dost menej sa namaka ako ty za 10€ .... ako chapem ze zrovnavat rakusko a slovensko sa neda, ale 10 je ozaj malo, mam aj znamu ktora tu na slovensku davnejsie opatrovala, chodila 3x do tyzdna a mala 100€ za to myslim, no tak okolo 100vky a jej praca spocivala iba v tom, ze chodila starcekom nakupit, pomoct v dome popripade navarila, umyla riady a finito...a uz len ten prejav tej starej pani by ma velmi vytocil, ukonci to hned, nema zmysel tam chodit