Divné zmýšľanie

Príspevok v téme: Divné zmýšľanie
hhjkjh

Ahojte,,Velmi ma zaráža jedna vec..Nieže by som to schvalovala(skore tehotenstvo,radšej tomu predisť) ale teraz o inom..Keď otehotnie dievča vo veku 15-19 rokov..Každý to odsudzuje pozerá sa na dievča divne...A najmä každý vraví že další hladný krk rodičom na krku.Ako sa take niečo môže vravieť?Veď pri svojich deťoch stojime v dobrom aj v zlom..A keď napríklad dieta čakajú rodičia ktorý maju 41 rokov a deti v puberte vtedy to nieje další hladný krk na krku?Ale keď pomôžu s vnúčaťom tak je to katastrofa,ďalší hladny krk a podobne?Vytáča ma to...ako to vnimate vy?

martina_xy

To nie je len o tom, že ďalší hladný krk v rodine. Takéto zmýšľanie odsudzujú aj rodičia, ktorí by si kľudne ten krk mohli dovoliť. Pozeráš sa na to príliš zjednodušene, asi si veľmi mladá.
Ako to už bolo písané, je to skôr o tom, že v takom mladom veku ako 15 rokov sa nedá povedať, že máš stabilný vzťah (nehovorím, že niektoré vzťahy nevydržali od mladého veku, ale nie je to tak vždy), v podstate si v tom veku ešte nič poriadne nezažila, nie si vyzretá (telesne možno áno ale psychicky sú 15-18 roční ľudia pre mňa deti....a to hovorím podľa seba aj báb v okolí, po 20tke sa nám rapídne zmenilo rozmýšľanie), nemáš skončenú školu.
Ako som už povedala, je to vec, ktorá sa nedá generalizovať. Je pekné, že keď sa to niekomu stane tak nejde hneď na potrat a postaví sa k tomu zodpovedne, niekedy dokonca aj 15 ročné dievča sa môže k tomu postaviť veľmi zodpovedne, ale nikto sa nemôže diviť, že rodičia to odsudzujú. Každý chce pre svoje dieťa len to najlepšie, aby malo dobré vzdelanie, keď už aspoň stredoškolské, aby sa vedelo o seba postarať, zabezpečiť svoju ďalšiu rodinu, vybudovať si vzťah s niekým, s kým bude to dieťa šťastné...a predstava toho pekného života pre dieťa sa len ťažko stotožňuje s tým, že by malo v 15-18 rokoch už kočíkovať, prebalovať, a dospieť takto predčasne, nehovoriac, že to často zasiahne a rodičov či už finančne, ale niekedy aj tým, že ostanú doma, aby si takéto ich dieťa mohlo dochodiť školu.
Áno tvoj pohľad je pekný a veľmi idealistický, tiež som proti potratom, a je INÉ keď už sa to stane.treba sa k tomu postaviť zodpovedne, ale nemôžeš sa úplne čudovať, že väčšina ľudí s tým nie je úplne stotožnená...a už vôbec to porovnávať s 40-ročnými pármi čo majú dieťa.

Findinganswers

Hhjkjh a pokial ta tie negativne nazory vytacaju vzmysle ze je to vpohode vstko v takom mladom veku tak mas troska nedorobeny rozum..

Findinganswers

Hhjkh ci jakto...Vies preco to kazdy odsudzuje aj vratane mna? Pretoze ked holka vo veku od 15-19 rokov splodi decko zo sracom, ktory ju hned opusti abo po urcitom case...tak mi nepovedz ze sa sama postara o to decko ked neni plnoleta a logicky nema ani stabilny prijem..poznam len 1 pripad co je vynimkou...a potom kopec dalsich co nechali tarchu na starych rodicoch...

milajar

Tak ono je to vsetko dane rodinou, ak je rodina sudrzna , prijmu do rodiny i dieta svojho dietata, hoci aj v tych 15 tich rokoch, ked sa to stane a pomahaju im spolocne zvladat problemy,tak isto aj v starsom veku moze prist dieta, starsi surodenci nemusia byt na to pripraveni, ale vacsinou prichodom na svet maleho surodenca sa potesia, ine to je, ked ked rodina nefunguje a dieta beru ako dalsi hladny krk, ako pises, nazory cudzich ludi su tu irelevantne

milajar

Tak ono je to vsetko dane rodinou, ak je rodina sudrzna , prijmu do rodiny i dieta svojho dietata, hoci aj v tych 15 tich rokoch, ked sa to stane a pomahaju im spolocne zvladat problemy,tak isto aj v starsom veku moze prist dieta, starsi surodenci nemusia byt na to pripraveni, ale vacsinou prichodom na svet maleho surodenca sa potesia, ine to je, ked ked rodina nefunguje a dieta beru ako dalsi hladny krk, ako pises, nazory cudzich ludi su tu irelevantne