Změny v mém životě

Príspevok v téme: Změny v mém životě
Realista

Asi před třemi měsíci jsem začal řešit mnoho svých osobních problémů, byl jsem dlouhodobě pasivní a nechtělo se mi nic řešit. Mnohé okolnosti mě však nakonec dohnali k tomu, že jsem je řešit začal-zároveň jsem je chtěl řešit a to bylo velmi důležité!

Uvažoval jsem o odjezdu do ciziny, ale to by bylo pro začátek komplikované a nakonec se mi do toho ani moc nechtělo. Začal jsem hledat práci, nebylo to tak snadné a to jsem si nevybíral žádné prestižní pozice, ba naopak-byly to profese dělnické, prodavači a skladníci. Více jsem nemohl, leč nemám příliš mnoho pracovních zkušeností a navíc mi chybí vzdělání! Zatím nemám ani řidičák (to bych chtěl změnit)! S cizími jazyky jsem na tom nic moc! Uvažoval jsem o studiu další školy, nebo se alespoň něčemu vyučit-nějaké konkrétní řemeslo apod. Zhruba po měsíci a půl (mohlo to být i dříve), jsem práci našel, bylo i nějaké odmítání, ale spíše proto, že jsem nevolil vhodné nabídky.

S časem to teď není jednoduché, ale tou nejdůležitější změnou je v mém životě práce. Živím se sice manuálně a plat nebude zázračný, ale začal jsem! Konečně! Už si zvykám na ten stereotyp, ale myslím, že časem to bude chtít změnu, ovšem teď mám jistotu, alespoň na nějakou dobu.

Myslím, že mám schopnost adaptovat se do různého prostředí a je to jen věcí zvyku. Dnešní (ale bylo to tak i v minulosti) svět není jednoduchý, konkurence je velká, takže nemohu po sobě chtít zázraky. Každopádně určité depresivní stavy u mě zcela zanikly a už vím, proč tomu tak je.

Kubo11

Tak Ti gratulujem k prvému úspechu. Ešte by si si mal nájsť kamarátov, družku a nejakého koníčka. Verím že to postupne dokážeš a budeš žiť plnohodnotný život.

pedag

Vieš, ono keď to zoberieš reálne, tak ti je jedno, či si zarobíš peniaze nejakým intelektuálnym spôsobom alebo manuálne. Na to, aby si zarábal peniaze ako intelektuál, tak na to treba roky, nemusí to byť nutne drina, ak ťa to baví.