Mam skoncit okamzite, alebo?

Príspevok v téme: Mam skoncit okamzite, alebo?
opatrovanie

Dobry vecer.
Budem rada-ak mi poradite.Predsa len ste nezainteresovani,lebo ti co ma poznaju osobne,mi radia skoncit toto cele okamzite.O co ide?
Studujem na VS.Mam opatrovatelsky kurz.Nasla som si cez inzerat brigadu - opatrovanie jednej babicky.Islo o to,ze jej rodina hladala niekoho hlavne na jej hygienu-pomoc pri sprchovani a umyvani vlasov.Babicke funguju pluca uz len na par %, ma problemy so srdcom a dost vela inych zdravotnych problemov.Takze som ju mala vzdy 1x do tyzdna umyvat.Najali ma na 2h tyzdenne.A zvysok casu som mala pomoct upratovat,co bolo treba.Ale nic blizsie nespecifikovali-len ze prevliect postelne pradlo,povysavat,utriet prach,atd. Odmena bola 5e za 1h. Takze som dostavala vzdy 10e za 2h tyzdenne.
Fungovali sme takto asi 4mesiace.
Dosla som k nej vzdy v dohovorenom case a naozaj takmer 1h trvala vzdy len hygiena babicky. Povyzliekat ju, pripravit kupelku, vziat ju tam, pomoct jej do vane-umyt ju,plus vlasy,potom von z vane. Nakremovat ju. Obliect.
No a zvysny cas prebiehal takto: Cez radio pocuva babicka take nabozenske pasmo.Je to modlenie.Takze som sa s nou vzdy tych 15.minut modlievala.A ked to skoncilo-vzdy som jej povysavala cely byt-chodbu, wc, kuchynu,spalnu a obyvacku. Umyla som jej kupelku-vanu,umyvadlo,zrkadlo.Potom WC.No a vzdy som jej stihla este utriet prach v obyvacke aj v spalni.Vzdy raz do mesiaca som jej menila postelne pradlo.Na konci som jej vzdy este vzala vyhodit sacok s odpadom-vyhodit a dat jej novy sacok do smetneho kosa.Vzdy som sa jej pytala,ci este nieco nepotrebuje.Niekedy som toto vsetko robievala aj 10-15.minut navyse.Lebo za tie 2.hodiny sa nedalo vzdy vsetko postihat.Vsetko bolo doteraz v poriadku.Chodila som za nou aj pocas vianoc ci noveho roka.Len kvoli nej som chodila do mesta,lebo som vtedy skolu ani nemala.Az teraz som 1x ochorela,ako je tato epidemia.Takze za tie 4mesiace som 1x u nej nebola.Vcas som informovala rodinu-ze som PN.Aby rodina vedela,ze nepridem a aby zabezpecili hygienu oni babicke.Dnes som u nej uz bola.
No a problem nastal dnes.Babicka ma doslova hresila-ze ju bola nevesta umyvat a ze chudiatko tam drhla u nej dlazky do vecera,lebo ako tam ja chodim,ze podlahy este neboli umyvane.A ze jej syn mi kupil a nechal tam pre mna gumenne rukavice,ze ked nechcem rukami umyvat saponatmi podlahy. Takmer 30.minut mi o tom dokola vypravala,ako chudera jej nevesta musela dlazky umyvat,ktore som ja nerobila. No a mne bolo doslova do placu,ze naozaj sa tam za tie 2h tyzdenne za 10e nezastavim,vzdy je tam poriadok po mne,a teraz toto.
Vsetci znamy mi hovoria,nech tam uz viac nejdem,ze si zo mna urobili doslova sluzku,ze za tak malo penazi ma doslova vyuzivaju. Mne je zas blbo skoncit z minuty na minutu a chcem napisat jej detom,ze budem robit uz len do konca februara a nech si hladaju za mna nahradu.
Co mi prosim radite vy? Mam skoncit okamzite,alebo dokoncit este tento mesiac? Zas nechcem im napisat-kym si nenajdu za mna nahradu,lebo mozu natahovat cas aj do leta.
Dakujem vam za rady. Opatrovala som takto prvy raz a nemam moc skusenosti.

opatrovanie

Dobry den. Vcera som poslala mail jej synovi,ze koncim (nenapisala som skutocny dovod-oni by mi plat aj tak nezdvyhli,a uz raz ked sa takto narusia vztahy,tam je uz tazko pokracovat dalej.Nabuduce budem aspon vediet, coho sa mam pri dalsom pripadnom opatrovani vyvarovat a ako postupovat,vsak clovek sa uci stale a toto bola moja prva skusenost). Povedala som,ze odchadzam na vymenny studijny pobyt do zahranicia. Pan mi odpisal,ze matka bola na mna zvyknuta a mala ma rada,ze ak sa vratim a budem mat zaujem-mozem sa vratit k nim.

Niektori pisali,ci si babka nevymyslala,ci to tak skutocne bolo? Babicka z bytu vobec nevychadza.A tie kupene gumenne rukavice tam naozaj boli.Dovtedy som ich nikde nevidela.A podlaha na wc bola umyta.Dnes som bola babicke zaniest kluce a rozlucit sa.

kafe

Afraid, ja som proste háklivá na to, ked sú ľudia SAMI NA SEBA hnusní. Tak im k tomu naložím ešte aj ja :D
viem, mohla by som byť aj jemnejšia.

kafe

no, tak ja by som ani nááhodou NEskončila! Pekne by som zavolala rodine, ktorá ťa platí, povedala, že sa ma dotklo, čo babka povedala, lebo svoju práci si robíš poriadne a že ak sú s tebou nespokojní, môžete sa rozlúčiť a nech si o mesiac (na apríl) hľadajú niekoho iného. Zostaneš iba pod podmienkou, že ti zaplatia 2x toľko. Nech si to teda premyslia a dajú ti vedieť. Zložím telefón a neriešim.

A prepáč dievča, ale si blbá! Tak do riti, ty si študentka, každé euro je ti dobré ale namiesto stovky čo si si mohla zarobiť vezmeš LEN 40??? Kde máš mozog? Prečo sa necháš využívať?

Jana Lukacova

opatrovanie:...určite sa nenechajte zneužívať..ale tak ako píše Aliss, nechcete si situáciu ujasniť aj s rodinou?...stáva sa totiž, že niektorí starší ľudia (v dôsledku znižovania funkcií mozgu) sa môžu časom správať skoro ako malé deti, sú vzťahovační, domýšľaví, bývajú agresívnejší, majú problém s pamäťou a nemusia si plne uvedomovať realitu...

nicollette12

Ostereich - aa aby som nezabudla mudrlantko :) nikde som nepisala 2 tyzdne, ale 2 a pol tyzdna, niekedy aj 3, podla toho ako potrebuju samozrejme, podla toho sa potom odvija aj plat, ak nevies ako sa vykonava praca opatrovatelky :)

nicollette12

Ostereich - ano predstav si, nie vsade kde opatruju chodia cez posrate agentury za 500€ ako niektore zeny, ked tam byvas niekolko rokov a vies si to vybavit po znamostiach tak ano mas aj 2500 :) srandista :)