chcem sa rozísť s manželom, len to nedokážem

Príspevok v téme: chcem sa rozísť s manželom, len to nedokážem
hog

Ahojte,
chcem sa rozísť s manželom, len to nedokážem. Na rozchod mám vážne dôvody už pár rokov to tolerujem, ale už nevydržím. Chcela by som aby navždy odišiel z môjho života, ale keď na to pomyslím, rozbolí ma srdce...Mám ho rada, len sa s ním nedá ďalej žiť. Už som mu to aj povedala, vravel mi, že odíde, keď mi s tým urobí dobre.
Už párkrát odišiel, nevedela som sa s tým vyrovnať, bolo to strašné, keď som videla, ako si balí svoje veci a tak... V živote nemám nikoho iného..som sama.
Žijeme spolu 15 rokov, sme bezdetní. Za tých 15 rokov sa nič nezmenilo, dookola sľubuje, že sa zmení, len aby sme sa nerozišli, len aby som mu dala čas a tak.. Párkrát sme boli u psychológa, nepomohlo to. Prosím poradte čo mám robiť... alebo keď bol niekto v podobnej situácii, ako ste si to riešili vy?
Ďakujem!

hog

Ahojte, pochopila som /už konečne/, že on sa nikdy nezmení, zmeniť sa musím ja... takže za tých pár týždňov som sa s ním skúsila porozprávať o našej budúcnosti, o tom, ako túžim po dieťatku , vysvetlila som mu ešte raz, prečo sa cítim byť ponížená a podvedená a nie rovnocenná... Samozrejme nepochopil, každý druhý deň sme sa pohádali...
Medzitým som si začala hľadať prácu, chvála Bohu som si našla dobre platenú prácu, od febr.začnem tam robiť. Tváril sa, že je rád, ale opak bola pravda. Samozrejme, že som sa nedala, tak odišiel, nechal ma.. Vypisuje mi sms, že keď konečne pochopím,že on ma miluje, tak sa vráti a pod. Nereagujem na nič, to bola jeho vôla, že odíde, nech je tam,kde je. Viem, bude to ťažké najmä prvé mesiace hlavne finančne, ale dúfam zvládnem to. A odvtedy, čo som začala s ním riešiť otázku o dieťati, mal problémy v sexe... predtým nikdy takéto problémy nemal... môže to znamenať, že vôbec nechce dieťa?
Keď odišiel, už ma to tak nebolelo, ako predtým... Myslím,že to zvládnem, síce bude to ťažké, ale musím pozerať na to, že nič nespravil pre nás, pre spoločnú budúcnosť...15 rokov sľubovania nie je budúcnosť..držte mi palce prosím!!! Ďakujem :-)

hog

lvetlva: za tie roky len sľuboval, hádky boli na dennom poriadku.. Vždy som bola zlá ja, som vraj netrpezlivá :-D Kedže som mu verila, snažila som byť najlepšou manželkou, varím, upratujem, starám sa o všetko.

Jana Lukacova

hog:...určite skúste vyhľadať zo začiatku pomoc niekoho iného, bude Vás to totiž silno ťahať späť, do toho zaužívaného, čo ste prežívala dlhé roky...držím palce!

hog

Jana Lukáčová: ďakujem za odpoveď..áno, on dobre vie, že som od neho závislá, to bol jeho úmysel odkedy sme sa spoznali. Až po pár rokoch som zistila, že ma zmanipuloval, stratila som všetko, všetkých, ktorí by mi vedeli pomôcť, a hlavne seba... úplne som stratila sebavedomie, prácu, ktorá ma bavila a naplnila, rodinu, aj kamarátky.
Musím byť úplne nezávislá od neho, inak to nepôjde...

IvetIva

hog, manžela nezmeníte, zmeniť môžeme len sami seba. V čom je manžel iný, ako v minulosti? Vy čo ste zmenila na sebe? Máte ho rada, nechcete predsa len bojovať o záchranu manželstva?

neptun

stanovte si priority... ak chcete dieťa trvajte na tom, je pracovny tyzden, chodte podat ziadost o rozvod,.. zabili ste uz 15 rokov zivota v nefunkčom vztahu,... na čo,??? robi vam to dobre...?
ked nie , zdvyhnite rit a chodte riesit rozvod este dnes..!

Jana Lukacova

hog: z toho čo píšete Váš manžel si uvedomuje, že ste na ňom závislá a zjavne mu to vyhovuje (a aj keď sa s pobalenými vecami poberie, je si istý, že to neznesiete)...odísť zo vzťahu však potrebujete Vy a nečakať, že to raz urobí on...a to v prvom rade tým, že budete čeliť neprejavenej bolesti, ktorá Vás "zakliesnila" v nefungujúcom vzťahu...akonáhle ste videli odchádzajúceho partnera začala sa dostávať na povrch, ale úspešne ste pred ňou unikli..bez toho, že sa jej postavíte čelom svoj život nezmeníte...je to to najťažšie, čo potrebujete urobiť, ale je to jediná cesta k tomu, aby ste si vybudovala život, v ktorom budete šťastná...

Ak budete mať záujem, pokojne ma kontaktujte, budem Vám rada nápomocná (venujem sa osobnému poradenstvu, ale uplatňujem odlišný prístup ako psychológovia/psychiatri)

hog

Obaja sme boli na vyšetrení, u neho sa zistili zdravotné problémy. Lekári by nám vedeli pomôcť, len on si nájde vždy výhovorky, že nemôže chýbať z práce, má veľa roboty a tak... a pritom tvrdí, že chce mať dieťa.