Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Je to nevera?

Príspevok v téme: Je to nevera?
Podkova1323

Neviem ako dalej! Moja manželka má chorobnú túžbu niekomu pomáhať.Sme pestúnska rodina so siedmima deťmi. Tentokrát si vybrala rodinu so 4 deťmi ,kde ich mama sa dostala do väzenia, a otec ostal sám .Jej pomoc spočíva ,že deti sú pravidelne u nás , spia u nás, rano ich moja manželka vodi do škôlky. To by mi nerobilo problém. Čo si neviem vysvetliť je účet za sms keď prišla faktúra s 1400 sms za mesiac , manželka si mobil berie i do sprchy, aby som nevidel s kym komunkuje.Takže mám podozrenie že pomaha i otcovi / možno mu nahrádza manželku/.Nechce na tuto tému so mnou komunikovať, mám podozrenie na neveru ale nechcem sa nemilo prekvapiť . PROSÍM o radu , čo robiť , manželku milujem a nechcem byť agresivny hoci to vo mne vrie!

a_dr1a

Takyto ludia (nadmerne pomahanie inym, "sebaobetovanie sa" ai) a pritom ako ju aj opisujes, znaci, ze tvoja zena ma problem (sama so sebou). Pocet sms (a hlavne, ze si mobil berie aj do sprchy - cize potreba skryvat utajovat ai), nic dobre neznaci. Porozpravaj sa s nou. Sadnite si v klude spolu a sed s nou, az kym nebudu tvoje otazky zodpovedane. Poznas ju najlepsie, takze by si mal vediet odhadnut, ci nieco taji skryva, je neuprimna, alebo ze ti vravi pravdu a ze dovera sa da medzi vami opat obnovit. Ale musis jej zaroven stanovit urcit jasne pravidla a mantinely. Zda sa mi, ze si jej doteraz az privelmi a vo vsetkom ustupoval, so vsetkymi jej uletmi suhlasil. Treba jej dat najavo, co citis, co chces aj ty. Nielen ona. Lebo pozri kam to az zaslo. Ries to, aby nebolo neskoro.

Marosko-n

Manželstvo je ako vojna ako keď ste vojak a musíte si plniť povinnosti, ktoré máte naprogramované pri prísahe a sľubu pri sobáši.
A ak si neplníte tieto povinnosti porušujete prísahu, vernosť aj lásku ktorou ste presvedčili svoju polovičku a ktorej ste sľubovali spoločný život.
Nemusí byť len sexuálna nevera, ale aj ostatné povinnosti vyplyvajúce z prísahy.
V manželstve má byť láska a potom všetko ostatné.

pedag

Vieš, každý človek je iný. Ak pomáha malým deťom, tak by si to mal hodnotiť vysoko pozitívne. Na strane druhej to, čo opisuješ ty, tak to už je asi chorobné, lebo riešiť pomáhanie od rána do večera, tak to už je iný level. Mala by sa nad sebou zamyslieť, či nemá nejakú mániu alebo niečo také.

Jax

Povedal by som, ze nevera je este to posledne, co by ta malo trapit. Chorobna tuzba pomahat je pre psychologa, takmer 50 sms denne znie tiez ako zavislost. To, ze pred tebou schovava mobil moze znacit vselico, kazdopadne dovera medzi vami nie je. Zacal by som prave tu, ked spolu zijete musite sa spolu aj otvorene rozpravat. Ak s nou nie je rec, skus to prostrednictvom niekoho, na koho nazor da- psycholog, vztahovy poradca, knaz. A potom uvidis, ako dalej.