Patria rodinné konštelácie pod okultizmus?

Cliattsi

Preteba - to,.čo ja viem,.tak je to terapeut. metoda v psychológii. O okultizme som nerozmýšľal nikdy. Mám aj knihu o rod. konšteláciách - Trauma a rodinné konstelace,neprečítal som ju celú a až teraz po tom, čo si sa ma na to opýtala som si pozrel aj nejaký príspevok, kde by to tomu okultizmu možno aj bolo trocchu blízke. Ja to ale vnímam inak. Sú to psychické stavy, ktoré sa myslím že nedajú celkom vysvetliť. Konštelácií som sa chcel aj zúžastniť,.alebo vytvoriť dobrovolnicku skupinu.
Raz som bol v jednom obchode s bio potravinami a pýtal som sa tej pani,.že či náhodou nepozná niekoho, kto robí konštelácie. Zaujala ma jej odpoveď, že nepozná, ale ona si s kamarátkami robí tie konštelácie - takže uau :) !
Ja by som to chcel zažiť.

Omen

Preteba, vyjadruješ sa k veciam, ktorým nerozumieš!

Okultizmus je vyznávanie možnosti nadprirodzeného spojenia s posmrtnými javmi pomocou mágie, čo rodinná konštelácia nie je!

ped

Ono tých definícii okultizmu je viac, okultizmus je to, čo reálne funguje (takmer bez viery), to ostatné je pseudo-okultizmus alebo je to niečo, čo je postavené na inej viere.