Pomlouvání

Príspevok v téme: Pomlouvání
jsemterc

Jak může být terčem pomluv někdo, kdo je stydlivý, tichý, uzavřený, v kolektívu moc s nikým nemluví (má soc. fóbii) ? Někdo kdo je ošklivý a na vzhledu si nedává záležet ? Takový typický samotář. Jak ? To mu mají lidi něco závidět ? Protože já si nemyslím, že je na mě něco, co by někdo mohl závidět. Jsem typická divná samotářka (teda odpad společnosti).
Nechápu, co jim vadí.

Jana Lukacova

jsemterc: ľudia, ktorí to robia sú zrkadlom Vás samej a toho, čo robíte..."ošklivá", "typická divná samotářka (teda odpad společnosti)"...ľudia, tak ako zvieratá svoju vhodnú korisť ľahko vycítia a Vy sama seba staviate do tejto role...ak by ste sa povenovala príčine, ktorá vedie k tomu, prečo si sama takto ubližujete, nedovolila by ste, aby to robili aj ostatní...

Pedag

Asi jej zavidia, tak hladaju chyby, aby sa mohli smiat. Inu logiku nepoznam. Ked mas byt sama, tak si bud sama, je to niekedy lepsie.

nicollette12

pedag - ako to ma ignorovat? Ty si asi nevies predstavit co je sikana ze? Ignorovat ide iba chvilku no neda sa to ignorovat stale, ked sa cloveku vysmievaju a ten clovek nema nikoho kto by sa ho zastal tak si moze poniest pekne traumy neskor do zivota a bude mat strach z ludi... tiez som mala na strednej spoluziacku ktoru sikanovali lebo sa dobre ucila a odbor ju bavil a mozno iba ja este s jednou spoluziackou sme sa jej zastavali ale oni boli sprosty stale sa jej smiali pretoze mala dobre znamky a nebola to top modelka...ale oni si nasli hocico a sama viem ako sa ona citila ved kazdy den som to videla v skole, teraz som ju prednedavnom stretla a je taka bojazliva, ze sa ma normalne zlakla ked som ju pozdravila, az po chvilke pochopila ze som to ja a ked sme sa dali do reci tak dost koktala, predpokladam ze kvoli sikane... takze nie je to sranda, zakladatelka nech sa im postavi aj ked je sama ale neda sa tak fungovat

nicollette12

Lebo vedia ze si lahko zranitelna a ze si slaby jedinec, ktory nikoho nema, preto to robia.... a tp nie je ani o zavisti ale prave o tom ze si samotar a nemas nikoho kto by sa ta zastal a nieco im povedal...preto vedia ze mozu rypat a vysmievat sa kedze im na to nikto nic nepovie a ani ty sama.... zacni sa branit...nenehavaj si to lebo budes mat z toho problemy v dospelosti