Bezcitnosť

Príspevok v téme: Bezcitnosť
SomSkazena

Dobrý večer. V poslednej dobe si všímam, že som bezcitná. Nedokážem sa z ničoho radovať, cítim, že môj život nemá zmysel. Takisto som odmeraná voči ľuďom. Necítim ľútosť, nemám potrebu pomáhať, som k ním drzá. Všade sa správam negatívne. Žiadny úsmev na tvári.

Dôvod, prečo som taká začala byť je, že ma zradil človek, ktorého som mala veľmi rada, až príliš (kamarátka). Jednoducho ma to tak zasiahlo, že som stratila city. Ešte stále sa s tý nedokážem zmieriť.
Predtým som bola ochotná pomôcť, viac som sa usmievala, keď som videla nejaké dieťatko, hneď som mala úsmev na tvári. Teraz, keď nejaké vidím, nič to so mnou nerobí.

Ako mám získať svoje city späť ?

Preteba

Somskazena, to, čo popisuješ, je následok Tvojho vnímania a sebeckej pomsty. Neobviňujem Ťa, len Ti chcem vysvetliť. Teba zranili a Tvoje sebecké ja sa chce pomstiť. Preto svoje zranené city prenášaš na druhých, aby sa Ti uľavilo. Ibaže oni za to nemôžu. City sú iba doprovod toho, ako rozmýšľame. Rozhodni sa pomáhať, tešiť, poddaj tomu vôľu a city budú nasledovať Tvoje rozhodnutie.

Jana Lukacova

SomSkazena: svoje city ste nestratila..správanie kamarátky Vás zasiahlo, bolesť, ktorú Vám tým spôsobila ste však v sebe uzamkla, a teda aj ďalšie city, ktoré teraz neprežívate...ak svoju bolesť príjmete, prežijete si ju (áno, je to ťažké) do hĺbky, akej je potrebné, opäť budete prežívať súcit a potešenie, tak ako predtým...nie ste bezcitná, iba zranená...

Vozduch

A nebola si "predtým" iba cvičená opička...?
Veď ktorý človek by sa neusmieval na malé dieťatko, keď žije vo svete v ktorom sa to tak patrí?
...opovážil by sa na neho neusmiať...!

Ono s tou bezcitnosťou: ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva.

DaveSk

Dôvod, prečo sa Ti to stalo vieš.
Úplná bežná ľahšia depresia.
Ešte zažiješ mnoho sklamaní a určite ešte mnoho ľudí Ťa sklame.
Buď tento problém vyriešiš napríklad rozhovorom s dotyčnou kamarátkou, alebo sa s touto situáciou vysporiadaš sama.
Počúvaj hudbu, ktorá Ťa baví, ktorá Ti robí radosť, choď vonku s kamarátmi a chuť do života sa vráti.
Nemôžeš na to myslieť a ničiť sa tým.
Hlavu hore!