Mama si nechá skákať po hlave od 10ročnej sestry

Príspevok v téme: Mama si nechá skákať po hlave od 10ročnej sestry
njhfjd

Ahojte. Deje sa taká vec, že moja mama vychovala sama 3 deti. Moj otec robil v zahraniči a zarobil vela, no platil minimum a ešte si z pridavkov, kt. dostal tam platil vyživné. Za toto sa s nim sudime už dlho a stále nič. Proste slovenské súdnictvo. S mamou sú rozvedení. Mamu celý život podvádzal, robil jej zle, z detstva si pamätám len hádky. Ona mu všetko trpela, je veriaca a nechcela sa rozvádzať. Nakoniec však ustúpila. O nás sa nestaral nikdy, ledva hodil to,čo mal, aj to ho museli hnať súdy, to bola celá jeho výchova, celé jeho "otcovstvo." Mama to mala a má ťažké. Starala sa aj o chorú mamu a veľkú záhradu. Žijeme v RD, každu chvilu sa niečo kazí, musí byť aj opravár. Snažím sa jej pomáhať, no aj tak je toho veľa.

Len ma hnevá 1 vec. Mňa a staršieho brata (on 24, ja 22) vychovavala prisne. Zvykla nas biť nielen rukou, ale aj inými predmetmi. Vtedy sa nám to nepáčilo, dnes sme jej za to vdační. Ale sestra má10, narodila sa jej už vo vyššom veku a u nej zvolila výchovu takú, že ju nebije NIJAK NIKDY, dokonca na ňu ani nezvyšuje hlas, nič, stále len pekne pekne. Teraz napr. sestra povedala, že nechce strojček na zuby, pritom ich má uplne krivé a ona sa s ňou dohaduje ako so seberovnou, že či to chce/nechce. Ona len trucuje, po mame vrieska, uteka z domu, neposlucha, odvráva, zlá je, úlohy nevie, že si má robiť sama, ale musí ju do toho tlačiť a ona vkuse sa jej len s prepačenim pchá do zadku. Hovoríme jej to opakovane ja i brat,ale akoby sme hovorili iným jazykom a stále je taká k nej. My na ňu nahučíme, aj ju zbijeme, ale ona nič a potom vystrája, najhoršie sa správa k mame. Mama potom stále len plače, a stále nechápe, že sa takto správa kvoli nej. Je pravda, že je taka aj kvoli otcovi, kt. ju zas hucká proti mame, ale aj pri nás sa hadali a každý hovorili iné a toto sme nerobili. Ja už neviem. Mám mamu rada najradšej na svete. Nie je lepšej a pre mňa krajšej a váženejšej osoby na tomto svete. Starala sa vždy o nás pekne a na maximum. Ale od všetkých si nechala skákať na hlavu. Stále plače a že ona už odíde, ked ju tu nechceme. Pritom dom patrí len jej a nechá tu pravidelne so sebou zametať či už od brata, otca i malej sestry. Som z toho nešťastná lebo ju mám rada. Ale neviem jej pomôcť. Na vieru som zanevrela, aj na manželstvo a zrejme aj na deti. Z viacerých dôvodov. Poradte prosím, čo jej povedať, aby to pochopila :(

Zbytocnooost

Aaaaa123 a Lollka suhlasim s vami.
Zakladatelke: to ked sestra je zlá, aj jej povieš zomri? Toto sa nehovori ani nepriatelovi.

Presne toto vidim vsade. Veriaci ludia a robia zle inym. Ale hlavne ze do kostola chodia aby sa nepovedalo. Ach

njhfjd

To máš, pravdu, škoda že je to anonymné a škoda, že niektoré druhy nejdú automaticky na odstrel. Takých retardov ako ty by som si vychutnala :D Hovno vieš, len si leštiš na anonymných forach svoje zvädnute ego a zrejme aj vtaka, ty zakomplexivaný chudak, neučili ťa, že ked nemáš čo k veci povedať, tak máš držať pysk? A vy čo tu píšete o tom, ako sa deti nemaju vobec biť, ste mimoriadni tupci, ale teším sa, lebo vám to tie deti pekne vrátia.

