Výsledky krvi

Príspevok v téme: Výsledky krvi
Elizabetha5

Mojej 4-ročnej dcére idú vyberať nosohltanovú mandlu, býva skoro stále chorá. Boli sme na odbere krvi, krvný obraz v poriadku ( erytrocyty, hemoglobín, hematokrit, leukocyty, trombocyty, lymfocyty) všetko v norme. Akurát, čo je mimo normy:
B_St.obj.trombocyt. 5,61 (7,80 - 11)
B_Neutr.granul.abs.p. 9,99 (1,60 - 4,7)
B_Lymfocyty % 23,9 ( 31,00 - 50,00)
B_Neutr.granul% 70,4 (33,0 - 49,0)

Môže mi to niekto vysvetliť? V čase odberu bola usoplená a trochu kašľala.A po predchádzajúcej zlej skúsenosti pri odbere, bola aj mierne hysterická.
Lekárka mi dala výsledky len medzi dverami, pozrela hemoglobín, trombocyty a leukocyty. To bolo v norme, tak nič iné nevravela. Ďakujem

Elizabetha5

No a k tomu stresu, mala naozaj z toho hrozný stres: naposledy bola na krv koncom novembra. Vtedy mala zápal priedušiek a lekárka chcela zistiť, či má v poriadku imunitu. Pri odbere dcérka mykla rukou, no a všade po zemi bola kopa krvi. No a keďže to bolo len nedávno, tak to ešte mala riadne v pamäti, takže mala mierne povedané z toho hystériu, no ani sa jej nečudujem...

Elizabetha5

No ja neviem, čo je celkový počet bielych krviniek :). Ak myslíš leukocyty, tak tie mala 14,20 (5,50 - 15,50).

philips

Ahoj, nemala také vysoké. Záleží od toho, ktorú hodnotu, nakoľko jednotlivé typy buniek bieleho krvného radu sa vyjadrujú dvojako, ako je uvedené aj vo výsledkoch tvojej dcéry - ako absolútna hodnota na mililiter/liter a ako percentuálne zastúpenie zo všetkých bielych krviniek.
Aká je celková hodnota bielych krviniek?

netreba

Pri strese sa zvyšuje počet neutrofilov a znižuje počet eozinofilov a lymfocytov, takže kľudne to môže byť len dôsledok veľkého strachu.

Elizabetha5

Ešte ma napadlo, nemôže to byť aj z tej zväčšenej mandle? Hovoril, že je veľká a tuhá. A tiež mi nejde do hlavy, že keď mala zápal priedušiek, tak tie neutrofily nemala také vysoké. Teraz mala trochu sopel a trochu kašel. Brala Pamycon a Trifed. A k tomu mala hrozný stres z toho odberu :)

philips

Ahoj, nemusíš sa báť, zmeny v krvnom obraze sú spôsobené infekciou (sopel, kašel), nedeje sa nič nezvyčajné. Neutrofilné granulocyty sú zodpovedné za nešpecifickú imumitu, pri infekciách ich počet kolíše (zväčša stúpa).

Textová Inzercia

Hempoint novy TXT
Plnospektrálny extrakt z kvetov konope vo svojej najprirodzenejšej podobe

Doprajte si prirodzenú kompozíciu všetkých aktívnych látok v ich prirodzenej synergii.