Depresie

Príspevok v téme: Depresie
Paula 66

Dobrý večer ,v poslednej dobe sa zamýšľam nad tým že som neskutočne depresívna,nedávno cca asi dva mesiace do zadu som mala naozaj blbý nečakaný zlý zdrotny stav,a z ničoho nič som bola hospitalizovaná na ste,stav sa zlepšil nasadili liečbu ,všetko je fajn až na to že každý deň som negatívna,od toho momentu,nič ma nebaví,nič ma neteší a stále ako by som mala neskutočný strach a obavy že sa to zopakuje ,celé to všetko,bojím sa byť sama,bojím sa večerov a nocí bojím sa spavat.Mam panicky strach zo všetkého už som rozmýšľala nad návštevou psychiatra ,pretože má naozaj nič neteší a stále si len pripomínam ako to celé bolo ako sa to stalo a stále sa bojím že to príde zas,viem že týmto stavom negujem celú rodinu.Syn s dcérou sa mi snažia ,ale nič ma neteší ,nič ma nebaví a to mám 50rokov.Manzel ma tiež nebaví a celé to ako by som si niekedy vylievala všetku tú zlosť a depresie na ňom.Mavam šťavy kedy mi ide do plaču,potom sa mi dá spať chcem byť sama a zároveň nechcem a stále len premýšľam nad tým všetkým čo sa stalo a čo ak to príde zas?máte prosím niekto podobné šťavy depresívne?poprípade nejake rady?skúsenosti?odborníka?takto naozaj nemôžem fungovať je to čím ďalej tým horšie zimnou,ďakujem.

Paula 66

Ahoj ja som z okolia Nitry,ten strach mám od vtedy ako sa to celé stálo,áno máš pravdu mám traumu z toho,jeden večer z ničoho nič sa mi zle rýchlo ale tak ako nikdy,a potom už z posledných síl som privolala manžela nech zavolá sanitku ,prišla ,vzali ma na ARO že mi zlyhávali pľúca a tým aj srdce,celé to bolo hrozne jeden deň som bola v umelom spánku a stav sa zlepšoval,ono vraj to mohla spôsobiť aj nesprávne liečená štítna žľaza ale stále sa od vtedy bojím,všetkého že to zas príde ,kedy to príde čo ak a podobne,rada by som si vypočula aj tvoju skúsenosť ,rada ti odpoviem a popíšem a možno spolu na niečo prídeme,klude mi napíš email a môžme vymeniť aj FB budem rada

Preteba

Paula, odkiaľ si? Ten strach nie je dobrý, prekonala si nejakú traumu, alebo Teba osobne vyľakalo niečo, čo Ti bolo povedané? Napísala by som Ti aj o sebe, čo som ja prekonala, ale je toho viac, lepšie by bolo mailom. Spoločne by sme prišli na koreň problému.

Paula 66

Ahoj už som odpísala len to nejak neodolalo,prácu momentálne nepracujem keď,e som dlhodobo PN po hospitalizacii v nemocnici,priateľov len pár kamaratiek s ktorými som viac menej v kontakte cez telefón,ta jedna veru mojim depresiám veľmi neprospeje,zavolať mi zavolá ale keď sa jej aj otvorím ona si aj tak vravi len svoje alebo hovorí o všetkých možných chorobách sveta alebo o tom ako sa má ona momentálne dobre aj po zdravotnej stránke a ta druha dáva mi rady na. Motivačné príbehy,knihy ,videá o pozitívnom myslení a podobne,s dcérou si to po večeroch niekedy pustime a snaží sa má aj ta naladiť niekedy či už nejakou maličkosti alebo výletom ale mňa fakt nič nebaví stále sa vnútorne utapam vo svojom strachu a myšlienkach a nik ma nepochopí lebo je to moje vnútro,moje vnútro je len strach zo všetkého a opäť z toho že sa to celé vráti ,a pritom všetci ma podporujú aj deti,muž ale aj tak ma nič neteší.....nič.....stále sa len bojím a stále sa utapam vo vlastnom strachu,ďakujem za každú radu PRE TEBA