Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

mama mi ubližovala

pedag

Ja už neviem, čo si mám o tom myslieť, dnes som sa dozvedel, že moja babka mala svoj kanál na You Tube a bola youtuberka. Hlavne, že mne vyčítala, že zase som sa veľa nemodlil.

Preteba

My žijeme podľa hĺbky poznania Boha. Boh je len jeden a to, že si ľudia robia bohov z kadečoho, to svedčí o tom, že nepoznajú Stvoriteľa. Áno Boh nemá nič spoločné s kostolom, ani svetskými príkazmi, ale dal svoje Slovo, Ježiša Krista, aby sme skrze Neho poznali Boha. Viem dobre, čo je byť týraný rodičom, ale viem aj ako je byť od toho oslobodený. Odpustiť máš rodičovi, nech je aký je. Keď mám naplniť prikázanie Božie, dívam sa na Boha, nie na okolnosti. Neodpustením držíš hriech sebe, ale aj tomu, komu neodpustíš. Keď poviem, že verím Bohu a nerobím, čo odo mňa žiada, čo je to za viera? Keď si robím to, čo ja uznám za dobré, som sám sebe bohom.

kiwi

Poznam to prikazanie. Nepoznam vsak take prikazanie, ktore hovori "cti tyrana svojho".
Ak si matka necti svoje dieta, ako dar, ktory dostala a ublizuje mu, preco by si malo to dieta ctit svoju matku?
Uctu a respekt si treba zasluzit, nie vydobit, ci vybit.

MnJ

Kludne ti to prepacim :) Ja mam viac zivotov za sebou, tak isto aj ty, ale v sucasnom zivote si si vybrala krestanstvo za vieru a teda veris niecomu inemu. Co je naprosto v poriadku. Keby si este dnes zacala odhalovat minule zivoty, skrz veci a vztahy co sa ti deju a nevies ich vysvetlit, bola by si velmi prekvapena ako to do seba vsetko zapada. Ja v Boha verim, je to cista laska, ktora nema s krestanstvom, kostolmi a roznymi prikazaniami nic spolocne :) Ale kazdy myslime, reagujeme a zijeme podla vysky bytia, takze je v poriadku mat odlisne nazory

Preteba

MnJ, prepáč, koľko si myslíš, že máš životov? Žiješ len raz. Svoj názor som povedala a zakladateľka témy nech sa sama rozhodne ako chce žiť. Bude to jej voľba.

MnJ

Krestanske kecy...nejde o ziadne odpustanie v mene Boha. Ale o pochopenie preco sa to dialo a co ma to ma naucit. Kto veri na reinkarnaciu, vie ze tento zivot a tuto matku si zakladatel temy vybral. Lebo jeho dusa potebovala v sucasnom zivote zazit presne toto. Netreba odpustat lebo mame bozie prikazania. Treba pochopit a nedaj sa tym zlomit, respektive ak som uz zlomeny, tak celut tomu a stat sa lepsim clovekom. Ak toto nespracuje v sucasnom zivote, v tom dalsom to pride znova. Alebo sa postavenie otoci. On bude tyrat niekoho ineho. Tak isto moze ist o to, ze v minulych zivotoch mohol byt on ten, kto matku tyral. A teraz sa to vymenilo. Nech je ako chce, len ta dusa moze rast, ktora pochopi.

Preteba

Kiwi, neviem prečo si taký zatrpknutý, ale radiť niekomu, aby neodpustil nie je na mieste. Poznáš prikázanie: cti svojho otca i svoju mať, aby sa predĺžili Tvoje dni na zemi? A kto zo srdca neodpustí, nebude ani jemu odpustené? Keď neodpustí, sama seba bude držať v neodpustení. A to ju bude sužovať.

kiwi

Jednoducho si uvedom, ze tam ziadne puto neexistuje. Clovek, ktory nema s tebou ziadne puto, nema problem ta podrazit a obrat o vsetko. Pokial mas surodenca, s ktorym to puto ma, vsetko chce dat a aj da jemu.
Zbytocne budes odpustat, tvarit sa, ze je vsetko v poriadku, snazit sa, starat sa o nu.
Minies roky zbytocne na zachranovanie niecoho, co nikdy neexistovalo.
Cim skor to pochopis a zariadis si svoj zivot, verim, ze lepsi, tym lepsie pre teba.
Pokial mas vlastny majetok, cim skor si zaisti vlastnych potomkov, aby v pripade, ze sa ti nieco stane, nepripadol jej, alebo surodencovi, ktoreho preferuje.
Svojim detom daj vsetko, co si ty od matky nedostala.

kiwi

Nie, neodpustaj jej. To su psychologicke keci.
Zacni zit svoj zivot a hlavne nikdy sa nespravaj k svojim detom rovnako.

Preteba

Simona, nenechaj minulosť , aby Ti pokazila budúcnosť. Začni odznova, čo budeš robiť dnes, tým si budeš budovať zajtrajšok. Skús mame odpustiť, je to ťažké, ale uvoľní Ťa to. Urob to pre seba. Mama robila to, čo sa naučila, žiaľ. Ale nenechaj si pokaziť život spomienkami na ťažké detstvo. Dá sa to, viem, budeš slobodnejšia.