Strata logického myslenia

Príspevok v téme: Strata logického myslenia
Einhal

Zdravím, aby som sa predstavila, mám 15 rokov a som študentka gymnázia. Už asi rok pociťujem najmä v matematike strácanie logického myslenia, do tohot spadá aj to, že robím do očí bijúce chyby. Pokiaľ by to bolo ešte len v škole, nebol by to asi problém ale ja to pociťujem aj pri bežných veciach v živote - keď neviem prísť na spojitosť niektorých vecí a vytváram si vlastné spojitosti, akoby sa mi zmenilo chápanie. Trápi ma, keď poviem nejakú hlúposť, no po chvíli po vyslovení si uvedomím čo som povedala ale aj tak vyzerám ako úplný blbec. Niečo také sa mi kedysi nestávalo. Nechce sa mi uveriť, že sa v logickom myslení dá aj zhoršovať. Môže byť za tým niečo?

nicollette12

To je uplne normalne, dospievas, uz nie si male dieta, taktiez v skole mate uz urcite tazsie ucivo co sa tyka tej matematiky, mozno ze si chyby robila aj predtym, len si si ich tak neuvedomovala, alebo neboli take velke a tak casto, ale ved dospievas, meni sa ti myslenie, zacinaju ta zaujimat aj ine veci ako skola, urcite mas kopec inych veci co ta bavia viacej, to je normalne v tomto veku, spoznavas ine veci, vyvyjas sa, len sa prestan tak riesit... asi si bola vychovavana tak, ze chyby su nespravne v zivote a ak nejaku spravis tak sa ti zruti svet... chyby su ludske, v zivote ich este tolko spravis, tolko veci povies co by si hned vzala spat, ale to je zivot to musis pochopit, mylit sa je ludske...

pedag

Myseľ si treba aj trénovať, ale aktivitami, ktoré teba bavia a nielen tými, ktoré máš v škole. Ak tak nespravíš, tak aj tak pôjdeš dole bez ohľadu na to, čo sa učíš v škole. Sval, ktorý nepoužívaš, odumrie.

Mitt

Treba menej cez piatky a víkendy piť a fajčiť trávu, zabíja to bunky v mozgu. Ak nerobíš ani jedno, neviem, čo je príčinou...