Gestalt terapia

cokoladka898

MartinGe12, ja som uz chodila ku roznym psychologom, ale tu v mojom meste je to strach a hroza. Teda co sa tyka statnych, lebo na sukromneho terapeuta nemam, kedze som na ID. Nechcem ich konkretne menovat, ale tie 3 co su u nas v meste (statne), tak mi len uskodili. Bola som u nich na viacerych stretnutiach, cize som ich neodvrhla na prvy raz. preto sa pytam cielene na danu terapiu. a v com presne spociva tento druh terapie. a ako vravis, ta kombunacia Gestalt terapie s kognitivno-behavioralnou (asi?), to ako funguje?

MartinGe12

Gestalt terapia v rukách skúseného odborníka je dobrá voľba. Ja som chodil k terapeutovi ktorý kombinoval tzv. KBT terapiu a gestalt . V Banskej Bystrici s ňou pracuje Mgr. Záskalan, doporučila mi ho psychiatrička ktorú som navštívil. Vraj k nej chodil na individuálne psychoterapie - certifikovaný psychoterapeut by mal mať absolvovanú aj vlastnú terapiu ako súčasť vzdelávania. Z vlastnej skúsenosti - choď a vyskúšaj, uvidíš či si sadnete. Dôležité je aby ste si rozumeli, daj tomu tak aspoň prvé 2-3 stretnutia. Ja som takto v BB menil predtým 2x. Držím palce.