Zmiešaná porucha osobnosti s histrionskymi a bordeline rysmi

Jana Lukacova

trops:

Štúdium automaticky nezaručuje výsledky alebo inak je rozdiel medzi „liečeným“ a „vyliečeným“, tj. spokojným, šťastným človekom bez potreby akejkoľvek intervencie...na tomto fóre je veľa príbehov ľudí, ktorí absolvovali návštevy u psychológov, či psychiatrov...

Úspešní psychológovia (ktorí sú skôr výnimkou) sú práve tí, ktorí vedú klientov k tomu, aby čelili príčine svojich problémov (tj. potlačovaným emóciám). To sa bohužiaľ „naštudovať“ nedá, túto zručnosť získa človek jedine vlastnou skúsenosťou (alebo inak človek, ktorý si nevie dať rady s vlastnými problémami nemôže byť nápomocný iným).

Titul pred menom alebo za menom nie je rozhodujúci v pomoci niekomu inému (a to v akejkoľvek oblasti).

/PS: Za seba uvediem informácie, ktoré vo svojom komentári spomínate na pravú mieru. Nie som psychoterapeut, kouč a nevychádzam zo žiadnych absolvovaných „kurzov“...vychádzam z vlastných odžitých skúseností (ktorých súčasťou boli aj psychologické sedenia a spolupráca so psychológmi), zo skúseností iných, niekoľkoročného tréningu (práce v sebe) a zo schopností, ktorými psychológovia nedisponujú (nedajú sa naučiť čítaním a memorovaním)...Neponúkam pravidelné, dlhodobé sedenia, vediem ľudí k tomu, aby sami v sebe čo najskôr rozvinuli svoju vlastnú, prirodzenú schopnosť byť sebe tým najlepším „terapeutom“ a žiadne sedenia (ani so mnou) viac nepotrebovali.../

trops

tych nizsie prosim ta ani necitaj...to su len nejaky vymetaci diabla :D ti tu pisu to iste kazdemu do kazdej temy...

Co sa tyka psychologov - hladaj si hlavne dobreho "klinickeho" psychologa, takyto ma na to skolu -teda riadne studoval. Ziadnych "psychoterapeutov", ktory maju len nejaky 2-mesacny kurz - a tych je ich tu viac nez dost. To su len ludia, co sa hraju na koučov a pod. a este nie vobec zalacno.
Ked najdes dobreho klinickeho psychologa urcite ma aj zmluvu s poistovnami (min. s jednou), takze k takemu ti staci len vymenny listok, a mas to hradene zo zdr. poistenia. Len tu je to obmedzene na sedenia za mesiac (teda mozes len tolko, kolko lekarovi poistovna preplati - vacsinou je to len 1-2sedenia do mesiaca).
Ak nestaci, tak potom musis za sedenia nadramec platit aj u neho - zadarmo to robit zial nebude.

Preteba

cokoladka898, depresie máš z vnútorného napätia, rýchly kolobeh myšlienok, potrebuješ to zastaviť, nájsť vnútorný pokoj a aj spánok sa upraví. Z čoho pramenia Tvoje depresie?

cokoladka898

Liecena psychiatricky som. Mavam aj depresie a problemy so spankom. Uzivam Hedonin a Mirzaten a Prothazin podla potreby. Jedna doktorka mi odporucila psychoterapiu. Zatial si hladam nejakeho statneho psychologa resp. psychoterapeuta, lebo na sukromneho nemam peniaze. Ale myslim, ze tam je potrebna intenzivna terapia a neviem ako mi to bude poistovna preplacat. Preto som sem pisala, ci ma niekto nejake skusenosti s touto poruchou, ochorenim...

Jana Lukacova

cokoladka898: to, čo píšete nie je žiadna porucha, psychológovia/psychiatri označujú SYMPTÓMY potlačovaných emócií za samotné ochorenie..
...ak uveríme, že máme nejakú neliečiteľnú poruchu, tak sa budeme podľa toho správať a plnohodnotný život nás nečaká...alebo tak ako píše PreTeba, namiesto toho, aby sme s "chorobou" žili, môžeme svoj stav riešiť (čeliť príčine)...