Ochorenie ruža

Súvisiaci obsah

nemam

Jedno ráno v máji som zistil, že mám červenú nohu od predkolenia po členok.Bola to ruža,mal som nesmierne bolosti nohy,vôbec som nevedel chodiť.Našťastie liečil som sa v nemocnici. Keď som sa dostal z najhoršieho poslali ma domov. Teraz je 14.8.a choroba pretrváva. Chodím do kožnej ambulancie, okrem roznych masti beriem wobenzym. Nohu si osetrujem denne sám. Cítim zlepšenie, ale nie radikálne. Zdrzujem sa doma.

tpch1

kontaktom priamym i prostrednictvom uterakov a podobne. Kup si nejaky dezinfekcny prostriedok do domacnosti (napr. Sanitol a podobne, pripadne Savo) a aspon kym sa nevylieci, dodrziavaj zvysenu cistotu umyvadiel, vane a podobne.

Janka0024

Prosim o info, ci ochorenie ruza je nejako prenosne. Som tehotna a prave teraz ma toto ochorenie moj manzel :-(

RNG

Opakujem, napr aj citricidal/GSE v kremoch je dostatocne silny na to, aby potlacil na kozi drvivu vacsinu infekcii, najma stafylokokove.
Na prirodnu kozmetiku, co si mozete sami namiesat pozrite cez Google.sk uvedenim rng, prirodna kozmetika.
GSE/citricidal je tam nielen konzervacny prostriedok, aby zmes nezatuchla, ale velmi ucinny antimikrobialny prostriedok.

sinska

Prosím o odpoveď, ktoré antibiotiká sú na liečenie "ruže" najúčinnejšie. Beriem augmentin, mám červenú a zapuchnutú nohu a červený fľak v slabinách. Vďaka

jelík

Vlani som dostala ružu pri mori v Chorvatsku.Som po transplantacii obličky a beriem antisupresívne lieky, ktoré oslabujú imunitu.Dlho som sa z toho nemohla dostat a preležala som celý mesiac v nemocnici.Na nohu som sa mohla postavit riadne po dvoch mesiacoch ,aj to s obtiažami.Teraz sa obávam,že sa mi to počas tohtoročnčj dovolonky opat vráti, čo robit pre predídenie.Ak niekto môže,dajte mi vediet,poprípade napíšte na mail.
Dakujem.JELA

Pierik

Čauko"zdravotná sestra" máme kolegu ktorý má ružu a máme strach že tento infekt môžme dostať aj my!!! Ako sa to vlastne prenáša? Môže nás ostatných nakaziť? Kto môže podať nejaké info??? Dikes***