Aaaaaa123

Mne ty rozkazovat nebudes. A ani sa necudujem ze sa ta mala takto sprava ked ma pri sebe take sproste tela jak si ty. Tipujem ze ste vsetci taki. Mamka je silno veriaca tak sup na spoved a potom zmlatit deti. Taketo krestanske hovada mam najradsej. Skoda ze je to anonymne a nemozem sa ti vygrcat do oci.

njhfjd

Lolka, dalšia pani na holenie. A ty kde si vyčítala, žeby som po nej len hučala a bila ju? Ked je zlá, treba a nadáva a vrieska po mame tak čo ju mám - hladkať???!! Ked nie, normálne si vychádzame, učím ju, pomáham jej s úlohami, hrávam sa s ňou a vysvetlujem jej veci, ako to chodí, kedže chápem, že nevyrastá v normálnom prostredí, ale to som nedostala ani ja a toto som nerobila.

Aaaaaa123

njhfjd a ty radsej deti nemaj ked ich planujes mlatit. Budes asi poriadny dement ked nahovaras svojej matke aby tyrala svoju dceru. Mna v zivote rodic neudrel pisem rodic lebo som vyrastal len s jednym abnemyslim ze mi to chybalo. Mam tolko rokov co ty. Mam pracu dve auta a byt. A vsetko svojim usilim. Nikdy na mna nikyo nedvihol ruku, skor som bol napominany slovne. Pevne verim ze si neplodny aby takyto zatupeny sprosty agresivny debil jqk si ty nemal deti lebo budu zazivat len strach!!!!

Lollka

Ty si jej vdacna za to ze ta bila? Mna bili obaja rodicia a vdacna im za to nie som ani som nikdy nebola. Na decku sa to vzdy podpise, pozri co z teba vychovala, si ledva dospela a uz mlatis svoju mladsiu sestru. Myslis ze takto ju zlomis? Ze potom bude taka aka chces aby bola? Radsej by si mala navstivit psychologa a poradit sa s nim o tom ako na tvoju sestru. Je zrejme poznacena zlymi vztahmi vo vasej rodine, otec ju hucka proti matke, ta ju nezvlada. Ako ma na to reagovat 10 rocne decko. Nema vo vasej rodine nikoho ako vzor, nikoho koho by mohla obdivovat a kto by jej bol oporou. Jej dvaja starsi surodenci ju biju co tiez k jej pohode neprispeje. Matke pomozes najlepsie tak, ked si k svojej malej sestre vybudujes vztah a bude ta brat ako svoj vzor. Co neviem ci bude este niekedy mozne ked doteraz si ju "vychovavala" tak, ako si bola sama naucena - hucanie a bitky. Spytala si sa jej niekedy ci ju nieco netrapi, ako sa citi, prip. ak ma nejaky konicek ako sa jej v nom dari, ake uspechy dosiahla? Pochvalila si ju niekedy za nieco? Je nejaka vec na tvojej sestre ktora je dobra?

njhfjd

No moja drahá, dufam, že budeš mať plno detí, a že každé budeš tak krásne vychovávať. Uvidíš ako sa ti krásne odvdačia svojim správaním ;))) Takže držím palce a nevyhováram ti ten názor.

Zbytocnooost

Ja len chcem povedat ze bitka nikdy nic nevyriesi. Rodic co bije svoje decko by deti mat nemal. Vy ste mozno za to vdacni, ale zili ste vo strachu, stale v strehu lebo ste si zrejme s prepacenim ani prdnut nemohli. A teraz ste mozno bojazlivi, neviete zasrandovat,... nie bitka nie..
Zrejme si vasa mama uvedomila ze robila chybu a nechce ju robit znova. Citala som len kusok. To ze nechce strojcek nevadi. Ani ja som ho nikdy nechcela a ked mi bolo 19, uvedomila som si vtedy ako vyzeram a ze radsej si ho dam a nebolo neskoro.