Vzťah s človekom, ktorý ma depresiu

NaRovinu

zufalka45646 - Aj keby som ho ľúbila, tak tým, že mám malé sebavedomie, by som žiarlila, odháňala ho slovami, prečo je so mnou, keď si môže nájsť niekoho lepšieho, nech sa so mnou netrápi. Aj keby som vedela, že ma ľúbi.
To, že je podráždený súvisí s depresiou. Častokrát mám také dni, že vidím všetko negatívne a podľa toho sa aj správam. Na vine nie som ja, ale negatívne myšlienky, ktorými som zaslepená a tým pádom nevnímam to dobré.
To odháňanie je príkladom. Viem, že ma ľúbi (to pozitívne), no viem, že si môže nájsť lepšieho (to negatívne). A práve to negatívne ma zaslepuje a to pozitívne v tej chvíli nevnímam.

Ja sa viem správať veľmi chladne niekedy. Nie je to moja vina, ale následok depresie.

zufalka45646

NaRovinu ...A možeš mi bližšie opísať ako sa u tebe prejavuje depresia ? A ako by si sa prípadne správala k človeku, ktorého lubiš ?
To naozaj človek s depresiou dokáže byť až taký chladný a nezaujatý voči niekomu koho lúbi ?

zufalka45646

najmudrejsi...Ano stretli a bolo to normálne. Myslím, že ľudia s depresiou to vedia veľmi dobre skrývať. Ale horšie je vytiahnúť ho von...

NaRovini

Depresia je choroba, ktorá môže pretrvávať celý život. Je to ubíjajúca choroba, i keď nie je fyzická. Trápiš sa ty, ale on sa trápi viac. Viem, aké to je, ja sama ju mám. Ak ho miluješ, vydržíš s ním. Hlavné je, aby si ho nepovažovala za cvoka, ale vžila sa do neho, aj keď je to pre "zdravého" človeka ťažké.
Ten, s ktorým budem, bude musieť mať pevné nervy a neobmedzenú trpezlivosť. Ja totiž ani sama zo sebou neviem žiť.

najmudrejsi

a uz si sa snim stretla aj osobne ? viem ze je to mozno blba otazka ale zaujimalo by ma ze ako to prebieha ked sa stretnete :)...

zufalka45646

nicollette12 Veď preto sem píšem lebo mi asi na ňom záleži a nebudem ho opúšťať. Chcela som vedieť ako to zvládajú druhý lebo mňa to ničí ...

nicollette12

Musis to jedine akceptovat a brat ho takeho aky je, depresia je choroba, ktora moze pretrvavat kludne cely zivot, takze ak naozaj milujes, tak neries take veci a musis to zobrat ako sucast osobnosti... ale ak sa len tvaris ze milujes tak zo vztahu odid...