tak to bola posledna kvapka

Príspevok v téme: tak to bola posledna kvapka
jana666

moja matka my prave powedala ze nech okamzite prestanem zrat...pardon za wyrazy ale to wazne powedala na zaciatku prazdnin som si powedala ze normalne myslim tym zdravo schudnem....wiete moja matka my uz od mojich 9 rokou howori ze mam schudnut ....stale my to opakovala a ja som pritom v tedy vobec nebola tucna..ked som mala 12 tak ma dohnala k bulimii....samorejme ona nic netusila chcela som aby mi mama dala uz pokoj....a aby ma mala taku aku wzdy chcela...ale ja som ani v tych 13 nebola tucna....asi po pol roku som bola tenka ako palicka a mama bola stastna ako blcha...ale zrazu som okolo mojich narodenin 14..som zacala priberat mzno tym ze som zacala dospievat ale moja matka to nechape ...dohnala ma od stavou uzkostti az do depresie stale mi kupovala niake casopisi s anorektyckami ...dneska ked mi powedala ze uz nech nezerem...ze budem taka chuda az jej to wsetko pride luto...nebudem vecne jej babika ...racej umrem na stihlost ako pocuwat matku do konca ziwota....

dezulie

prosiiim len sa na nu vykasli, viem lahko sa to hovori...tak potom nie vykasli=)ale jednym uchom dnu a druhym von....viem, aj toto sa lahko hovori...ale je to JEJ slabost nie tvoja. Ked sa ti zda ze si tucna a nejes a vracias....tak davas za pravdu vlastne jej. Tak sa s tym pekne pokus prestat=) Drzim ti strasne palce=)

rockerka

Pockat...nechapem tomu. TVOJA MAMA ti kazala aby si schudla?! To je co za obluda, s prepacenim. A dohnala ta ku bulimii? Okamzite musis navstivit psychologa a HLAVNE TVOJA MATKA!!!

linduska333

Babenky, nedajte sa!!!!! To je strasne, co tu citam! Preco moze mat kazdy deti a potom ich trapit? Ja som bola vzdy vysoka a chuda a verte ci nie, na zakladke to nebol ziadny med- samozrejme zirafaaaa,be-be! Ale moja mama ma vzdy podrzala, povedala mi ze som presne taka aka mam byt, ze telo v puberte predsa najprv rastie a potom sa zaobluje a ze ved oco je vysoky a ja som po nom a ze kazdy sme nejaky a jediny sposob ako sa k tomu postavit je urobit z toho vyhodu! A pomohlo!Nemala som ziadne mindraky, naucila som sa so zdvihnutou hlavou odpovedat posmeskarom : zavidis, co? A hned sklapli, lebo to tak naozaj bolo.Sprosta zavist! Na kamoskach to vidim, ze naozaj to mamy u nich spustaju, tymi hlupymi nepremyslenymi poznamkami zranuju ich citlivu dusu!Moja mama sa nikdy k mojej postave nevyjadrovala, a tak nezivila vedomie, ze to je to najdolezitejsie a ze sa tym treba chorobne zaoberat.Mozno si myslite, ze sa mi lahko hovori, ked mam super postavu a vysku ale ubezpecujem vas, ze mindraky sa nezakladaju na faktoch a logike! Moze ich mat hocikto, ved vela z vas nie je objektivne tucnych ale si to o sebe len mysli!!!! Vyhladajte odbornikov skor nez sa vas zivot zmeni na grcanie nad misou!

sewie

eh,u teba to spusta matka u mna to spustila kamoska-nenormalne posadnuta chudostou a ked sa ma pokusala narvat do svojich veci-je asi o osem cm nizsia-hrozne sa divila ze mi jej rifle nie su dobre a hrozne ma ohovarala aka som tlsta,tak mi z nej zasibalo ze som skoro vobec nic nejedla-za den asi tak stvrtku krajca chleba a nejaku zeleninu a potom som na prijimackach na vysku skoro odpadla...kasli na matku!rovno sa jej spytaj ci chce mat z teba anorekticku a ze ak hej,tak ma smolu!!!!

Alternativa

Dievcata, ten, co ma infarkt, lieci sa, zmeni sposob zivota? Ak je rozumny, tak ano. A uvazuje o tom, ci niekedy dostane dalsi infarkt? Zvacsa nie, len chce byt zdravy a kvalitne zit. To je hnaci motiv pri liecbe kazdej diagnozy. Aj chripky, hoci ju dostaneme 1000x.

Alternativa

Najcastejsi spustac PPP - vztah matka vs. dcera. Tu v tej najhorsej forme. Som si takmer ista, ze Tvoja mama potrebuje liecbu z PPP - pripisuje "stihlosti", urcite prehnanej, absolutne nadstandardny vyznam, to je choroba. Je to bezny jav pri fanatickych /cize vazne chorych/ anorektickach. Ale matku neries, je to na nej, nech je to akokolvek. Urob vsetko pre to, aby si Ty bola zdrava a stastna. Ako u kazdeho je zdravie a kvalita zivota len na nas samych. Odputaj sa od matky, nielen mentalne, ale podla moznosti aj fyzicky - co najskor.

Soraja

gabina ja som to nemyslela tak, ako to vyznelo, hej, da sa vyliecit, ale nikdy sa z tehj choroby nedostanem. Poznam 4 baby co mali bulimiu aj anorexiu. Kazda bola na lieceni,a le nikdy v zivote sa z tej choroby nedostali, mozu do nej hocikedy spadnut, staci malo. Bratrancova zena mala anorexiu, ked bola 2x tehotna pekne papala aj vsetko. A teraz jej to zase zacalo. Niekto sa z toho moze dostat, ale 90% ludi do toho spadne opät. Tak som to myslela.

Soraja

jana666 neblazni, nespravis mame na truc a nespravis jej zle, ale sebe. Povedz mame ako ti to padlo a ci chce, aby sa ti nebodaj nieco stalo. Neblazni fakt, ukludni sa a rozmyslaj s chladnou hlavou. MNe mama tiez vela krat povedala, ze by som mohla schudnut. No co uz. Nie som nejaka krasotinka stihla,a le podarilo s ami pomalicky 5kg dat dole a chcem este viac. Chudni pomaly, bez hladu. Netyraj sa. Ak sa dostanes k anorexii alebo bulimii, tak sa z toho uz nikdy nevyhrabes. Ta choroba sa nikdy neda vyliecit. Nekaz si zivot koli svojej mame, ty zijes v tvojom tele a nie mama. A ak sa citis dobre, nie je to riesit a mala by si to povedat aj mamine. Drzim palceky:-)

agina

Ty nemas surodencov, otca, tety, ujov babky??? Nie je predsa mozne, aby take nieco dopustili.Absolutne kasli na to, co ti o tvojej postave mamka hovori, zrejme si ani neuvedomuje, ako strasne ti ublizuje.Ked ti chuti, najedz sa, este si vo vyvine a prestat jest je to to najhorsie, co by si mohla urobit.Skus si stravu rozdelit na mensie porcie, jedz 5x za den a vyzivne. Nie chipsy, hamburgery, hranolky, colu......z toho sa pribera uz len, ked sa na to pozries.Obcas si dopraj aj nejaku tu maskrtu.Ide predsa o tvoje zdravie, o tvoje telo...ak ta matka bude nadalej deptat, kludne sa obrat aj na nejake krizove centrum, alebo socialne pracovnicky.