Prečo mi nikto nikdy nepovedal, že celý život/svet sa točí okolo peňazí?

Príspevok v téme: Prečo mi nikto nikdy nepovedal, že celý život/svet sa točí okolo peňazí?
ssssjg

Prečo? Prečo všetci tie falošné sebaklamlivé reči o morálke, pomáhaní iným, čnostiach, viere v Boha atd.? Toto nie je reálny život. Je to len rozprávka, ktorá vás nepripraví na život rovnako ako škola vás naučí len poslúchať a muklovať a doživotne sa drať v práci za pár €.

PENIAZE. To, o čom ste povedali, že nie je všetko, JE VŠETKO. Zničili mi a kompletne rozvrátili rodinu. Ako? Vdaka peniazom a sexu s lacnými ženami sa otec vykašlal na rodinu a vlastné deti. Vdaka peniazom, bola moja mama na všetko sama. Vdaka peniazom dnes robí v práci, aj ked má zrejme nejakú vážnu chorobu. Vdaka peniazom sa s bratom roky nebavíme, lebo žiarli, že existujem a že raz sa so mnou bude musieť deliť o to málo. Vdaka peniazom a otcovmu nezáujmu sa z neho stal psychicky labilný, agresívny človek, a nie je vylúčené, že v budúcnosti aj kriminálnik. Vdaka peniazom sú v našej rodine nepokoj, hádky a rozvrat. Vdaka peniazom som už aj ja dnes rozhodnutá pošpiniť svoju morálku a je mi to jedno.

Moralisti a veriaci: ste klamári a žijete vo falošnej ilúzii. A poviem vám, prečo to robíte. Lebo ste posratí z posmrtného života. Len preto dodržiavate nejaké pravidlá a zákony. Lenže ak ste si nevšimli, Boh, aj ked verím, že existuje, na vás zvysoka kašle. On si prišiel len pre svojich vyvolených (pre tú menšinu), ak ste si nevšimli. Ostatných už dávno niekam predurčil tým, kde ako a kedy, komu sa narodili. Ste slepí, ak to nevidíte. Celý život ste len zastrašovaní a sú vo vás vyvolávané falošné pocity viny, už len preto, že ste sa narodili ako poškodený tovar (inak by ste predsa nemuseli byť pokrstení a pozbavení tej špiny, nie?) To ON vás učí, že byť šťastným, pokojným a spokojným je hriech. Že máte žiť ako otroci a večne niekomu niečo trpieť. Že sa nemáte právo tešiť zo života. Že máte slúžiť ľudom, kt. by vás radi utopili v lyžičke vody pri najbližšej príležitosti. Že už nemáte právo na lásku, ked ste sa raz v živote sekli a rozviedli. Démonizujete peniaze, ale dobre viete, že každé ráno vstávate kvôli nim. Mnohí nie preto, aby žili, ale aby prežívali.

Preteba

ssssjg, veľmi, veľmi, veľmi sa mýliš. Boh nechce, aby si žila v chudobe, nešťastná, otročiaca... Nemôžeš Boha viniť z niečoho, čo neurobil. To, čo vidíš okolo seba nie je Božia práca, ale neposlušnosť a neochota človeka, ktorý nechce poznať pravdu. Boh nepovedal, že nemôžeš mať trebárs aj viac peňazí, ale nesmú byť pre Teba viac ako Boh. Viem, ľahšie je obviniť Boha z našich chýb ako sa postaviť a niečo s tým urobiť. Za to, že otec robil to, čo robil nemôžu peniaze, ale jeho charakter....