Ako sa da zastavit exekutor?

Príspevok v téme: Ako sa da zastavit exekutor?
exekucia

Dobry den. V zivote som nemala nastastie problem s exekuciou,ale kamarat ma exekuciu-splatil vsetko,ale exekucia pokracuje dalej. Ako ju on moze zastavit? Volal exekutorovi,ze je uz vsetko vyrovnane splatene.Ten zas volal dotycnej osobe-ktora tu exekuciu na kamarata podala.Ale zastavit exekuciu ta osoba odmietla. Ako sa moze kamarat v takejto situacii branit? Lebo takto stale plati+este percenta aj exekutorovi. Dakujem vam za kazdu radu a pomoc..

Omen

Niekto z tých dvoch tu zavádza. Tvoj priateľ alebo exekútor.

Priateľ dostal Exekučný príkaz, kde ma rozpísané jednotlivé položky - dlžná suma, úroky z nej, trovy konania a právneho zastúpenia, trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní, odmena exekútora,...
Exekúcia trvá dotiaľ, kým priateľ nevyplatí VŠETKY položky uvedené v EP do posledného centu.
Ak tomu nerozumie, nech zoberie všetky doklady týkajúce sa exekúcie a zájde za advokátom, ktorý mu to vysvetlí a skontroluje, či exekúcia prebieha zákonne.

Preteba

Exekútor by mal mať stanovenú presnú sumu exekúcie. Akonáhle je vyplatená, mal by ju sám ukončiť. Kamarát má iste od toho doklad, koľko má splatiť a koľko zaplatil. Exekútor sa nemá čo dohadovať s niekým, má vyplatenú pohľadávku a tým to končí. Dotyčný by musel podať ďalšie exekučné konanie, keby chcel pokračovať.