Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Neviem s tým bojovať, trápi ma to

Príspevok v téme: Neviem s tým bojovať, trápi ma to
Rollin

Dobry den mam 19 za chvilu a som celkom bojazliva. Ale nedavam to najavo, len vo svojok vnutri. Najhorsie vsak je ked mam rozpravat pred viac ako 5 ludmi. Hlavne v skole, minule ma ucitelka vyvolala aby som povedala jedno slovo. Vedel som ze ma vyvola lebo som bola na rade. A vzdy ked viem ze mam rozpravat tak mi neskutocne zasne bit srdce, rychlo dycham, som v strese. A ked prehovorim, tak tenky a koktavy hlas. Vacsinou mi ani nerozumeju. Ale ten neskutocny strach a pritom zbytocny. V podstate sa mi to deje len v skole, uz od zakladky. Neviem si s tym dat rady, proste az taky naval horucavy a pocit na odpadnutie. Myslite ze sa to raz zmení? Neviem a tym bojovat, snazim sa aj hlboko dychat a nic...

Medea7

No hlavne si nedavaj otazku co si ti ludia o mne myslia, urob si predstsvu ze si o tebe nemyslia nic, si taky aky si a za to.sa hanbit nemusis. Lebo ty ze sa vnutorne hecujes co.si o mne myslia potom na to reaguje telo a potis sa alebo mas ine prejavy, moze ti to byt jedno co si myslia

Lucia Klim

Ahoj Rollin. Vies o tom ze strach z prezentovania pred viac ako 5 ludmi je u ludi rovnako velky ako strach zo smrti? dokonca moji klienti vravia ze maju vacsi strach z prezentovania ako zo smrti.. Robili sa na to vyskumy a je to tak. Proste mame strach z toho vyjadrit sa pred druhymi ludmi lebo nam zalezi na tom co si o nas budu mysliet alebo preto lebo si v hlave vravime ze nie sme moc dobry ze to nevieme, ze nas budu kritizovat atd atd.. Ja som mala podobny problem na strednej aj dokonca vyske a teraz dokonca prednasam pred publikom aj 40 ludi. Uz to teraz beriem inak. Dostala som sa z toho tak ze som pracovala na sebe na svojom sebavedomi, sebalaske atd. Teraz sprevadzam zeny ktore za mnou chodia s tymto problemom a ak ide konkretne o prezentovanie pred ludmi stacia nam na to 3 stretnutia a moja klientka si zacne verit a ten strach sa pocas sedeni zmensuje az pominie. Ak sa chces na to pozriet so mnou kludne mi napis a garantujem ti ze ten strach ktory mas teraz odide a ty sa budes citit sebavedomejsie :) tesim sa na nasu spolupracu. ozvi sa a napisem ti viac k tomu.

TibusBenedicto

Ja som nikdy nemal ten pocit že mám priateľa nakoľko si musím priznať že so homosexuálne doslova fanatický.Milovať ľudí a chcieť im dobre to je GRO môjho poslania na zemi.Mne by nevadilo kebyže mám aj mám aj priateľa z basy.Len nech ukojí moje sexuálne chute a radovánky.Mne nevadí či by bol podnikateľ cigán arab terorista vrah alebo
tyran.Mňa vzrušuje predstava že ma homosexuálny partner bičuje po zadku a chrbte a práve takéto typy ma neskutočne vzrušujú.Skúšal som nejaké finty na chlapov po dedine ale nič.....nikdy som neuspel.Posielal som milostné listy do schránok chlapcom po dedine a zase nič....Skúšal som predávať huby cez facebok a nájsť si homosexuálneho partnera a zase nič.Facebok je to pravé miesto ,človek' nikdy nevie na aké krásne chlapčenské riťky naďabí....Potom som nadával chlapom po dedine do vrahov-nechceli ma vyplatiť.Ďalšieho som skúšal pobozkať za kulturákom v parku...dopadlo to zle prefackal ma.Potom som skúšal obchytkávať ďalšieho nevyšlo to....tak aj tomu som vynadal do sadistov satanov a vrahov že keď mi nepodrží že pôjde do pekla...ale zase nič....nechcel ma??nie som atraktívny???alebo vzdelaný???alebo zlý??BOH vie...potom som si povedal serem na homosexualitu.No tak som sa priplichtil ku skupinke dôchodcov že budem s nimi chodiť na čurbesy s palicou a ruksakom.Zatiaľ mi to ide dúfam že tam zapadnem sme vekovo približne rovnako starý tak mi držte palce

nicollette12

Moze to byt socialna fobia, vecsinou sa to zacina prejavovat v skole hlavne prve priznaky, snaz sa to prekonavat, vyhladavaj take situacie, kludne sa aj sama prihlas o slovo aj ked to moze byt tazsie, ale ked to prekonas a budes vediet so svojim strachom pracovat, tak sa toho mozes zbavit aj sama... ak by sa ti to stavalo aj niekde inde ako v skole a zhorsovalo by sa to, tak odporucam navstevu psychologa resp. psychiatra

DaveSk

Všetko je to len o prekonávaní. Je to len o Tebe. Musíš sama chcieť. Je to v Tvojom podvedomí. Sú ľudia, ktorí s tým majú problémy a doslova z toho majú strach, ba až paniku. V prvom rade sa to musíš naučiť. Naučiť sa veriť si a dôverovať si. Stále si to hovor a skús samú seba presvedčiť. Nečakaj zázraky ihneď na další deň. Je to dlhá cesta, ale účinná. To, že sa bojíš je úplne normálne. To, že to chceš predýchať je dobré, no sama si zistila, že to nemá význam. Skúšaj chodiť medzi ľudí, zapájaj sa do debát. Hlavne komunikuj a buď otvorená. Jedine takto získaš nejaké sebavedomie. Bez toho sa nikde ďalej nepohneš.