Tehotenstvo, zlyhanie HAK..

Príspevok v téme: Tehotenstvo, zlyhanie HAK..
SarahSteiniger2

Ahojteee. Tak prisla som si pre radu. Mam 23 rokov a priatela uz 4 roky, intímne sme zacali zit az pred dvoma rokmi. No pred rokom som si nasadila antikoncepciu, mala som problemy s nepravidelnou menstruaciou, bola som prilis chuda, rozhadzane hormony, atd. S takouto docasnou liecbou som suhlasila a kedze presnosť nie 100percentna vzdy sme si pri styku dávali pozor, preferovali sme prerusovanie a dokonca som si merala ovulacne dni..
Pred tyzdnom som si urobila test kedze som nedostala menzes a vyšiel pozitivne, aj doktorka potvrdila.
Priatel pracuje, bývame v byte jeho rodicov ktori dávali do podnajmu, no pred 2 r nam ho prenechali.
Ja som druhacka na vysokej skole, studujem externe a popri tom pracujem..
Nikdy som nebola za potraty... myslim, teda viem, ze by som to zvladla aj s podporou oboch stran rodiny..
chcela by som sa spytat na Vas nazor, rady, mozno skusenosti...
Citala som viacere fóra a viem ze tu budu komentare typu ze som nezodpovedna atd, no tie citat ani nebudem. Dakujem dopredu za tie pozitivne.

Jana Lukacova

SarahSteiniger2: držím palce :) ...je to iba o Vašom rozhodnutí (s priateľom), nie o tom, čo si kto myslí na fórach...

SarahSteiniger2

Dakujem za prvu odpoved. Tabletky som brala poctivo a nevracala som uz niekolko rokov. Takze to ze Vaša kolegynka zabudla, neznamena ze som zabudla aj ja.
A rozhodnut sme sa uz aj rozhodli....:) mame kde byvat, mame nejake nasporene peniazky, velku podporu od rodinky, tak to urcite zvládneme... :)

zetajones

tak v prvom rade by si sa nemala vyhovárať na "zlyhanie" HAK...
nezlyhala HAK, zlyhal ludsky faktor... moja kolegyna tiež otehotnela cez HAK, ze vraj "zlyhala" a potom sa nám so smiechom priznala že občas sa jej stalo že zabudla zobrať tabletku, že miesto večera ju zobrala na druhy den na obed... → a toto je moja milá pri nizkohormonalnej HAK velky problem, lebo pri takomto zabudnutí "iba jednej" tabletky, si dievča myslí "ved sa nič nedeje" su uz hormony vyplavene z tela, čiže nasledovny mesiac po zabudnutej tabletke ti povie aj gynekolog treba sa chraniť aj "inak" → kondomom...

bud si zabudla zobrať tabletku, alebo si zvracala,..

a to či pojdeš na UPT je iba tvoje rozhodnutie, nikoho ineho.... podla zákona máš iba ty právo rozhodnuť sa, ani tvoja matka, ani frajer ti do toho nemá čo kecať....

pokial si si istá že nie si pripraena na materstvo, tak ... upt maš na vyber,... asi ti aj Dr. povedala v ktorom tyzdni si.. treba sa rozhodnuť čim skor tym lepsie,... lebo cim neskor tym to bude horsie pre teba...